Jump to content

Apocalypto (2006)


militant

Recommended Posts

da sumiram apocalypto u nekoliko rečenica:

 

film počinje sa šalom o mudima.

nastavlja se sa šalom o kurcu.

pleme je očigledno srećno i uživa u lovu, naivnosti i zajebavanju na račun svojih muda i kurčeva.

onda dođe zlo pleme i kidnapuje ih (a znamo da su zli zato što se zlokobno cerekaju tuđoj nesreći pravo u kameru).

potom glavnog protagonistu (kome je glavni posao u filmu da u sve blene sa nevericom) proročanstvo spase čupanja srca.

onda ga jure jedno sat vremena kroz šumu nazad do njegovog sela, pri čemu ih on, teško ranjen, ubija jednog po jednog, ko rambo, koristeći samo plodove Majke Zemlje.

a onda - O, NE - počinje kiša! tu njegova riba (koja je od početka zarobljena u nekakvoj jami), umesto da lepo ispluta na površinu, odlučuje da se udavi umesto toga.

sve to je ispresecano scenama patološkog nasilja koje nema nikakvu poentu, osim da nam pokaže kako su indijanci i zaslužili da ih konkvistadori sjebu.

soudtrack je takođe naivan i dosadno glup (nekakvo mumlanje HU!- HA! na svakih par sekundi.. wtf?!)

 

sve u svemu, ja sam veoma uživao u filmu, i odgledao sam ga 2x.

 

Apsolutno, potpuno, sasvim tacno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni se iskreno nije svideo nesto

posebno... mislim, tipicno melovski,

sa puno krvi i neznamnijacega...

 

@ Darsa Uzala (valjda se tako pise :uhoh: )

odusevio me je drugi pasus... totalno istina...

podsecas na onog drugog lika rusa koji nije

Berdjajev... na S cini mi se...

 

i ne mnogo je bre nerealna ona prica

sa trcanjem... i cela ona prica sa likom

kojem spermici nisu kako treba :rolleyes:

to je bilo kao, e posto je ceo film jurnjava

i akcija, ajd odma da vas malo nasmejemo

da se ne smorite ko bulje... i koja je prica

sa onim njegovim bratom koji ce ukiliti

milion maja pre nego sto ga koknu...

lik je totalno beskoristan u celom filmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Konacno sam sam docepao Apocalypto-a u dvd izdanju i sa pristojnim snimkom :da:

Mogu vam reci da je film jednom recju-FENOMENALAN!

U sustini je to akciono ostvarenje...

Mnogo bre kenjate,a da niste upoznati sa civilizacijama Srednje/Juzne Amerike

Samo zrtvovanje je prikazano ekstra,scena na vrhu piramide je odradjena maestralno,a tek kostimi svestenika i glavnog negativca-uhhhh,sjajno

Vidim na Wikiju i netu kenjaju da je Mel ocrnio Maje i da ih je prikazao u najgorem svetlu

A to je bilo bas tako-Maje su bile izuzetno surov i praznoveran narod paradoksalno pored znacajnih tehnickih dostignuca

A zrtvovanje u kontinuitetu/naizmenicno nije nista neobicno za njih-npr kada je na vlast dosao Montezuma II(Asteci,koji dele dosta toga slicnog sa Majama)pazite sad zrtvovano je 12000 ljudi naizmenicno dan i noc tako da su potoci krvi(bez preterivanja)tekli sa teokalja....

Sto su prilike bile svecanije ili specificne(u slucaju filma-susa,glad,bolest)to je broj zrtava bio veci da bi se dobila naklonost bogova....

I borbe izmedju ratnika su prikazane extra-kod svih civilizacija Srednje Amerike nije se toliko islo na ubijanje koliko na onesposobljavanje/zarobljavanje protivnika radi prodaje kao roblja ili zrtvovanja

To je jedan od razloga zasto su Spanci tako relativno lako izasli na kraj sa Astecima,izmedju ostalog...

Film ima mana(ona glupost sa onom rupom punom vode i porodjanjem),vidim zameraju mu da arhitekturu Maja nije prikazao bas najbolje(big deal),ali je globalu odlican....

Obavezno pogledati,ko nije...

Prvo se malo informisite,procitajte neku knjigu pa onda komentarisite civilizaciju Maja :evotigana:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Konacno sam sam docepao Apocalypto-a u dvd izdanju i sa pristojnim snimkom :da:

Mogu vam reci da je film jednom recju-FENOMENALAN!

U sustini je to akciono ostvarenje...

Mnogo bre kenjate,a da niste upoznati sa civilizacijama Srednje/Juzne Amerike

Samo zrtvovanje je prikazano ekstra,scena na vrhu piramide je odradjena maestralno,a tek kostimi svestenika i glavnog negativca-uhhhh,sjajno

Vidim na Wikiju i netu kenjaju da je Mel ocrnio Maje i da ih je prikazao u najgorem svetlu

A to je bilo bas tako-Maje su bile izuzetno surov i praznoveran narod paradoksalno pored znacajnih tehnickih dostignuca

A zrtvovanje u kontinuitetu/naizmenicno nije nista neobicno za njih-npr kada je na vlast dosao Montezuma II(Asteci,koji dele dosta toga slicnog sa Majama)pazite sad zrtvovano je 12000 ljudi naizmenicno dan i noc tako da su potoci krvi(bez preterivanja)tekli sa teokalja....

Sto su prilike bile svecanije ili specificne(u slucaju filma-susa,glad,bolest)to je broj zrtava bio veci da bi se dobila naklonost bogova....

I borbe izmedju ratnika su prikazane extra-kod svih civilizacija Srednje Amerike nije se toliko islo na ubijanje koliko na onesposobljavanje/zarobljavanje protivnika radi prodaje kao roblja ili zrtvovanja

To je jedan od razloga zasto su Spanci tako relativno lako izasli na kraj sa Astecima,izmedju ostalog...

Film ima mana(ona glupost sa onom rupom punom vode i porodjanjem),vidim zameraju mu da arhitekturu Maja nije prikazao bas najbolje(big deal),ali je globalu odlican....

Obavezno pogledati,ko nije...

Prvo se malo informisite,procitajte neku knjigu pa onda komentarisite civilizaciju Maja :evotigana:

 

 

..veoma se slazem.

I lepo im je rekao, '..Make your own movie!'. :bigblue:

Meni je 'Apocalypto' definitivno medju top10 ikad.

 

 

 

p.p.s.

Ne mogu na RHCP, karta na prodaju: 3000din________064/3892278___preuzimanje: SO/BG/NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Re-Animator:

"A to je bilo bas tako-Maje su bile izuzetno surov i praznoveran narod paradoksalno pored znacajnih tehnickih dostignuca"

 

XAAAXAAAAXAAAAAXAAAAA... uh, jedva sam dosao sebi. "A TO JE BILO BAS TAKO"... uzas... neprocenjivo... Istorija iznosi pretpostavke, ne tvrdnje... A pogotovo o civilizacijama o kojima se zna samo ono malo sta su ostavili za sobom u formi gradjevina i/ili zapisa - da nisu imali savremenike iz drugih civilizacija koji bi ih opsivali... Izvori (i tumacenja istih) koji postoje vezani za Maje i Asteke (Acteke) su verodostojni tek mozda malo vise nego Platonova Atlantida.

 

Sve u svemu, bez obzira da li film odrazava istinu ili ne, prakticno nema radnju, a onaj deo radnje koju ima je logicki malo... omasena.

 

Tokom celog filma sam se pitao zasto se mali pacenik moli da ne padne kisa...

 

Mada, pored svih tih gluposti (to jest zahvaljujuci njima), odlicno sam se proveo u bioskopu - malo je nedostajalo da mene i jednu drugaricu izbace napolje koliko smo se cepali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam sam docepao Apocalypto-a u dvd izdanju i sa pristojnim snimkom :da:

Mogu vam reci da je film jednom recju-FENOMENALAN!

U sustini je to akciono ostvarenje...

Mnogo bre kenjate,a da niste upoznati sa civilizacijama Srednje/Juzne Amerike

...

Prvo se malo informisite,procitajte neku knjigu pa onda komentarisite civilizaciju Maja :evotigana:

Mozda je prvo trebalo ti da procitas nesto o Majama, a ne da se prisecas onoga sto si nekada u "Zabavniku" citao o Astecima, sto onda poistovecujes sa Majama po principu "dele dosta slicnog".

 

Cak, vidim, gledao si Wiki, pa opet nisi primetio koliko lupas gluposti ovde.

 

 

A, i kad se sve to preskoci, dobije se osrednji slash-gore-akcioni film sa velikim budzetom.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je nekako....nedorecen...tj na kraju filma je bio komentar - dobro i...

Prikazana kultura, lepi snimci...ako nista bar je zainteresovao ljude za civilizaciju Maja...( na dobar ili los nacin )

ali nekako mi suplje opet to ispalo....i naravno malo glupo ono trckaranje po sumi kao i sama smrt onog debeljka...

Preterao je u demonizovanju same civilizacije...preterao je u stavu - kada su takvi onda zasluzuju da propadnu, da dodju spanci i sve ih pobiju.

Edited by SerbZmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je prvo trebalo ti da procitas nesto o Majama, a ne da se prisecas onoga sto si nekada u "Zabavniku" citao o Astecima

 

Nisam citao Mikijev Zabavnik nego "Osvajanje Meksika" od Preskota

Pitam se samo da li ci ti uopste procitao ovu knjigu?

Ja jesam-jer mi je bila literatura za ispit(a inace studiram istoriju)

 

sto onda poistovecujes sa Majama po principu "dele dosta slicnog".

 

Naravno da dele...

Pocev od arhitekture do kulta i obicaja

A i srodni su kao narodi,cak vrlo verovatno pripadaju istoj plemeskoj grupi,mada neki istoricari vide u Majama deo potomaka Tolteka koji su se pod naletom naroda Anuaka povukli dalje na istok

 

 

Cak, vidim, gledao si Wiki, pa opet nisi primetio koliko lupas gluposti ovde.

 

Ne valja kada se covek poziva na one gluposti sa wikija(cast izuzecima)

Koristi malo Brittanica-u za promenu :razz:

 

XAAAXAAAAXAAAAAXAAAAA... uh, jedva sam dosao sebi. "A TO JE BILO BAS TAKO"... uzas... neprocenjivo... Istorija iznosi pretpostavke, ne tvrdnje... A pogotovo o civilizacijama o kojima se zna samo ono malo sta su ostavili za sobom u formi gradjevina i/ili zapisa - da nisu imali savremenike iz drugih civilizacija koji bi ih opsivali... Izvori (i tumacenja istih) koji postoje vezani za Maje i Asteke (Acteke) su verodostojni tek mozda malo vise nego Platonova Atlantida.

 

Sem sto je Atlantida bila cak skoro sigurno puka legenda i najverovatnije se odnosi na vulkansku katastrofu sa ostrva Tere(sto se zaista desilo)kao reminiscencija

A sto se tice ostatka-mislim da je sroceno u fazonu "dosadno mi bilo pa da nazvraljam nesto"

 

Cestitam oziveli ste skoro mesec dana staru temu

I tek ste sada videli sta sam napisao-cccccc

Sto se mene tice rasprava je zavrsena-prepustam je "strucnjacima" a ja odoh da ce kajem i da zivim u svom neznaju :mrtav::razz:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Studiras istoriju, kako li mi nije to palo na pamet odmah...

 

Kao sto rekoh, istorija ne zna cinjenice, istorija samo ima pretpostavke. Procitaj knjigu "Nova Hronologija" (Anatolij Timofejevic Fomenko) pa ces mozda moci da shvatis koliko su stvari koje ucis i smatras tacnim nedokazive...

 

Vezao si se za pogresan deo mog posta, a i njega si pogresno shvatio. Razmisli malo kako su nastajali "istorijski zapisi" o Majama.

 

"Atlantida bila cak skoro sigurno puka legenda" - o ovome govorim "skoro sigurno" - ovog puta si se lepo izrazio. (pogotovo sto "skoro sigurno" sa naucne apsolutno strane nista ne znaci)

 

U raspravu Wikipedija/Britannica necu ni da ulazim...

 

 

P.S. Interesantno je kako ljudi kad nesto studiraju, smatraju da su jedini kompetentni za raspravu na tu temu... i omalovazavaju druge. Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod knjiga, Grejem Henkok u `Tragovima Bogova` je prilicno detaljan.. naravno, knjiga izgleda ko prosjecni vojvodjanski kuvar, mo`sh ubit covjeka s njom, dakleM isplati se imati je ;)

 

 

 

inace, ne mogu da vas pofatam sta pisete, a inace volim da zauzimam strane :)

 

 

 

kvik edit:

okej, pofatah.. zauzimam se za post ful metal jakuze :)

Edited by nJezna blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Interesantno je kako ljudi kad nesto studiraju, smatraju da su jedini kompetentni za raspravu na tu temu... i omalovazavaju druge. Poz.

 

A jos interesantnije je kao su izgleda u zemlji Srbiji izgleda svi kompetentniji od nekoga kome je to struka(u ovom slucaju istorija)

Ali na to sam se vec navikao :razz:

A sto se tice knjige koju si pomenuo-napisao ju je pazi sad matematicar a ne istoricar koji je mozda(ali samo mozda)jos merodavan kada je u pitanju hronologija(jer za nju i nije potrebno nista vise od bazicne matematike :razz: ),a ne istorijske cinjenice za koje si se toliko uhvatio i koje predstavljaju temelj istorije kao nauke

Hronologija govori "kada" a ne "kako" se nesto desilo

A "kako" se nesto desilo sigurno ne treba da mi objasnjava neki matematicar vec istoricar :evotigana:

Sve u svemu-popularna literatura sa mase(sto je lepo uoceno i na Wikiju),a ne strucna

 

I jos nesto-pominjes gore neko omalovazavanje....

Dobro tebi se nije svideo film,ali ti to izgleda hoces da natrljas na nos drugima u fazonu "Kako mozete da gledate to njesra" "Meni pametnome i preposebnome se nije svideo uopste"

Sto mozda treba da znaci da smo mi losiji,a ti bolji i da tvoj sud treba da se prihvati kao nesto generalno i opste

E to je omalovazavanje....

 

Sve u svemu, bez obzira da li film odrazava istinu ili ne, prakticno nema radnju, a onaj deo radnje koju ima je logicki malo... omasena.

Mada, pored svih tih gluposti (to jest zahvaljujuci njima), odlicno sam se proveo u bioskopu - malo je nedostajalo da mene i jednu drugaricu izbace napolje koliko smo se cepali.

 

Kako nema radnju?

Dosli Maja ratnici,poharali selo i odveli stanovnike u roblje i na zrtvovanje,jedan uspeo da pobegne(i da pre odvodjenja u roblje spasi svoju dragu),pa pocinje hajka kroz dzunglu,a sve zbog toga sto je progonjeni usput u bekstvu ubio sina od glavnog negativca....

Meni to lici na radnju....

Film jeste akcioni,ali je na lep nacin prikazao jos i povrh svega dekadenciju i pad jedne civilizacije(Mel je to malo vise hteo da naglasi pa je verovatno zbog toga preterao sa crnim tonovima(tipa ona gomila leseva u onoj jaruzi))

Eto zasto se pojavljuju niko drugi do Spanci na kraju filma

Ona scena zrtvovanja na piramidi je nesto najbolje sto sam video,pogotovu oni vladari grada i svestenici sa onim ogromnim perjanicama koji prisustvuju istom

Dakle kostimi su prva liga,a takodje je odlicna i ona pocetna scena lova itd. itd.

Dakle svako,uz malo logike i poznavanje tematike,moze da zakljuci da film uopste nije njesra(daleko od toga),sto izgleda neki ovde zele da proture

To sto neki ne umeju da skapiraju motive iz filma je njihov problem,i zbog toga ne bi trebalo da seru po necemu sto ne razumeju

Edited by Re-Animator

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jos interesantnije je kao su izgleda u zemlji Srbiji izgleda svi kompetentniji od nekoga kome je to struka(u ovom slucaju istorija)

Hm... nigde nisam potencirao svoju kompetentnost vezanu za istoriju, samo tvrdnju da ti nisi u stanju da dokažeš to šta si izjavio. A to je već moja struka. Čitaj dalje za obrazloženje.

 

A sto se tice knjige koju si pomenuo-napisao ju je pazi sad matematicar a ne istoricar koji je mozda(ali samo mozda)jos merodavan kada

Da, Fomenko jeste matematičar koji se 'amaterski' bavi istorijom. Samo bi trebalo da znaš da ga ta činjenica uopšte ne diskredituje kao primer za koji sam ga naveo. "Kako" i "kada" su potpuno ravnopravno važne istorijske činjenice - i ako istorija nije u stanju da pogodi (namerno upotrebljen termin) jedne, zbog čega smatraš da je u stanju da pogodi druge.

 

Jedino šta imam da ti kažem je "Dokaži svoje tvrdnje ili ih nemoj iznositi".

 

Pošto si već spomenuo "istoriju kao nauku", trebalo bi da znaš da u istoriji, kao nauci, važe ista logička pravila koja važe i u ostalim naukama, logička pravila koja su deo matematike. (U ovom slučaju ne spominjem matematiku u bilo kakvoj vezi sa Fomenkom)

 

Stvar koju moraš da shvatiš vezano za matematičku logiku je da ne postoje istine same po sebi. Da bi nešto dokazao, moraš da imaš osnovne tvrdnje i pravila izvodjenja. Ne postoji nešto što je tačno samo po sebi, može biti samo tačno kao posledica tih osnovnih tvrdnji koje su nedokazive (to jest i ne dokazuju se).

 

A "kako" se nesto desilo sigurno ne treba da mi objasnjava neki matematicar vec istoricar :evotigana:

Sve u svemu-popularna literatura sa mase(sto je lepo uoceno i na Wikiju),a ne strucna

Opet greška, "kako" se nešto desilo može da ti objasni samo neko ko je prisustvovao događaju, a da pri tome ne laže (obrati pažnju na uzročno posledičku vezu tipičnu za matematičko-logičke tvrdnje). I ta "literatura za mase" kako je ti nazivaš, je nešto šta tvoji "naučnici" istoričari nisu u stanju da obore. To i još sijaset teorija o "alternativnim istorijama".

 

Dobro tebi se nije svideo film,ali ti to izgleda hoces da natrljas na nos drugima u fazonu "Kako mozete da gledate to njesra" "Meni pametnome i preposebnome se nije svideo uopste"

Sto mozda treba da znaci da smo mi losiji,a ti bolji i da tvoj sud treba da se prihvati kao nesto generalno i opste

Voleo bih da me citiraš (kao obrazovani akademski naučnik koji tvrdiš da si), a ne da ubacuješ kao moje nešto šta nisam ni pomislio, a ni napisao.

 

Meni to lici na radnju....

Da, radnja viđena u stotinama drugih filmova "za mase".

 

Dakle kostimi su prva liga,a takodje je odlicna i ona pocetna scena lova itd. itd.

Ok, ako ti filmove ocenjuješ po ovome, to je tvoje pravo. Meni lično je u filmu bitna sadržina, više nego to kako su urađene pojedine scene i kostimi.

 

da zakljuci da film uopste nije njesra (daleko od toga),sto izgleda neki ovde zele da proture

To sto neki ne umeju da skapiraju motive iz filma je njihov problem,i zbog toga ne bi trebalo da seru po necemu sto ne razumeju

Vrlo lepi termini za akademskog gradjanina. Ako ničim drugim, mislim da si ovim sebe dosta diskreditovao. U mojim očima u svakom slučaju jesi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... nigde nisam potencirao svoju kompetentnost vezanu za istoriju, samo tvrdnju da ti nisi u stanju da dokažeš to šta si izjavio.

 

Ma sta mi rece...

A kritka izvora i njihovo uporedjivanje i izvlacenje pravilnog redosleda dogadjaja i cinjenica iz toga?

Upravo si samim ovim diskreditovao istoriju kao nauku i udario kontru samom sebis,iako tvrdi suprotno

 

Da, Fomenko jeste matematičar koji se 'amaterski' bavi istorijom. Samo bi trebalo da znaš da ga ta činjenica uopšte ne diskredituje kao primer za koji sam ga naveo. "Kako" i "kada" su potpuno ravnopravno važne istorijske činjenice - i ako istorija nije u stanju da pogodi (namerno upotrebljen termin) jedne, zbog čega smatraš da je u stanju da pogodi druge.

 

Samim tim sto je Fomenko matematicar on i nije kompetentan da se bavi terminom "kako"

Jer,na kraju krajeva,cisto sumanjam da doticni(a i ti,na kraju krajeva) zna sta su istorijski naucni metod i kritka

Istoricari se,pak,bave i "kako" i "kada" apsektom jer sam vec rekao da za hronologiju ne treba da budes nikakav matematicki "strucnjak"

 

Opet greška, "kako" se nešto desilo može da ti objasni samo neko ko je prisustvovao događaju, a da pri tome ne laže (obrati pažnju na uzročno posledičku vezu tipičnu za matematičko-logičke tvrdnje).

 

I opet cu reci

 

A kritka izvora i njihovo uporedjivanje i izvlacenje pravilnog redosleda dogadjaja i cinjenica iz toga?

 

I ta "literatura za mase" kako je ti nazivaš, je nešto šta tvoji "naučnici" istoričari nisu u stanju da obore. To i još sijaset teorija o "alternativnim istorijama".

 

Jeste,jos samo da pocnes da mi pominjes Jovana Deretica i Samira Osmanagica(cim sam cuo ovo "alternativno" odmah mi je palo na pamet)i bice mi malo jasnije sa kakvim se likom ja to raspravljam :razz:

 

Voleo bih da me citiraš (kao obrazovani akademski naučnik koji tvrdiš da si), a ne da ubacuješ kao moje nešto šta nisam ni pomislio, a ni napisao.

 

Evo....

 

Mada, pored svih tih gluposti (to jest zahvaljujuci njima), odlicno sam se proveo u bioskopu - malo je nedostajalo da mene i jednu drugaricu izbace napolje koliko smo se cepali.

 

Oseca se sve na kilometar,a tek da ne pominjem malog pazi sad "pacenika" kako si se izrazio "koji prizeljkuje da ne padne kisa"

 

Da, radnja viđena u stotinama drugih filmova "za mase".

 

Nisam ulazio u kvalitet same radnje(koji je sasvim prostojan)vec u tvoju "tvrdnju" da "ona prakticno ne postoji"

Koliko vidimo,a to znaju i svi koji su gledali film-postoji,pa ne nemoj da uvrces na drugu stranu

A i da nije orginalna i to nije tacno-jer se samo treba prisetiti kada je bio na meniju neki film koji za tematiku ima civilizacije Srednje Amerike

A u kakvoj oblandi ce biti film,je vec stvar reditelja

 

Ok, ako ti filmove ocenjuješ po ovome, to je tvoje pravo. Meni lično je u filmu bitna sadržina, više nego to kako su urađene pojedine scene i kostimi.

 

I kadar i rezija su sam vrh,muzika i jos dosta toga,pa ako i je fabula samo malo podbacila u svakom slucaju se dobija odlican film(ako je sve ostalo dobro,a prica prosecna)

 

Vrlo lepi termini za akademskog gradjanina. Ako ničim drugim, mislim da si ovim sebe dosta diskreditovao. U mojim očima u svakom slučaju jesi.

 

Vidim,ponestaje argumenata.....

 

Ono sto mi je posebno zanimljivo je da si se nacrtao za pola sata posle mog posta na ovoj temi i to na forumu na koji skoro ne dolazis uopste,koliko vidim

To mi govori da ti hoces nekoga sa kime mozes da se prepucavas do sutra,mozda iz razloga da bi svi videli kao si ti pametniji od ostalih i da bi isterao svoje na kraju(u to vec necu da ulazim....)

Moracu da te razocaram-ovo je poslednje sto sam napisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne bi kacio na sporedne stvari:

 

Dokazi svoje tvrdnje

 

P.S. Ono sta si me citirao pokazuje moj stav o filmu i ne komentarise ni jednog drugog ucesnika u ovoj raspravi. Ako si se ti, ili bilo ko osetio uvredjenim sto sam 'popljuvao' film, izvinjavam se, nije mi bila namera.

P.P.S. "Upravo si samim ovim diskreditovao istoriju kao nauku" - ne smeta mi da sam to uradio.

 

P.P.P.S. Na forum svracam vise puta dnevno od kad sam ga ponovo otkrio pre nekoliko nedelja. tako da su ti "naucni" metodi "profesionalnog" istoricarskog zakljucivanja malo zakazali.

P.P.P.P.S. Puno pozdrava i srece u zivotu.

 

P.P.P.P.P.S. Ne bih da napominjem da si ti taj koji je ovde poceo sa raspravom... ostali ucesnici su (smo) mahom iznosili samo svoja misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...