Jump to content

Thanatos


WS

Recommended Posts

Potcenjen bend.

 

Na debi albumu "Emerging from the Netherworlds" čije skorije reizdanje uključuje i demo snimke (1986, 1987) može se čuti kako thrash prelazi u death metal, baš kao na albumima bendova Possessed, Kreator ili Death. Lični favoriti: Outawds of the Inwards, War, Rebirth, The Day Before Tomorrow, mada je ceo album ujednačenog kvaliteta.

 

Hteo sam da kupim i drugi album, "Realm of Ecstasy" (u Mordoru, gde sam uzeo i prvi), za koji sam čuo da je još dalje otišao u čist death metal, ali ga je neko izgleda zgrabio pre mene.

 

Vaše impresije?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je da demo snimci više vuku na death od samog albuma. Šta inače misliš o debiju? Možda preterujem, ali da su ga izdali par godina ranije (a mogli su; većina ovih pesama je tad bila napisana), bili bi u rangu Possessed-a, ako ne baš Kreatora. Mislim na popularnost. Doduše, njih su sjebale prečeste promene članova.

 

Ako nekog interesuje, moja recenzija:

http://www.metal-archives.com/review.php?id=1189

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom na to koliko su godina prisutni na sceni, Thanatos sigurno nema status kakav bi trebali da imaju. Ovo se moze objasniti pauzom u radu, ali i cestim promenama clanova benda. Najvise mi se svidja Angelic Encounters (cim se pominje Fulci to ne moze da omane :rockdevil: ). Ali jedna stvar u vezi ovog albuma mi nije jasna, Stephen Gebedi je u nekoliko intervjua rekao da nije zadovoljan sviranjem bubnjara na ovom albumu i da je pravio mnogo gresaka (???), ja sam taj album slusao xy puta ali greske ne cujem e sad ako bi neko bio dobar pa da mi kaze koje su to (i kakve) greske bio bih mu mnogo zahvalan, jer sam Gebedi nigde nije precizirao na sta racno misli kad je rekao “greske”. A da, jos nesto, na disku pise da je poslednja pesma obrada, “Corpse Grinder”, ali te pesme na mom disku nema (???), pa zna li neko da li je ima na digipack verziji albuma?

Toliko od mene za ovo javljanje :):muzicar::zuba:

Edited by NUNSLAUGHTER

Share this post


Link to post
Share on other sites

na “obicnom” disku je nema a u bukletu pise da ima, kakve drkadzije, verovatno ih je mrzelo da rade poseban artwork za obicne diskove pa su stavili isti kao i za digipack :puke:

posveta je Fulciu a ne filmu, iz filma je samo iskoriscen uvod u pesmu :da: meni je nabolja pesma na tom albumu In Utter Darkness :rockdevil: gledao neko spot? ima par inserata iz filma Zombie 2 (ili Zombie Flesh Eaters), isto Fulcijev film :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jedna stvar u vezi ovog albuma mi nije jasna, Stephen Gebedi je u nekoliko intervjua rekao da nije zadovoljan sviranjem bubnjara na ovom albumu i da je pravio mnogo gresaka (???), ja sam taj album slusao xy puta ali greske ne cujem e sad ako bi neko bio dobar pa da mi kaze koje su to (i kakve) greske bio bih mu mnogo zahvalan, jer sam Gebedi nigde nije precizirao na sta racno misli kad je rekao “greske”

 

Hehe, ne treba mnogo obraćati pažnju na to šta muzičari pričaju o svojim albumima. Oni imaju ličniji odnos i znaju šta se sve događalo tokom snimanja albuma, dok je slušalac objektivniji jer sagledava album hladnije glave. Evo samo nekoliko primera odličnih albuma na koje njihovi tvorci gledaju mrko:

 

Iced Earth - Burnt Offerings

Pink Floyd - Ummagumma, Atom Heart Mother

Deep Purple - Stormbringer

Megadeth - So Far

 

itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili bi bar u rangu Pestilence ili Asphyx, tj. da vecina ljudi zna za njih i da ih postuju. Ovako su ipak ostali tajna za mnoge, sto je steta.

 

Za "Burnt Offerings" necu da komentarisem, to je jebeno najbolji Iced Earth album! Safer ima gadnu tendenciju da mnogo mrsi muda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

dakle, novi album, justified genocide, upravo ga slušam odavde http://www.myspace.com/thanatos666, na prvo slušanje zvuči ubistveno, mnogo bolji comeback od Pestilence-a, odlično zapravo, teško je danas napraviti oštru distinkciju izmedju thrash-a i death-a ali tu je negde, brutalno ritmično i nemelodično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest Rifoman

Potcenjen bend.

 

Na debi albumu "Emerging from the Netherworlds" čije skorije reizdanje uključuje i demo snimke (1986, 1987) može se čuti kako thrash prelazi u death metal, baš kao na albumima bendova Possessed, Kreator ili Death. Lični favoriti: Outawds of the Inwards, War, Rebirth, The Day Before Tomorrow, mada je ceo album ujednačenog kvaliteta.

 

Hteo sam da kupim i drugi album, "Realm of Ecstasy" (u Mordoru, gde sam uzeo i prvi), za koji sam čuo da je još dalje otišao u čist death metal, ali ga je neko izgleda zgrabio pre mene.

 

Vaše impresije?

E hvala ti puno za ovaj post!Pre 18 godina sam cuo u Metalmaniji stvar koja me je odusevila svojim rifovima i brzinom ali nisam uspeo da uhvatim ime benda,znao sam samo da je bilo nesto na T.Pokusavao sam da pronadjem nekako na netu o kom bendu se radi ali nisam uspeo jer nisam znao ni kako se zove ta stvar,ali kad sam ovo video ime benda mi je zazvucalo kao da bi to moglo biti to i potrazio sam na you tube,i ta stvar je bila bas ova prva koju si naveo kao favorita,Outawds of the Inwards.Ekstra stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...