Jump to content

Politikin zabavnik


WS

Recommended Posts

Imam popriličnu kolekciju brojeva iz perioda 1989-1996 uz nekoliko brojeva iz sedamdesetih, na onom većem formatu. Ponovo sam počeo da ga kupujem u decembru 2005.

 

Pre sam ga čitao od korice do korice, neke članke, najčešće iz rubrike "Život piše drame" po nekoliko desetina puta. Stripove, najčešće, znao napamet. Muzička strana, ne pamtim za koliko bendova sam saznao preko ove rubrike, ali, recimo: Deep Purple, Black Sabbath, Black Flag, Pixies, W.A.S.P., Metallica, itd. Da, da, kao klincu, ovo mi je bio najbolji izvor informacija po pitanju muzike. Seća li se neko tekstova Mišel Jovičić?

 

Sada se malo više snalaze, ili sam ja odrastao dovoljno da ga posmatram previše kritički. Svejedno, zadržao je nešto od stare magije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam isto imao dosta brojeva,kupovao sam negde do pocetka devedesetih.sad,na zalost,znam samo gde mi je jedan broj iz aprila '89.

secam se da su me jednom izvukli u jednoj nagradnoj igri(mislim da se radilo o PEZ-u) i dobio sam kacket:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu prike dje me nadje sa ovom temom :zuba:

Nekad sam bio redovan citalac Politikinog Zabavnika, otprilike od 88/89 pa do 99e, do nedavno sam imao skoro sve brojeve koji su izasli u tom periodu, ali posto to zauzima mnogo mesta i nisam imao kome da ih poklonim, morao sam da ih bacim :( jebiga sad mi je zao sto sam to ucinio :( recimo moj teca jos uvek cuva Panorame koje su izlazile 70ih godina, a cale cuva Dzuboksove takodje iz 70ih, jebemumater pisanu rec ne treba bacati…..barem sad znam da ne treba :)

Oduvek su imali kvalitetne tekstove, a o stripovima da ne pricam Porucnik Bluberi, Fantom, Tintin (ovako se pise???), Asteriks, Talicni Tom……

U poslednjih nekoliko godina procitao sam samo jedan broj cini mi se, zadrzali su staru strukturu casopisa ali da l’ zbog toga sto sam odrastao (malo sutra si odrastao reci ce neko…..a znam i ko :):evotigana: ) ne privlaci me da ponovo krenem sa kupovanjem :zuba:

 

@WS Jebiga da nisam bacio sve brojeve mogao bih da pogledam kakvi su to tekstovi Misel Jovicic, ali sad me bas zanima sta je u pitanju pa ako neko zna nek’ to podeli sa ostatkom foruma pa da ne umrem u neznanju :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WS Jebiga da nisam bacio sve brojeve mogao bih da pogledam kakvi su to tekstovi Misel Jovicic, ali sad me bas zanima sta je u pitanju pa ako neko zna nek’ to podeli sa ostatkom foruma pa da ne umrem u neznanju :)

 

Pazi, negde 95 ili 96 pojavila se serija tekstova potpisanih ovim imenom. Tekstovi su se uglavnom bavili smrtno ozbiljnim temama, tipa, uslovi u zatvorima, ali sa jednim zajebantskim pristupom. Ne može to da se prepriča, moraš da pročitaš.

 

A, gde baci čitavu kolekciju!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pre desetak godina neko maznuo citavu kolekciju brojeva iz 80-ih i ranih 90-ih, nekih 300 komada, djuture sa sve 300 stripova. Hteo sam da presvisnem!

Ali od neke 1993-1994. na ovamo mislim da imam sve brojeve, i to ne zato sto ga ja citam, nego cale kupuje i on i keva citaju. Ja im uzmem kad odem kuci, pa sve vreme koje provedem tamo citam "Zabavnik".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, negde 95 ili 96 pojavila se serija tekstova potpisanih ovim imenom. Tekstovi su se uglavnom bavili smrtno ozbiljnim temama, tipa, uslovi u zatvorima, ali sa jednim zajebantskim pristupom. Ne može to da se prepriča, moraš da pročitaš.

 

A, gde baci čitavu kolekciju!?

U kontejner :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabavnik je zakon. Najbolji casopis na svetu po mom misljenju.. ajd nek mi neko nadje jedan jedini bilo odakle u kome toliko na jednom mestu ima zanimljivih i raznolikih sadrzaja. Covek stvarno moze mnogo toga da nauci a da se pritom i lepo zabavi. Samo jos da izbace smarackog garfilda i u 90% slucajeva glupe stripove i milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... u 90% slucajeva glupe stripove

 

Eh sad, kvalitet stripova jeste malo opao poslednjih godina, ali beše tu genijalnih stvari: Tin Tin, Modesti Blejz (bila i u poslednjim brojevima), Trinaestica, Bluberi, Iznogud...

 

Srećan rođendan Zabavniku! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je i jos dobrih stripova. Ja se secam da je 90 i neke izasla jedna jedina epizoda stripa "Srebrna strela" ili nesto slicno. Bio je mnogo simpatican.

Seca li se neko Flas Gordon stripova s kraja 80-ih? Sjajne epizode su bile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...