Jump to content

Politikin zabavnik


WS

Recommended Posts

Najgadnije stvari su onaj parazit što se izvlači kao konac i dugačak je oko metar i ono čudo sto zameni jezik žrtve.

A evo primetih imaju i novi strip već 3 broja neki "Šumski glasnik",a i ovaj u sredini "Afrika" nije loš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ljudi, ajd nemojte o tim jezicima i koncima i shta vec, uzasni su svi po redu. Ja ne mogu ni da gledam te slike u Zabavniku a kamo li da diskutujem o njima...

Ух, сад сте ме заинтригирали до јаја. Мораћу што пре да га прочитам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem ga redovno,skoro...

 

Ranije mi je bio bolji,prije 2003,recimo..

 

Mogli bi da osvjeze malo da osvjeze mozgalice i tako,ali sve u svemu kada stanes ispred naseg kioska,najiskreniji izbor je ...naravno,scandal..pardon,zabavnik...

 

cisto da pomenem crteze koje za price rade studenti FLU koji me cesto skroz obore,super..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, рекордер квиза Високи напон је Јова Радовановић, један од најстаријих чланова редакције Забавника, освојио је 1.200.000 динара (одговорио је тачно на сва питања, али је поље високог напона отворио раније, па није могао да узме свих 1.600.000).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
"Zivot pise drame" je rubrika koju sam posebno volio.

 

Uhhh...Meni se jednom zbog te rubrike desilo da ne spavam nocima.Bio je neki tekst o nekom coveku kog je udario grom i nije to bilo bas tooooliko strasno nego je ilustracija bila stvarno mnogo realisticna,a i cini mi se da je moja masta odradila dobar deo posla.Hmmm.Cini mi se da sam bila bas mala,mozda sam imala nekih 5 godina,znam da je to bilo pre nego sto sam krenula u predskolsko.

 

U svakom slucaju,jedini casopis koji kupujem.Posebno mi je interesantno da posle nekog vremena iskopam stare brojeve i da ih ponovo citam.Mada,iskreno,jeste mu opao kvalitet u poslednjih par godina,a i one zanimljivosti u "Verovali ili ne..." se cesto ponavljaju.

 

Modesti Blejz... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjaca prica u rubrici "zivot pise drame" je kad je neka porodica pronasla kera nekog i zavoleli ga itd...pa dolazi covek(vlasnik kera) bez ruke po njega da vidi je l' to taj... i prepozna ga, i kad je video kolko ga ovi vole on im ostavio...zajebana prica u pm...

da, usrali se stripove u pm...meni najbolje rubrike su: ma sta kazes i s one strane verovatnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zivot pise drame" je rubrika koju sam posebno volio.

Mada sam pre par godina razdelio svoju kolekciju Zabavnika od (1986 do 1996 - i dalje imam ukoričene brojeve 1983 - 1985), i dalje čuvam specijalno izdanje "Život piše drame" u kom su se našle 52 priče. Ima stvarno priča da se naježi čovek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, била је настала једна контроверза у вези те рубрике пре неколико година. Наиме, били су објавили причу неког ловца како су се он и његов пријатељ борили против дивље свиње. УИ следећем броју је у рубрици "Писма читалаца" изашло писмо револтираног човека, који је осудио тај текст и њихов "хероизам". Наиме, прича јуе стварно безвезна, ликови су пуцали у вепра, он се разгоропадио, једном поцепао ногу, други га некако убио, а онда за сваки случај још једном га докрајчио.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:metalac: dobar je zabavnik ,bolje nego da se ubacuju ljudi sa raznim muskim/zenskim casopisima ,muka mi je od toga...samo mi se cini da im nesto ponestaje kreativnosti u poslednje vreme ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како да им понестане инспирације са оним сјајним историјским текстовима о средњевековној Србији и Византији које просто гутам?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ja,,nego u smislu da je strip postao nesto sto apsolutno preskacem,da se desi da recimo jednom u 4-5 brojeva uhvatim nesto sto ponavljaju,sto je jos cesce u onim stalnim rubrikama sa zanimljivostima....Da se razumemo -casopis je fenomenalan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како да им понестане инспирације са оним сјајним историјским текстовима о средњевековној Србији и Византији које просто гутам?

Da,jbt,stvarno su neverovatni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vrlo dobar list. Žao mi je što ne postoji više redovna rubrika 'S one strane verovatnog', dok je 'Život piše drame' izgubila na intenzitetu. Mada, ni ranije mi to nije bio omiljeni deo 'Zabavnika'.

 

I, naravno, 'Čudesan svet Gerija Larsona' :da:

Kao i 'Rekli su o...'

 

Naučni dodaci su im slabi, ali to je i relativno mlad dodatak 'Zabavniku', tako da očekujem da će biti bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесте, али тада није било интернета и овако брзе размене информације. Све што си тада могао тамо да прочиташ је било ново и чудесно. Сад је друго време, ваљда.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јесте, али тада није било интернета и овако брзе размене информације. Све што си тада могао тамо да прочиташ је било ново и чудесно. Сад је друго време, ваљда.

 

Jeste, koliko net ima prednosti...toliko je meni bio veci smek citati nove informacije u magazinima...

Izgleda sam staromodan :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban im je konsultant za prirodne nauke i tehnologiju.

 

Pratim PZ od ' 96. ili '97, ali se ne sećam posebno dobro događajima bogate 1996. Ili mi ta rubrika nije bila interesantna, ili ne pričamo o istom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...