Jump to content

Pharaoh


RNA

Recommended Posts

  • 2 months later...

meni mozda i najbolji u karijeri. malo su konkretnije i jednostavnije pesme, ali opet nisu su izgubili taj progressive/sviracki trip. 

Tim mozda malo grublji i stariji, ali idalje kida. Narocito me odusevi u laganim "balada" momentima

Svakako jedan od najkonzistentnijih metal bendova na planeti. Bolje vrh album svakih 5-8 godina nego novi osrednj svake druge. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prelep album. Meni ovo za sada nešto najbolje što sam čuo izdato ove godine.

Ja uopšte nemam taj vajb da se Tim muči, iako se uvek šokiram kad se podsetim koliko je stariji lik. Jedino što mi je možda uočljivije da def ima manje nekih bravura nego na prošlom. A i pesme jesu nešto prostije nego prošli, povremeno "After the Fire" vajb. Što uopšte nije loša stvar, da se razumemo.

"Bury The Light" mi ipak ostaje vrhunac benda, ali ovo nije daleko.

I da, "Freedom" je najbolja Running Wild pesma u poslednjih 20 godina.

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Inače sam hteo malo da se vratim starijem Faraonu ove godine, pre svega da ponovo dam šansu "The Longest Night" i "Be Gone", koji su mi nešto ostali u mlakom sećanju, a onda se ovo desilo sa Timom pa mi dalo dodatni razlog da opičim po diskografiji(ci).

Tako da mi je trenutno neka rang listica albuma:

1. Bury the Light

2.The Powers That Be

3. After the Fire

4. Be Gone

5. The Longest Night

BG i TGL su objektivno bolji nego AtF, ali AtF ima tu prednost što mi puca na nostalgiju i vraća me kroz vreme, ne mogu i dalje da se ne naježim kad krene ona intro melodija na naslovnoj. Sad da prvi put čujem album mislim da bi mi uglavnom išlo na ganglije koliko sve liči na (ubrzane) Mejdene. Već od drugog albuma više pronalaze svoj zvuk.

S obzirom na kvalitet zadnja dva rada, više bih voleo mislim da ekipa izbaci nešto novo nekad u budućnosti. Nije kao da je neka Metal Church priča gde em umro vokal em su radili sranje albume. Ovi su em držali kvalitet, em još postajali bolji sa vremenom. Samo nemam pojam čiji bih vokal voleo da čujem preko svega toga.

I tako

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, ovde je bitno sto su matt i tim godina prijatelji i vrlo blisko saradjivali kad su pravili te pesme. nije kao neka redemption prica gde matt sve smisli da mu posalje sta da peva. verujem da je tesko da krenes iz pocetka da gradis to sa nekom novom osobom, narocito kad si vec mator 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...