Jump to content

Elegy


Atheist

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Prošlo dosta meseci od prethodnog javljanja ovuda, ali samo ću reći da kad god pomislim leto 2021, samo mi u glavi iskoči "Manifestation of Fear". Apsolutno klasična albumčina. Da su svi ostali Elegy album skrnavi, pa bi samo zbog ovoga vredelo overiti diskografiju, a s obzirom da je stanje vrlo naprotiv, ovako je cherry on the top album diskografije. "State of Mind" do jaja, marker album za novu eru benda. Inače sam prvo čuo Perrya u Eternity's End, pa tek ovde, i vazda mi ostaje šok koliko lik slično dobro zvuči uprkos 20 godina razlike.

"Forbidden Fruit" vrlo do jaja takođe, samo što ima klasik problem što ide posle izuzetnog albuma pa mi zbog toga "samo dobar" Elegy album.

"Principles of Pain" jesam najmanje vrteo od svega, ali mi je za sada najslabiji Elegy album generalno, baš isijava sa "sve kul ali ništa spec" energijom.

 

Daj sad da se reaktiviraju opet lajv taman, da mi ubodu peak interest period :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

sanjao sam sinoc da sam bukirao Elegy reunion i da sam morao da sviram bas sa njima jer nije mogao orginalni basista. 

a kad je krenuo koncert, Ian je istripovao da hoce da svira bas i ja treba da pevam. 

i naravno kad spavas, sve ti je mutno, jedva sam prepoznao pesme koje su svirali, nisam mogao nijednog teksta da se setim, i naravno, uzasno pevao sve vreme. 

sreca pa sam se probudio nakon 2-3 numera. jako neprijatan san. 

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dok Laza leti, da se zapljunem ja ovde.

Kratko, ali slatko veče. Anonimna predgrupa propuštena, i ušli maltene 5min pred Elegy u salu, vrlo efikasno. Prva pesma kako krenula malo mi se Ian nekako štelovao, ali kako je srećno objavio "We're baaaaack" posle toga sve nekako krenulo kako treba, i super zvuči s obzirom na godine, još je bacao dobre neke vriske na starim Hovnga stvarima. Jedino što mu je outfit k'o da je u Glenn Hughes tribute bendu. Henk i ekipa pod konac, sjajno i gospodski bilo. Gre'ota surova što se ovoga pre nisu setili. Lista dobra, šarena, pre svega Labyrinth i State pesme, samo dve sa Fear, voleo bih još sa tog, ali aj sad. Voleo bih i duže da bilo, ali bolje i ovih 70-80 minuta nego ništa.

Vidim jutros u martu da sviraju dosta blizu mene, tako da možda i tad ispoštujem :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrsena svirka, nakon 25 godina, nije mogla bolja rekao bih. 

Prekratka doduse, ne znam da li mi je ikad brze prosao koncert. 

Mozda jedino onaj prvi Cynic u SKCu kad su svirali Veil of Maya na pocetku i kraju kao Europe Final Countdown na VHSu sto sam imao. 

Sa obzirom da sigurno ima preko 60, jer je bio matoriji od njih dosta kad je dosao u bend, Ian je bas pokidao. 

I stare Hovinga pesme jako uverljivo otpevao, tako da nema dileme ko je trebao da vodi reunion. 

Bend savrseno upeglan, profi muzicari, to je jasno. 

Ali Henk je ipak bio zvezda. Iz aviona se videlo koliko je srecan bio i koliko mu ovo znacilo. 

Mozda najlepsi momenat kad je svirao Anouk, pesma koja je dobila ime po cerci kad se rodila verovatno, koja je bila u publici sa svojih 30 godina i plakala dok joj cale svirao na uvce.

Sa obzirom da je jedva svira u poslednjih 25 godina, neverovatan je bio. like riding a bike, sto se kaze. 

Posle svirke je on prvi izasao i grlio se sa svima, kapiram da 60% publike bilo prijatelji i porodica. 

Ipak nisam bio najludji sto sam dosao iz srbije, dosla i neka devojka iz japana. 

Voleo bih opet da ih uhvatim sa malo produzenom setlistom, recimo bar Windows of the World od starih i Solitary Day + Unorthodox Methods sa MoF.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koliko god da je State of Mind mozda bio najuspesnihi, fanovi obozavaju Hovinga eru. Ali mislim da i kad bi hteo Hovinga, dosao bi Ian da gostuje ili bi neizmenicno pevali.

Ali eto nisam znao da je prica njegova slicna kao Archova. Odradi svoj apsolut maksimum u studiju bez da razmislja da li ce moci sve to da izvede kako treba uzivo, i onda stres/strah i na kraju odlazak iz benda. 

Kad pogledas, ima tu dosta paralela ;) sa FW i Arch-Alder tranzicijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su i Hovinga albumi, samo sam mislio da su daleko manje poznati/priznati od Perry radova. Da se razumemo, drago mi da su i to rano šarali, super stvari ima, jedino što meni na kraju dana draži Perry za uvo.

10 hours ago, azal said:

Ali mislim da i kad bi hteo Hovinga, dosao bi Ian da gostuje ili bi neizmenicno pevali.

Jednom čovek vidi Pumpkins United uživo i odjednom dobija sulude ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...