Jump to content

In The Woods...


Buddha

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
cesto na albumu recikliraju sami sebe

Ovo, u kombinaciji sa bezveznim rifovima, neupečatljivim gitarskim i vokalnim melodijama, pa i zguranim prelazima... Produkcija mi je na nivou savremenog death/doom benda, poprilično generička i bez karaktera. Ne mogu da kažem da sam razočaran, jer ništa nisam očekivao, ali ispade da sam ništa i dobio.

 

Plus, prva pesma je preslikani Nightwish, skrenuta mi je pažnja na to, pa sam više uživao u toj (Nightwish) stvari nego celom ovom albumu.

 

Ima dosta deonica koje stilski mirišu na Fogartija, klavijature su u pozadini i rekao bih da ne igraju neku posebnu ulogu, sve mi vuče na to da momci nisu napisali previše materijala bez njega.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaključismo onomad jednu finu stvar - da je ovo novi bend i da im je ovo debi album, bio bi sjajan

 

ovako... jebiga, ne mogu da kažem da je loše, ali daleko od toga da sam oduvan

 

sa druge strane, ovako nešto sam možda i očekivao, neka slična priča kao sa Arcturus

 

daleko od toga da je album za zaborav, ali nije ni nešto što će se besomučno vrteti, kao što je slučaj sa prethodna tri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako i zvuče, što se mene tiče. Produkcija je, kao što rekoh, generička, hiljadu bendova je fura. Sama muzika nema dovoljno karaktera da se izdvoji nečime posebnim. Čuje se da su ciljali da ubodu neku atmosferu i da su imali ideju, ali ne znam da li nisu lepo zamislili ili ostvarili. Ima sve osobine albuma prvenca benda koji će možda da napiše nešto dobro na drugom albumu.

 

Mada, kada ponovo pogledam tvoj post i ovo moje, vidim da ti se, ipak, sviđa više nego meni. :D

 

Recimo, DHG mi je bio slab u odnosu na diskografiju benda, bio sam oštar u kritici, ali sam ga puštao povremeno. Ovo ću možda još jednom do dva puta, čisto da dam dodatne šanse.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Umbra Omega > Pure > Arcturian kod mene

Između Pure, A Umbra Omega i Arcturian? Verovatno, sa ovog poslednjeg sam čuo jednu ili dve stvari, potpuni zaborav.

Tu mi je samo Game Over onako, da kazem, dobra pesma, a ona sama je Ad Astra ripoff :haha:

Na Pure se navikavam, mada svako malo pustim Empty Room i zamisljam kakav bi bio album koji bi se u tom pravcu vise razvijao.

 

zapravo sad kad razmislim, AUO mi je baš baš odličan album, možda i nije fer da se poredi sa ova dva :haha:

Cak mi i nije jasan taj neki hejt za AUO, bolji mi je fazon i od Pure i Arcturian zajedno. Da ne idem predaleko ali nije nista po kvalitetu slabiji od Supervillain Outcast. Naravno 666I je neprikosnoven.

Onaj klavir na The Unlocking >>> sve na svijet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda zato što su ga najavili kao nešto novo, nešto divlje, a ispao je kako je ispao. Još je Jusaf onako teatralno objavio da je obrisao sve napisano i počeo ispočetka, sve je bilo u fazonu da sledi vanvremensko delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja se potrudih da ga slušam bez starih albuma između i svejedno je tugica.

Nakon još pažljivog preslušavanja, došao sam do zaključka da album ima veoma malo dobrih delova.

 

"Pure" ima citat Bil Hiksa i divnu vokalnu melodiju na "A shining future waiting / A promise of the pure", što je istovremeno jedna od retkih pamtljivih vokalnih deonica na albumu.

"Blue Oceans Rise (Like A War)" ima sjajne klavijature na 01:00 i onda uklapanje ostatka benda od 02:00 na iste te klavijature, uz još jednu dobru vokalnu melodiju. Prilično jaka deonica, kada se sve sabere, šteta je što se pesma nekako završi pre nego što je počela.

"The Recalcitrant Protagonist" ne zvuči loše kada zapeva "All the erchetypes surround me", ali ga cimaju sa prekidima nekom bezveznom i nepotrebnom deonicom, tako da tok pesme - što je boljka većeg dela albuma - pati.

"Towards The Black Surreal" ima osvrt na same sebe, a bez građenja nečeg novog i zanimljivog. Zanimljivost tog jednog jedinog trenutka brzo splasne. Ispade jeftino igranje na kartu nostalgije.

"Transmission KRS" bi bila dobra za zatvaranje albuma, kada bi bila upola kraća. Doveli su Harstada za Pink Floyd Solažu, simpatično.

"Mystery Of The Constellations" - doveli su Harstada za Pink Floyd solažu, simpatično. Kao i na prethodno pomenutoj pesmi, problem je u tome što su pre zvučali kao da ih slušaju, a sada su jednostavno skinuli foru. Ono, bude mi lepo kada krene i dok ide, ali na kraju nema ispunjenja.

 

Kraj albuma je jedan od najgorih koji sam čuo u poslednje vreme, baš nikakav, nagao, ostavlja osećaj nedovršenosti. Tih četrdesetak sekundi nema nikakve veze sa tokom pesme, prethodno stvorenom atmosferom, ničime.

 

Jebem mu mater, momci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

308100190_625085718992091_52437740314870

IN THE WOODS… - New Album 'Diversum' via Soulseller Records - Details revealed

Norwegian avant-gardists IN THE WOODS… have announced a new full-length album!

"Diversum" will be released via Soulseller Records on November 25th 2022 on CD, various limited vinyls and in digital versions.

 

https://www.facebook.com/inthewoodsomnio/posts/pfbid02UfY5SZJY13RySZD2pE2RDAnjCkopvSF5dXm6zCewnEW99jv9Fxnad4iXsdtZXyVMl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...