Jump to content

Recommended Posts

btw. sto se lajv albuma tice, ajd nek' mi neko ko poseduje 'Press the Eject...' kaze da li je tacno da u obradi 'Waiting For the Man' gostuje Nico herself? Mrzi me da kopam po netu... 8)

 

Ako je verovati internetu, gostuje. Sto se tice Bauhausa uzivo, treba samo cuti Bela Lugosi's Dead sa "Press the Eject..." i tu svaka prica prestaje. Pokazite mi jos jednog pevaca koji je uzivo tako siguran kao Peter Murphy i castim vas pivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peter Murphy :oops:

MMMMMMMMMMmmmmmmmmmmmmmmMMMMMMMMMMMMMM

Na moju zalost imam samo 3-4 njegovih solo spotova,ali dovoljno da bi mi reakcija na njegov izgled bila ovakva :wink:

Btw,Bauhaus je odlican bend,sto svi vec znamo,tako da bi dalji komentari od strane mene bili suvisni biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Bauhausa uzivo, treba samo cuti Bela Lugosi's Dead sa "Press the Eject..." i tu svaka prica prestaje. Pokazite mi jos jednog pevaca koji je uzivo tako siguran kao Peter Murphy i castim vas pivom.

Apsolutno se slazem sa tobom. E, da nisi ti uzeo onaj singl "Bela Lugosi.." sto se prodavao preko yumetala? (bolje da nisi :x )

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw. sto se lajv albuma tice, ajd nek' mi neko ko poseduje 'Press the Eject...' kaze da li je tacno da u obradi 'Waiting For the Man' gostuje Nico herself? Mrzi me da kopam po netu... 8)

Ne razumem....ja imam taj album, ali ne i tu pesmu na njemu :?

 

Pa ako imas *plocu*, mislim vinil, mozda tamo ima manje pesama nego na CDu...

 

btw. ako vec pricamo o vinilnom Bauhausu, primerak kompilacije 'Singles 1979-83' koji se prodavao u 2nd hand radnji u Ljubljani je najbezobraznije precenjeno parce plastike koje sam videla u zivotu: 200 DEM 8O Mislim, jeste dupla ploca wink.gif ali brate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dobro, Piter pa Piter... njega smo vec valjda apsolvirali smile.gif nego, meni je prilicno simpatican Daniel Ash, koji se jadan uvek trudio da se nekako izvuce iz Marfijeve senke - zapaziti samo njegovu ozarenost na snimcima sa koncerata, kad dobije priliku da se istakne pevanjem biggrin.gif

Nije ni cudo onda sto sam vidjala sijaset njegovih solo albuma; valja li to ista, jel neko slusao? Ja sam slusala samo vrlo malo Love & Rockets, sa 12" singla kojeg sam kasnije nekom poklonila... secam se samo dobre obrade 'Lucifer Sam' od Flojda i *sjajne* obrade Blue Oyster Cult - Holiday On the Moon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, Piter pa Piter... njega smo vec valjda apsolvirali smile.gif nego, meni je prilicno simpatican Daniel Ash, koji se jadan uvek trudio da se nekako izvuce iz Marfijeve senke - zapaziti samo njegovu ozarenost na snimcima sa koncerata, kad dobije priliku da se istakne pevanjem biggrin.gif

...

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Istina je biggrin.gifa: smile.gif

Doduse,on stvarno odlicno izgleda,citiracu moju potpuno fancy sestru koja je za Petera rekla da izgleda kao 'kostur i peder' a za Daniela da je 'vec mnogo bolji' :roll:

Whatever,gotivan je veoma,ali mi je Peter za srce prirastao odavno :sigh:

Na zalost,nisu mi poznati Danielovi radovi izvan Bauhausa :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

:sigh:  

PETER MURPHY :oops:  

Najbolji vokal svih vremena.....Morala sam da osvezim temu 8)

 

Veruj mi vrlo moguce!!!

O njima su suvisne reci, BAUHAUS je zakon i tacka!

In The Flat Field, The Passion Of Lovers, Hollow Hills, Bela Lugosi's Dead (UNDEAD! UNDEAD! UNDEAD! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif ), Double Dare, She's In Parties, zatim obrade "Severance" i "Telegram Sam", Mask... JEBOTE! (Sta cu, psujem od odusevljenja!) Ove pesme su SAVRSENSTVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mene je tetka ( da da tetka-mamina mladja sestra) bukvalno navukla na bauhaus, jer ona je ta generacija... 70-to godiste...pa je bila u fazonu bauhaus,the cure, joy division ...znate vec akademija.... I pre jedno 5 godina mi je pustila neke njene kaseta i ja sam se skroz odusevila ( a tad sam slusala nirvanu, i bila u grunge fazonu)...

 

Eh sad mozda gresim, ali mislim da kod njih ima malo Bouvijevog uticaja.

 

Omiljene pesme..DARK ENTRIES, in the flat field , st.vitus dance...i naravno (jeste obrada ali sjajna) SEVERENCE

 

Jednom je na metropolisu bio ceo njihov koncert...a jedini spotovi koje sam gledala su Ziggy Stardust, i she's in parties (to bese onaj spot sa nazi devojkom? (davno to bese)

 

U svakom slucaju...fenomenalan bend....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E , i ja sam prvi put chula Bauhaus kod tetke (mozda su njih dve zajedno ishle na 'demiju , moja je imala crnu dugu kosu obrijanu iznad ushiju :roll: )

Shto se tiche uticaja Bovija , tu si u pravu , isti je vidno uticao na imidz Bauhausa(btw skoro sam gledala neki spot Haustora u kome je Rundek u fazonu pantomimichara i bash sam pomislila kako furaju slichan imidz kao Bauhaus i Bowie)

Bauhaus live........gledah jednom snimak s nekog njihovog koncerta ( i to na Palmi , secate se kada su neko vreme pushtali cool spotove pre neko shto su se vratili standardnom repertoaru) , uglavnom Peter je zeshce popaljivao publiku , bio je razgolicen u gornjem delu i gomila TIPOVA je vrishtala zbog toga smile.gif

Daniel Ash......prilichno ga cenim kao gitaristu , ne znam da li ste provalili koliko je njegov nachin sviranja neobichan,znam da je bio proglashen za jednog od 50 najuticajnijih gitarista u nekom gitarskom chasopsu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ja sam Bauhaus prvi put cula........Ne secam se gde,stvarno :ne:

Kad smo kod Bowiea i Murphyja,bas je nedavno bio 'Hunger' ponovo na TCM-u,sto znaci da ce ga reprizirati opet za par meseci-i tad cu ga dodjavola snimiti! biggrin.gifbiggrin.gifa:

Pete na sceni........Pa,iako je Bowie bio prvi,obojica su savrseni na svoj nacin.Pete je jednostavno mladji,pa je morao doci kasnije.Tanga koja mu viri iz pantalona smile.gif Recimo da ne moze da deluje privlacno na svakom tipu :wink: On mi jednostavno nikako ne deluje lose isfeminizirano.

Ash-pored Elritcha,jos jedan od likova koji je trpao stiropor u pretesne pantalone 8) ;jedini iz ekipe koji danas izgleda deset godina mladje od ostalih.U sviranje gitare se na razumem,ali sigurno je da on to fenomenalno radi.Covece,odlicni su bili uzivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod Bowiea i Murphyja,bas je nedavno bio 'Hunger' ponovo na TCM-u,sto znaci da ce ga reprizirati opet za par meseci-i tad cu ga dodjavola snimiti! biggrin.gifbiggrin.gifa:

 

E pa i ja sam se naostrila da konacno uvalim kasetu nekom sa kablovskom TV da mi snimi... ali ako je verovati programu na www.turnerclassicmovies.com, nece biti do kraja februara sad.gif

Pretpostavljam da je to taj isti TCM koji se daje kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...