Jump to content

LA Guns


B.A.D.

Recommended Posts

Ja mislim da ove teme nema nigde! Na hard rocku nema,a na heavy metalu i nema smisla da tražim. Pa oni i GnR su bukvalno kao rođena braća,jer kako ja znam u početku su neki članovi oba benda zajedno svirali pa se onda razdeliše. Uglavnom,dobar bend a meni oomiljene pesme su Never enough i Ballad of Jayne. A i bubnjeve im lupa ex W.A.S.P. drumer Steve Riley

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotivim ih, ali bas ta balada o Dzejn meni najvise ide na K..koji nemam :) haha

Inace clan LA GUNSa i jeste bio Axl Rose :D

Oni toliko super pesama imaju, prvi album kida kako je dobar!

12 studijskih albuma, neki malo jaci, neki slabiji, sve u svemu jako dobar bend...

Meni jedna od favoritnih pesama koja nikako od njih ne moze da mi dosadi a koja mi je sad pala na pamet - Never Enough,One more reason.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uuuuh, Hollywood Vampires je legenda od albuma. Jeste istina je da je Axl Rose bio pevac na pocetku, ali su se nesto podzapali, ovaj nasao dobrog menadzera, koji mu je opet nasao dobrog tekstopisca i kompozitora (Izzy Stradlin) i svetski uspeh im je bio zagarantovan. Steta kako dobri bendovi (kao L.A. Guns), bez dobrog menadzmenta ne mogu da naprave neki zapazeniji uspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...kol'ko ja znam u L.A. Guns-ima su u pocertku bili Axl i Izzy (pored ostalih naravno),kasnije su njih dvojca zajedno sa Tracii Guns-om (!) osnovali Guns N' Roses (i Tracii je u pocetku bio u Gansima),da bi se onda Tracii ponovo vratio 'svojim' L.A. Guns-ima (sad,dal' su se posvadjali ili nesto drugo ne znam) i nastavio sa njima karijeru.

 

Inace,jako dobar bend (bila je i ranije tema,al' je nestala <_< ),deo tzv. LA scene.Ovi noviji albumi (od recimo 2000. pa nadalje) mi bas i nisu nesto (bar kol'ko sam ih cuo) - nisu to vise oni stari LA Guns :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jeste istina je da je Axl Rose bio pevac na pocetku, ali su se nesto podzapali, ovaj nasao dobrog menadzera, koji mu je opet nasao dobrog tekstopisca i kompozitora (Izzy Stradlin) i svetski uspeh im je bio zagarantovan.

 

Kakav bre menadzer naso Izzy-a. Pa njih dvojca se znaju jos iz detinjstva. A sto se tiche sklapanja preko menadzera, Viki Hamilton (koja je bila neka vrsta menadzera i slicno) je upoznala Axl sa Slashom.

 

E sad o L.A. Guns. Izzy je znao Webbera i Traciia josh pre nego sto je Axl stigo u Los Angeles. Ne znam tacno kako beshe ide prica, gde je ko prvo bio, ali ako se dobro secam Tracii je bio u L.A. Guns, a Webber u Hollywood Rose. Axl i Izzy su bili u oba benda svojevremeno, ali ne mogu da se setim tacno kad gde.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Jedna od najboljih americkih sleaze/glam rock bendova. O ovom bendu se na nasim prostorima vrlo malo zna,gotovo nista,cast izuzecima (starijim fanovima).

 

Band je osnovan 1983 u LA-u ,osnivaci benda su bili gitarista Tracii Guns i pevac Axl Rose. Axl potom prelazi u Hollywood Rose a sa Tracijem 1984 oformljuje grupu Guns n Roses (Tracii GUNS and Axl ROSE).

1985 Tracii odlazi iz Guns n Roses i ponovo formira svoj prvi bend.

Na mesto pevaca dolazi bivsi bubnjar grupe Faster Pussycat Paul Black,Mick Crips svira bas a bubnjeve Nickey Alexander.'85 i '86 sviraju kao demo bend . uskoro Paul Black biva zamenjen Britancem Phill Lewis-om. Mick Crips prelazi na ritam gitaru, bas svira Kelly Nickels dok,Nickey Alexandra je za bubnjevima zamenio bivsi bubnjar grupe WASP Steve Riley.Ova kombinacija se ispostavila kao dobitna.

 

1988 izlazi njihov debi album nazvan ''LA Guns'' sa kojeg se izdvajaju singlovi ''Sex Action" , 'One More Reason" i drugi. Vec 1989 izlazi njihov drugi album koji dostize platinasti tiraz pod imenom ''Cocked And Loaded''.Ovaj album ih postavlja u sam vrh Americke sleaze/glam scene kao jedan od najkvalitetnijih bendova. 1991 bend izdaje i treci legendarni album nazvan "Hollywood Vampires". Legendarn prva postava koju su cinili Tracil Guns,Phil Lewis,Mick Crips,Kelly Nickels i Steve Riley odrzala se do 1994 tada odlaze pevac i ritam gitrarista. Tracii Guns sa novim ljudima medjutim nastavlja sa radom.

 

1999 legendarna postava se ponovo okuplja ali to traje kratko .Phil i Traci su zajedno sve do 2002 kada Trcii Guns odlazi i formira bend Brides of Destruction sa legendarnim basistom grupe Motley Crue Nikki Sixx-om.

 

Na mesto gitariste u bend dolazi Stacey Blades iz grupe Roxx Gang. Ova zamena nije bitno uticala na LA Gunse,jer je Stacey u potpunosti adekvatna zamena za virtuoza na gitari Tracii Guns-a.

 

Danas pak postoje dva benda pod imenom LA Guns. Prvi cine Phill Lewis,Stacey Blades,Steve Riley i Scot Griffin.

Drugi bend je oformio licno Traci, sa njim peva Paul Black prvi pevac LA Gunsa a bas svita njegov sin.

 

Oba benda sviraju pesme LA Gunsa i prave veliku zabunu medju ljudima. Meni je licno drazi ovaj originalni sa Phil Lewis-om.

Mozda ce te se malo izgubiti citajuci ovo sto sam napisao ali verujte i ja sam se prvi put pogubio zbog svih tih silnih promena ,imena...

Ovo definitivno treba cuti.

 

Diskografija:

 

 

Albums:

1988 L.A. Guns

1989 Cocked & Loaded

1990 I Wanna Be Your Man EP

1991 Hollywood Vampires

1992 Live! Vampires

1992 Cuts

1995 Vicious Circle

1996 Hollywood A Go Go: The Best Of L.A. Guns

1996 American Hardcore

1997 Hollywood Rehearsal

1998 Wasted

1999 Shrinking Violet

1999 Greatest Hits And Black Beauties

2005 Black City Breakdown (1985-1986)

2000 Live: A Nite On the Strip

2000 Cocked & Re-Loaded

2001 Man In The Moon

2002 Waking The Dead

2002 Ultimate L.A. Guns

2003 Fully Loaded

2003 Golden Bullets

2004 Rips The Covers Off

2004 Hollywood Raw: The Original Sessions

2005 20th Century Masters - The Millennium Collection: The Best Of

2005 Tales From The Strip

2005 Black List

2006 The Very Best Of L.A. Guns

2006 Loud & Danger

 

 

inace slika sa mog avatara je stacey blades sadasnji gitarista prave postave L.A. Gunsa,kazem prave jer postoje trenutno dva benda pod imenom L.A. Guns jedan je ovaj gde peva Phill Lewis a Stacey svira gitru, drugi bend je oformio Traci Guns osnivac benda tako da sad ima malo zbrke oko toga,inace kod njega peva prvi pevac Gunsa Paul Black

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

A taman sam mislila da otvorim novi topic, kad ono nadjoh L.A. Guns :P

 

I mene nervira sto postoje 2 benda... kada sam skidala diskografiju, izabrala sam ove sa Philom Lewisom (zenska intuicija, valjda :) )

 

Najbolja su mi prva 2 i Tales from the Strip... Tales ima strava omot, mnogo mi se svidja. Imam ga k'o poster.

 

L.A+GUNS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

LA Guns je jedan od mojih omiljenih sleaze/glam bendova. Njihov debi selftitled album iz 1988 je jedan od najbolijh u ovom zanru muzike. To je ujedno i prvi album koji sam cuo od njih..davno pocetkom 90-ih..album je prepun dobrih pesama kao sto su:one more reason,sex action,bitch is back,electic gipsy,no mercy...Drugi album cocked & loaded donosi nesto drugaciji zvuk i na njemu se nalazi njihov najveci hit u karijeri The Ballad of Jayne..a izdvojio bi i pesme never enough,rip and tear...jos treba izdvojiti i treci album Hollywod wampires na kojem se takodje nalazi par dobrih pesama..sve sto izlazi kasnije kvalitetom zaostaje za ovim izdanjima..eksperimentisanje sa zvukom,podele u bendu..

Ali bez obzira na sve jos uvek ih cesto slusam,upravo sad debi album i pesmu shoot for thrills ..

LA Guns rocks :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 9 years later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...