Jump to content

Crowbar


Recommended Posts

235_photo.JPG

 

josh jedan zaboravljen bend na yum-u...Crowbar...ako ne i najbolji sludge doom bend ikada...

 

Crowbar je nastao 1989 godine u new orleansu...koji ce uskoro postati prestonica za kurcenje phil anselma i ekipe i propagiranje skracenice "NOLA sound"...koja je predstavljala pokret grupi koje su doshle iz "NOLE"...neshto kao grunge iz sijetla samo primenjeno u doom metalu...Kirk Windstein...glavna faca benda...moracu da ga stavim na avatar ovih dana mamu mu mnogo gotivan lik...jeste basista/pevac i glavni krivac za neshto sto ce se kasnije zvati Sludge metal...prvi album je proshao prilicno nezapazeno dok su sa drugim vec prodali 100 000 kopiji...producirao ga je phil anselmo...sto je po meni nevazna informacija poshto je napravio prilicno musav posao...poshto je to phil on je uvek gurao bendove iz "NOLE" napred...pa je ubrzo crowbar upao u regularnu mtv rotaciju...posle toga izbacuju josh par albuma...originalna postava se raspada...dok od 2005 dolazi potpuno nova postava...crowbar je uvek bio poznat kao masan i debeo bend...svi imaju po 130+ kg...bar je tako bilo dok se nisu razishli...sada je samo kirk 300 pounds...ali je car...zaboravio sam da napomenem da kirk i ostatak crowbara stalno ucestvuju u shirenju "NOLA" scene tako sto ucestvuju na raznim projektima...neki rade u Down-u,Superjoint Ritual,Acid Bath,Eyehategod,Goatwhore...znaci ima dosta "NOLA" bendova i svi su usko povezani...

 

jebala ih "NOLA"...mrzi me da jurim diskografiju da je postavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

bas sad slusam Broken Glass i pade mi na pamet da nijesam vidio temu na forumu..

sad vidim i zasto... :icon_ne:

je li moguce da nikome nije zanimljiv ovaj bend,pa ne postuje ovđe ili su jednostavno svi zaboravili

da postoji?...sto je umalo i sa mnom bio slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, Crowbar су генијалци! Пре пар дана сам набавио њихов нови DVD и могу да вам кажем да вреди сваки потрошени долар. Концерт из Немачке са фестивала, интервју и сви спотови. Просто генијално!

 

CROWBAR KICKS ASS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

E pa sinovci, radosne vesti!

 

Crowbar sledece godine krecu na turneju i rekli su da ce sviraju u svakoj zemlji u kojoj ima struje!

A moj drugar je pito nekog lika iz legasija i kaze da je to skroz izvodljivo da omiljeno melee oruzje Gordona Freemana dodje u SRBIJU!!!!

 

STO JE SKROZ DOJAJA!!

 

AAAARRRRRRRRGHHHHHHH!!!!

 

BENEATH THE RUINS OF MAAAAAAANNNNNNN.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Eh kada bi doshli Eyehategod , Crowbar i Acid Bath to bi bio najbolji Sludge dogadjaj po mom skromnom misljenju, da ne napominjem da su mi ova tri omiljena Sludge benda, ali ajde moze i Down sa njima i ako njih neshto puno bash i nevolim....... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa voleo bi i ja down, a za eyehategod bih poljubio najdeblju,najmasniju,najdepresivniju i najsmrdljiviju goticarku ravno u buljander kad bi to bio uslov da idem(eto toliko bih isho!)

AL' MUDA!

Down je mega visokobudzetan bend i oni skroz zavise od onih izdavaca i tih sranja tj. od prodaje albuma, pa su to malo teza posla. Taj bend je u stvari jedini izvor prihoda nasih dragih nihilistickih NOLA junaka, tj. Windsteina, Bowera, Anselma i Keenana(Rexa boli kurac, on je iz texasa!) morali bi da izdvojimo zesce pare da ih gledamo, i ne samo mi nego i organizatori.

a Eyehategod jednostavno boli kurac da se cimaju...

ali ne klonite duhom dragi sludge sapatnici! doci ce down sigurno,samo cemo morati mal da se strpimo.

a sto se tice eyehategod-a, evo jedan predlog:

ja i moja tri drugara smo napravili izvestan eyehategod fond, koji ima za cilj da skupi oko 6000 $!taman kolko nam treba da ih dovedemo.skupljali smo mi i pre,al cim se nakupilo 500, zavrsili smo paket. ali odsad nece biti tako jer smo sad stvarno nameracili.Eyehategod je bolji i od trave i piva i zena i cega oces!Kad dodju smestimo ih u neki cumez, oni su ionako navikli na to,zavrsimo im pet kila leba(posto su batalili pajdo), malo trodona,5 litra dzeka i lepota.Ce sviraju ko pticice!

Sta kazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan bend!!!!

Dobro je da je pametni Bojan otvorio temu o njima pored ovih pichkastih gothic metal bendova. :mhihi:

Dakle, pravi sludge, dodushe ne tako besan kao EyeHateGod, ali mnogo vishe depresivan.

Jurim dvd!! Ako neko ima neka javi! :pivopije:

Fave song: Planets Collide :pivopije:

 

crowbar.jpg

Edited by I Am As Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...