Jump to content

William Gibson


krezavy

Recommended Posts

William Gibson e ovaj baja me je stvarno odushevio!!!

neuromanser pa grof nula pa monalizin nadpogon su biseri cyber punk-a

ali druga triologija njegova

virtualna svetlost-idoru-sve zabave sutrashnjice je bomba

cyber space + tona gudre + opasne cice + cool + tech + pijani srbin (u virtualnoj svetlosti)= lektira

 

pishi te o vashim utiscima

vizijama cyber punk buducnosti ili sadashnjosti

 

pozdrav svim ulichnim samurajima...

Edited by krezavy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Gde moze ovo da se nabavi?

 

pa ima po knjizarama, bi-blejotekama i sl.

 

ako te nemryi da chitash sa kompa mogu da ti prosledim pdf-ove na mail

ili da ti sprzim na disk imam neuromansera u mp3 formatu ... ako te mrzi da chitash

 

ili ako bash ti je sve to pre komplikovano plati mi pivo na nekoj od svirki pa cu ti mozda proslediti knjigu po knjigu

 

u svakom sluchaju veoma mi je drago shto se neko zanima za nauchno fantastichne priche o super-anti herojima

 

SAMO HRABRO PRIJATELJU!!!!!! :pivopije::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

...On the catwalk, he had trouble with the lock. She'd messed it up somehow when she'd fiddled it, he thought. Beginner.He knew where to rent a black box that would open anything in Cheap Hotel. Fluorescents came on as he crawled in.

 

"Close the hatch real slow, friend. You still got that Saturday night special you rented from the waiter?"

She sat with her back to the wall, at the far end of the coffin.

She had her knees up, resting her wrists on them, the pepper box

muzzle of a flechette pistol emerged from her hands.

 

"That you in the arcade?" He pulled the hatch down.

 

"Where's Linda?"

 

"Hit that latch switch."

 

He did.

 

"That your girl? Linda?"

 

He nodded.

 

"She's gone. Took your Hitachi. Real nervous kid. What about the gun, man?" She wore mirrored glasses. Her clothes were black, the heels of black boots deep in the temper foam.

 

"I took it back to Shin, got my deposit. Sold his bullets back to him for half what I paid. You want the money?"

 

"No."

 

 

 

 

 

 

 

kako je dobra, obozhavam je

Share this post


Link to post
Share on other sites

od svih Gibsonovih romana Neuromancer je ubedljivo najkvalitetnije, najkompletnije i najvrednije njegovo knjizevno delo. ostalo je OK, volim ja Gibsona, ali Neuromancer ce jednog dana biti klasik. remek-delo.

 

pa definitivno je naj poppularnije njegovo delo... meni se vishe svidja druga ( the bridge) triologija

mada si upravu neuromanser ce definitivno 2020.god biti lektira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je Prepoznavanje obrazaca?Je l` neko citao?

 

meni bi se svidelo i njegovo govno...

super je. u veoma bliskoj buducnosti se odvija radnja... jako malo cyber elemenata.... uglavnom chatuju i surhuju netom... odlichan zaplet, da i ubacio je neke delove iz svojih pripovedki starih.... to sam chitao na engleskom i nemem pojma kakav je prevod na srpski ali chinjenica je da je teshko nekome od 60 godina da provali gibsonove sleng tripove......

 

 

meni se svidelo! ukoliko ti nije frka nabavi originalnu fersiju poshto si vec ozbiljan sfetski putnik xe,xe da i nishta ne boli, makar mene nije

Edited by krezavy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ma sva tri dela su do jaja,mada mi grof nula ima najbolju atmosferu...Neuromansera mnogo vade Kejs i Moli...sto ne znaci da je prica losa,nego su jednostavno likovi jos bolji...

 

Ali Idoru je neprevazidjena :D

 

E da gledajte Nirvanu ako volite cpunk...najiskreniji cp film,od fanova - fanovima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je o.k spook za sad. ima odlichne ideje, beli lego!!!! kakav car! svidja mi se ta savremena verzija cyber punk-a kao prepoznavanje obrazaca.... super su detalji gps, blue tooth slushalice, i-podzzzzz, super mu je pogled na muzhichku industriju bizzzzzz uopshte :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...