Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

to, majstore, da te sluzi za sve pare!

 

sto se tice GPSa nije nikakav problem, treba da nadjes iGo8 i da skines odgovarajuce mape.. ako ima nekih problema, tu sam na pp.

 

klan htc-ovaca. :)

 

Hvala. :mrgreen: Prvi problem je ovakav: našao sam iGo8.exe i prebacio ga, pokrenuo ga i dobio poruku:

Error

Program application database cannot be found. Please insert original application SD card.

, pa pretpostavljam da nešto fali. Treba li još nešto da se nađe u tom paketu, pošto je bio samo ovaj fajl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево, да се похвалим - и ја се понових са k800i.

Добар фонтеле, реално.

 

Za pare koje kosta K800i nudi zaista dosta i ima odlicnu kameru pride-telefon je u klasi Nokia-e N73 a znatno je jeftiniji ;)

N73 cak ima nesto losiju kameru,ali kosta jebiga vise zbog trademarka i musicavog Symbiana koji da se ja pitam uopste nije potreban obicnom korisniku ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. :mrgreen: Prvi problem je ovakav: našao sam iGo8.exe i prebacio ga, pokrenuo ga i dobio poruku: , pa pretpostavljam da nešto fali. Treba li još nešto da se nađe u tom paketu, pošto je bio samo ovaj fajl?

instalacija:

 

1. snimis direktorijum igo8 na sd karticu u "root".

2. takodje u "root" kartice snimis direktorijum "2577"

3. pokrenes autorun.exe iz tog direktorijuma (2577)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To sam uspeo, ali iz nekog razloga ne vidi nijednu mapu. :confused:

iGo8: mape snimas u \iGO8\content\maps

iGo7: mape snimas u \IGO\maps

 

gledaj da nadjes sto novije mape, pa primer srbija: Serbia_2008.01_080513.fbl (ovo sigurno radi na Igo8, ako nadjes jos noviju, javi).

 

p.s. proveri da li imas u maps direktorijumu Basemap8_2007.07_080117.fbl. to je osnovna mapa koja mora da postoji da bi se sve ostale mape videle, i obicno dolazi uz instalaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iGo8: mape snimas u \iGO8\content\maps

iGo7: mape snimas u \IGO\maps

 

gledaj da nadjes sto novije mape, pa primer srbija: Serbia_2008.01_080513.fbl (ovo sigurno radi na Igo8, ako nadjes jos noviju, javi).

 

p.s. proveri da li imas u maps direktorijumu Basemap8_2007.07_080117.fbl. to je osnovna mapa koja mora da postoji da bi se sve ostale mape videle, i obicno dolazi uz instalaciju.

 

Tu sam i prekopirao, ali ništa. Ima i tu Basemap8.

E, našao sam ovu noviju mapu i radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genralan stav mi je da su mobilni previše favorizovana stvar i da se naš narod koji generalno nema 'leba da jede bavi glupavim prestižom tipa "imati telefon koji ima to i to" ... Čvrsto stojim iza toga da ljudi u 99% upotrebljavaju mobilni za

 

1. poziv

2. poruke

 

I zato ne vidim razloge da neko plati mobilni 300 e umesto da negde otputuje i vidi sveta. Znam slučajeve ljudi koji nemaju da jedu ali upgrejduju telefon ... čista ludost. Jako me cela gungula oko toga podseća na vesele 90-te i Nike, Reebok, Kaapa armagedon (ko se seća znaće o čemu pričam). Dakle, zaključak je da smo skloni tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Word

Ja kada sam posle skoro 4 godine koriscenja telefona uzimao novi zapeo sam-hocu Nokia i Symbian

I evo sada imam N72 i taj Symbian koristim za iste one stvari za koje jedan prosecan korisnik koristi recimo SE W810i koji nema OS vec integrisano java resenje

Em ima 10x bolji zvuk,em je diplay i kamera bolja,a da ne pominjem da je i dosta brzi-i guess what,dosta je jeftiniji nego ekvivalentna Nokia,pa i moze da stoji teza da se u mobilne pumpa svasta sto coveku otrpilike nikad nece zatrebati sem da se igra kada mu je dosadno ;)

Druga stvar su HTC,Blackberry i slicne stvarcice-to je u startu namenjeno poslovnim korisnicima(recimo Bluberry i nema kameru,mada ima i model koji je ima ;))

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga stvar su HTC,Blackberry i slicne stvarcice-to je u startu namenjeno poslovnim korisnicima(recimo Bluberry i nema kameru,mada ima i model koji je ima ;))

 

Da da, HTC Diamond. Ali mi nismo poslovni ljudi, zar ne? ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

palm treo + se w850

pre toga hw6515 (loše iskustvo!) + se monoblok neki mali, ne sećam se modela urnisala sam ga u roku od 6 meseci :)

 

 

razmatrala sam htc tytnII i zaključila da jednostavno nije vredan tih para. u vreme kad sam ga razmatrala.

danas isto mislim i za bberry

 

 

 

za 250jura palm treo koji radi na winmobile6.0 nudi sve funkcionalnosti osim wifija koji mi ruku na srce i ne treba, jer gde imam wifi vadim računar iz ranca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduvek me je fasciniralo da ljudi daju suvo zlato za mobilne telefone pa onda krenu u njima da koriste iste opcije kao kod telefona nize klase-sms,pozivi i sl

To je onaj fazon-faca sam i imam dobar telefon,a tek da se ne pominje efekat koji izaziva kada se izvadi u nekom kaficu ili pred ribama :)

Razumem ja da ima ljudi kojima zaista trebaju sve te mogucnosti i da recimo traze telefon sa dobrim audio mogucnostima da ne bi kupovali poseban mp3 player ali nazalost izgleda da je takvih dosta manje ;)

Elem danas sam bas rabio jednu Nokia 6120-odlican telefon sa prilicno brzim procesorom,a mogu reci da je Symbian 9.2 izgleda prelezao sve decije bolesti-dosta je brzi nego prethodna 8.x serija i izgleda odlicno,vrlo jednostavan za koriscenje za razliku od prenatrpanog Win Mobile-a koji mi se ne svidja ni malo,a i novi PC Suite je vrlo dobar :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Свака част, ако. И треба.

 

Што се мени гаде људи који мисле да људи купују Palmtop или WinOs мобилне телефоне зарад тога да изгледају ''кул'' у кафићу пре него ли да усагласе своје IM, Yahoo!, MSN, E-mail, Outlook, Data или још неке опције било кад и с било које локације у Србији - чак и да активирају свој компјутер који се налази на неких 200KM уколико је то потребно обзиром да има управо оних људи којима посао и зарада зависи од тих ствари, као и могућности које пружа обзиром да је LapTop далеко скупљи, а и тежи.

Изнад осталог, боље је дати ''суво злато'' за један одређени период него на свака четири месеца куповати нови мобилни телефон. Поента је да куповином истог добијам далеко више него што потрошим тако да функционалност истих остаје апсолутно искоришћена.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto jedan prijatelj mog ortaka ima N95-telefon brate da se useres a on ga eto koristi uglavnom za sms i pozive :)

Ali eto ima covek para ca bacanje pa mu se hoce

Ne kazem-zaista ima finih i korisnih stvari na novim telefonima i volim da pratim,hobija radi,te sve novine ali nisam sada nesto opterecen time-4 i po godine pre nego sto sam u maju uzeo N72 sam koristio Nokia-u 3330 i nista mi falilo nije :da:

Mislim da imam mogucnosti da uz 10e doplate uz zamenu mog telefona uzmem 6120 koga sam pomenuo gore-nije los deal jer dobijam bolji telefon a iskreno da je vise od 10 jurica ne bi ni razmatrao ponudu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...