Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

opet ja :haha:

 

da li ko moze da preporuci android

koji je slican defy-ju, ono vodootporan and shit

a da ne kosta 500 evra?

 

 

ne znam da li ce se i kad pojaviti kod nas ali kyocera torque je ozbiljan kandidat za moj sledeci telefon.

ajd sto jje otporan na vodu i udarce (po nekim vojnim standardima) nego nema klasican zvucnik. zvuk se prenosi vibracijama kroz glavu : dakle cuje se i kroz kacigu na primer, i ljudi kkoji su ga probali kazu da se cuje bez obzira na buku spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zaboravih da napišem ovde, uzeo sam Samsung S2 fon za 270 evra, nov sa garancijom, od nekog lika, sim free.

Nisam vezan nikakvim ugovorima i ostalim sranjima.

 

Hvala svima na preporukama. :)

 

P.S. Imam trenutno malih problema sa "Rolling shuterom" prilikom snimanja, jer ne mogu u afteru da stabilizujem sliku. Imam CS3 after i iz nekog razloga ne mogu na xp 64-bit da instaliram after cs6 koji ima filter za sređivanje Rolling Shutera.

Lunare, obzirom da se baviš time, je l' znaš neki programčić koji može to da sredi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svega mesec dana. Mogao sam da doplatim još nešto para da mi traje 6 meseci.

Naravno, nikada ne bih uzeo tako nešto, da taj lik nije proveren. Neki moji prijatelji godinama uzimaju od njega, nikoga nije ispalio, čak i kada sam kupovao zaštitnu fotrolu, prodavac mi je rekao da ga zna, i da garantuje za njega... da je jako pošten momak.. i td.

Taj lik valjda to uvozi iz Nemačke, pa preprodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja bih pre iPhone, posto koristim iPod touch 4g, ne vidim koja je razlika iOS u Americi i ovde. Isto sve mozes da skidas i kupujes, nikakav problem, samo registrujes adresu na neki mekdonalds u washingtonu. Sve u svemu, koji god apple uredjaj da sam koristio, retko kada sam naleteo na negativan feedback od samog uredjaja, sto nije slucaj sa androidima. Moj vote ide iPhone-u. Retina + operativni koji shije Android i to je za mene dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Проблем је што гомила локалних апликација постоји само за андроид, што је и очекивано. Мада, за фејзбук, тњитер и скајп добра је нокиа аша.

 

Шта год да узмеш, зајебао си се. Једини који бих ја волио

motorola-photon-q.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nexus4 bi uz'o ja.Najcistiji android je na nexusima, ne stuca, nema previse nepotrebnih govana, uvek prvi dobija update, podrska za njega traje najduze...

Igrao sam se prosle nedelje sa iphoneom 4s i ok je, al kao da imam svoj stari nepametni telefon samo sa dodatkom tacskrina i dodavanja ikonica...jednostavno mrtvilo, smetaju mi i ivice,i sto sve moram sa ajtjunsom da drndam(cak i za skidanje jebenih dz aplikacija), slike nisam ni uspeo da prenesem na moj fon niti znam kako, i nije bas da sve klizi na njemu,ume i on da stucne.Reprodukcija zvuka sabija doduse.

Za bateriju sam slusao stalno price kako mnogo traje duze nego na android telefonima i na kraju u pitanju je najobicnija laz, traju isto.

wifi jede malu decu u odnosu na moje sokocalo, ima 3 puta bolji prijem, kamera je odlicna.

Al posto podrske za nasu zemlju nema, koristiti ovde iPhone je bas kerov kurac sto kaze Lemi, sem ako neces da se ciganises sa fejk nalozima i ostalim sranjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice nexus, glavni razlog je sto mogu legalno da ga kupim i ne lupam glavu oko garancije i ispravnosti aparata.

plus je dugorocnije resenje od 4s, koji bi trebalo dumre kroz pola godine-godinu, kako se najavljuje.

ostatak argumenata u smislu slobode sistema, velicine ekrana itd se podrazumeva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Moj drugar je imao Lumiu 820.Bio je jako zadovoljan,i sistemom i hardverom.Prodao ga je zato sto win8 ne moze da minimizuje skype,vec ga ugasi (ne pitajte me nista,znam kako zvuci :haha: ).Uzeo je sada LG Nexus 4,i kaze da je i sa njim jako zadovoljan,samo sto mu je kamera smece.

Ja sam nedavno uzeo LG Optmus L9.Zadovoljan sam,jako lepo radi.U principu,to dodje kao neki nabudzeni gs2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što mi je značajno su sledeće stvari:

  • Office paket
  • jednostavan i kvalitetan rad sa .pdf fajlovima
  • real-time e-mail (negde sam čitao da pojedini novi telefoni imaju problema sa tim)
  • jednostavno baratanje fajlovima u smislu razmenjivanja između telefona i računara
  • velik ekran
  • solidna baterija
  • pouzdanost i stabilnost, da ne zabada (što se, kako vidim, dešava mnogim Androidima

 

Ideja je da uzmem Windows 8 telefon, pošto me mrzi da se navikavam na Android ili iOS, pa me zanimaju iskustva sa W8 na telefonima. Ne pada mi na pamet da igram igre ili gledam filmove, odnosno strimove na telefonu, ne zanimaju me aplikacije o vremenu, potrošenim kalorijama, filmskim preporukama, naručivanju hrane i sličnim, meni nepotrebnim stvarima, nije mi potrebna prednja kamera, ne interesuje me previše kvalitet zadnje kamere...

 

Čitao sam neke testove, vidim da je Lumia 520 otprilike ono što mi je potrebno, ali me zanimaju mišljenja ljudi koji su koristili W8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što mi je značajno su sledeće stvari:

  • Office paket
  • jednostavan i kvalitetan rad sa .pdf fajlovima
  • real-time e-mail (negde sam čitao da pojedini novi telefoni imaju problema sa tim)
  • jednostavno baratanje fajlovima u smislu razmenjivanja između telefona i računara
  • velik ekran
  • solidna baterija
  • pouzdanost i stabilnost, da ne zabada (što se, kako vidim, dešava mnogim Androidima

 

Ideja je da uzmem Windows 8 telefon, pošto me mrzi da se navikavam na Android ili iOS, pa me zanimaju iskustva sa W8 na telefonima. Ne pada mi na pamet da igram igre ili gledam filmove, odnosno strimove na telefonu, ne zanimaju me aplikacije o vremenu, potrošenim kalorijama, filmskim preporukama, naručivanju hrane i sličnim, meni nepotrebnim stvarima, nije mi potrebna prednja kamera, ne interesuje me previše kvalitet zadnje kamere...

 

Čitao sam neke testove, vidim da je Lumia 520 otprilike ono što mi je potrebno, ali me zanimaju mišljenja ljudi koji su koristili W8.

 

Sve ovo sto si naveo su odlike android OS telefona.Ja sam do sada imao tri android bazirana telefona i nijedan nije zabadao.Naravno,pod uslovom da ne stavljas neki smecarski custom rom,to je vec druga prica.

Sto se tice win8,stavi ga na komp i otprilike ti je to isto i na telefonu (naravno,pricam o start meniju i aplikacijama,ne o desktop varijanti).Dakle,ja nisam imao preterana iskustva sa win8 telefonima,ali ono sto sam video mi se dopada i poprilicno je jednostavno.Medjutim,jos uvek je android bolje resenje zbog veceg broja aplikacija (mislim na korisne aplikacije,ne na kojekakve budalastine) i generalno boljoj podrsci i mogucnosti customiziranja.Sve u svemu,neces se zajebati ako uzmes win8 baziran telefon,i u tom slucaju obnavezno uzmi neku Lumiu.Ali,sve sto ti treba ima i na Androidu a tu ces ipak naci mnogo veci izbor,kako telefona tako i alata koji ti trebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želja mi je da što je više moguće zaobiđem čačkanje prosto zato što me mrzi da se bakćem time. Nemam ni živaca ni vremena da rutujem, flešujem, džejlbrejkujem i da se njakam oko telefona.

 

A drugo, koji bi od novijih Androida preporučio, a da se cena kreće oko 200 evra, koliko košta Lumia 520?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...