Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Želja mi je da što je više moguće zaobiđem čačkanje prosto zato što me mrzi da se bakćem time. Nemam ni živaca ni vremena da rutujem, flešujem, džejlbrejkujem i da se njakam oko telefona.

 

A drugo, koji bi od novijih Androida preporučio, a da se cena kreće oko 200 evra, koliko košta Lumia 520?

 

Cackati ne moras nista.Ostavi samo fabricki sistem koji dobijes kada kupis telefon i cao,nece tu biti nikakvih problema.Jedino sto neke aplikacije ne rade ukoliko telefon nije rutovan,ali ni to nije problem posto za svaku aplikaciju imas alternativu.

 

Ja bih ti preporucio Galaxy S2.Za 220 eura ga vec mozes naci,a mnogo je bolji od Lumie 520 (veci je,ima brzi procesor,duplo vise rama,bolju kameru).Sjajan telefon koji ce ti u svakom pogledu ispuniti ocekivanja i apsolutno sve potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam S dvojku Kuruze, pa ako te interesuje nešto konkretno, na primer, da li radi neka aplikacija, ili tako nešto, možemo da probamo na mom fonu, pre nego što uopšte kupiš fon.

 

I naravno, koristim telefon i za igre, i za net, i filmove, i za slikanje... i ne pada mi na pamet da ga rutujem.

Stara (kompjuterska) poslovica kaže: "Ne popravljaj, nešto što radi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje. Posto planiram krajem avgusta da uzmem novi telefon, planiram isto tako da uzmem i novi broj. Pa me interesuje koja mreza je najbolja u Srbiji, ako uopste ima nekih razlika u kvalitetu usluga mtsa, telenora, vipa i slicnih. Ono koji ima stabilniji, bolji net i slicno....

 

A sto se tice telefona imam unutrasnju borbu izmedju HTC One i Galaxy S4. Ali za sada S4 vodi zbog prelepog ekrana.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi operateri su ti izbor manje loseg.Po meni trenutno mozda je vip najbolja opcija.Oni su ok sa cenama,a usluga je koliko toliko korektna.Ja sam na Telenoru,usluga je solidna ali njihovi paketi su najdebilniji,najskuplji.Sto se tice reklamacije,ja sam prezadovoljan po tom pitanju.Oko praznika crkao mi je touchscreen na starom telefonu i sve su odradili za par dana.Mada cuo sam od nekih ljudi da su se cimali oko reklamacija.MTS ima ok cene,mada su prilicno neozbiljni po nekim pitanjima.Kevi stizu uvecani racuni a da nije potroslia ni ono sto je sleduje u njenom paketu.Kod njih je lutrija kupovina telefina.Te imaju,te nemaju telefone.Isto je i sa reklamacijama.Kroisnicki servis im je uzasan.Rodjak je na vipu i kaze da je zadovoljan za sada.Od nekih sam cuo da su se cimali oko reklamacija.Sto se tice neta,sve to varira od lokacije do lokacije.Negde bolje radi Telenor,negde mts,a negde Vip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vip je govno sto se paketa tice,goli kurac su.Telenor ima najbolje pakete,zato sam i presao kod njih.Jeste da su malo skuplji od ostalih,ali su i bolji.Koliko para toliko i muzike jebiga.Metallicu ces platiti 40 eura kartu ali ces dobiti vrhunski spektakl,Gojiru ces platiti 500 dinara ali ces dobiti prolivcinu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar o kojoj treba da razmislis je koju mrezu najvise koriste oni sa kojim ces pricati,jer svi daju dodatne minute u vlastitoj mrezi.Telenor daje manje minuta od drugih,kod vipa imas one njihove smartove(to su minuti,smsovi i mb za net),pa ako kucas sms ko lud onda bezi od vipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristim previse telefon za razgovore, poruke kucam u nekoj normali, 20-ak poruka dnevno recimo, najvise internet koristim. Ali mi ti smartovi u vip-u ne odgovaraju. Jedino sto cu koristiti ovaj VIP broj trenutno zbog razgovora sa kevom, jer je ona u vip-u i moze da me zove i da trosi minute u mrezi. Osim toga, za nista mi ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je MTS odličan, a koristim Telekom Box

brojač lepo pokazuje koliko je ostalo poruka, minuta i megabajta, nikada nisam imao problem sa uvećanim računom

 

ljudi često nemaju pojma o apdejtu aplikacija, upadaju u roming, 3G im je stalno uključen... ne poznajem nikoga ko se iole razume u materiju, a da ima problem uvećanih računa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Havoc

 

Javim ti kad se dogovorim sa Lulitom.

 

ljudi često nemaju pojma o apdejtu aplikacija, upadaju u roming, 3G im je stalno uključen... ne poznajem nikoga ko se iole razume u materiju, a da ima problem uvećanih računa

Pa da,evo godinu i po sam vec na paketu s netom i nijedan problem s uvećanim računom, žalilo mi se već milion ljudi oko računa..

 

L'nuar, mislio sam ponudu uz paket.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Želja mi je da što je više moguće zaobiđem čačkanje prosto zato što me mrzi da se bakćem time. Nemam ni živaca ni vremena da rutujem, flešujem, džejlbrejkujem i da se njakam oko telefona.

 

A drugo, koji bi od novijih Androida preporučio, a da se cena kreće oko 200 evra, koliko košta Lumia 520?

 

ne moras da radis nista od toga.

vratio sam moj htc desire na fabricka podesavanja, instalirao par aplikacija - i poklonio ga devojci.

taj njen telefon radi MNOGO brze nego moj jebeni alcatel 995 (koji je hardverski brzi i bolji) koga sam sjebao rutovanjem, instalacijama romova i raznim sranjima koja sam radio kad sam imao vremena. sad nemam vremena da to vratim u prvobitno stanje i telefon mi smucio da cu ga verovatno baciti u fijoku...

 

Imas tu sve lepo od srednje klase, po sasvim dobrim cenama. I jos uvek govorim LG 4xHD najbolji telefon za te pare. Neverovatna cena/kvalitet.

Kako vidim, onda ostajem na telenoru.

 

razmisljam da uzmem telefon, pa mi je za sad nexus 4 bio izbor (300 evra), ali sad kad sam video ovo sto si preporucio, nisam vise siguran da hocu nexus 4. jedino sto jebe 4xHD je 1GB rama, sve ostalo (sto je meni bitno) ima.. a meni ram treba zbog navigacije i ostalih sranja koja instaliram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmisljam da uzmem telefon, pa mi je za sad nexus 4 bio izbor (300 evra), ali sad kad sam video ovo sto si preporucio, nisam vise siguran da hocu nexus 4. jedino sto jebe 4xHD je 1GB rama, sve ostalo (sto je meni bitno) ima.. a meni ram treba zbog navigacije i ostalih sranja koja instaliram...

 

4xHD je fantastican telefon, ja sam ga koristio kod druga(kome sam isto preporucio pa je on kupio). Jedinu manu sto sam video kod telefona je kada se zvuk repordukuje kroz njegov zvucnik je cak i na maksimalno pojacanom zvuku, bas tiho. Eto cisto da znas.

Ali ono sto je stvarno ali stvarno dobro kod telefona, je video. Ekran je odlican, ima 321ppi 720p i video player koji je ugradjen u telefon je namenjen za pustanje filmova i video snimaka jel dolazi sa brdo opcija i veoma je efikasan. Naravno ono sto je meni bolje od Nexusa4 kad vec pricas o aplikacijama je to sto ima microSD pa mozes da stavljas kolko oces memorije, dok Nexus4 ima samo 16gb tako jest 12 sa OSom. I naravno mozes da menjas bateriju sto je uvek plus, ako bas volis da arcis svoj telefon aplikacijama, muzikom, igrama i videoima.

Naravno Nexus 4 ima neke svoje cool stvari, kao naprimer cistiji ekran, brze rame i procesor. To je naravno odlicna stvar ako ga sluzis kao poslovan telefon, ali ako ga koristis kao media powerhouse 4xHD je vise preporucljiviji. Mislim 4xHD nema jak CPU kolko i Nexus, a li nije ni njegov quadro core nije uopste los, i igrao sam igre na njemu, i nisam imao ni najmanje problema.

I naravno ako ti je OS vazan, onda uvek biraj Nexus4, zato sto je to googlove telefon i dobijaces odma najnoviji OS cim se pojavi. Dok je LG veoma spor sto se tice updatea android OSa.

Eto to je preporuka od mene.

 

@Sale, kupis negde telefon po super ponudi, i onda ga samo povezes na paket po zelji. Win win.

 

Sto se tice L7II i L9, malo skuplji vam je 4xHD (tipa jos 40 ili 50 evra) ali dimenzije bolji telefon. Problem je sto je 4xHD dying breed i zamenjuje ga Optimus G, pa se tesko nalazi danas. Mozda trenutno jos ima 20 telefona u Srbiji, ali ako slucajno nadjete taj telefon bolje kupite 4xHD dok jos mozete.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...