Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

za 1000 ili za 10 000 ?

 

Waaa vidim sada, ovo je od skoro, nije bilo.. Al ipak, L7 II ima 8 mpx kamericu :D

Kapiram da je to semi-bitno ako nemas ovako foto aparat al ja nesto i nisam koristila 8mpx na Arc S (video zato jesam i ima genijalan). Koja usput mora u servis jer ne cujem sagovornika i mnogo krci zvucnik kad zvoni, kapiram poslednji pad je dokrajcio :ph34r: Jel ima neko predstavu koliko kosta servis za to i gde je najbolje odneti? Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar

hvala za informacije.

 

btw, iz mog ugla i ugla mojih korisnickih potreba, zapravo je prednost kad telefon nema mogucnost da se prosiruje karticom. to znaci da se adresni prostor memorije ne deli na 2 particije, i svo kesiranje ide na isti memorijiski prostor, sto znaci i vecu brzinu, jer su algoritmi kesiranja nesto brzi (kao i sam pristup memoriji). kad se popuni ram, on krene da dumpuje negde na tih 16mb, a kod telefona gde se memorija prosiruje karticama, zapravo ima manje prostora za kesiranje (mada moze da se namesti da kesira na sd karticu, ali je to malo sporije).

 

nikad nisam uspeo da popunim ni jednu karticu od 4GB, posto slabo fotografisem i snimam, a filmove i video snimke gledam na tabletu ili na kompu. nemam ni jednu igru na mobilnom.

 

meni od telefona treba:

- besprekorna brzina i malo vreme reakcije. nerviram se kad cekam.. :)

- sto bolja integracija sa exchangeom (neke verzije androida 4 su bile problematicne), i kalendarom

- sto bolji browser, dakle da ima https bez problema, flash i ostale pizdarije

- dobra navigacija

 

 

---

 

glupo je sto je sad moderno da svi prave telefone koji ne mogu da stanu u dzep, nego se trkaju ko ce da ima veci ekran. posto nosim telefon u dzepu farmerki, mislio sam da uzmem s3 mini, ali znam par ljudi koji se zale na taj telefon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvo sto si rekao je istina, ali koja u danasnje vreme nije uopste problematicna. Pogotovo od ICSa pa ndalje, telefon odlicno kesira memoriju cak i ako imas podatke na karticama. Ali uz ovo sto si napisao onda mozda bolje da uzmes Nexus4, brzi je telefon, sa odlicnom browserom(ali bez flasha), sa jos boljom navigacijom. Jednostavno ti koristis telefon kao poslovno sredstvo, dok ja ga koristim kao media player i app tester. Nexus4 je za tebe pre.

 

Inace ja S3 bez ikakvih problema drzim u dzepu i nisam imao problema sa ispadanjem. Sta ja znam jedan moj drug ima Note2, i isto ga drzi u dzepu, ali sta ja znam shvatam da za neke koji imaju debele noge pa su im pantalone previse zategnute, dok hodaju lako izbace mobilni iz dzepa. XD Salim se. Ali oko ove prve stavke danas samo veliki telefoni imaju brz CPU i dosta rama, tesko ces naci negde 4.3 ili manje bas da bude medju brzim telefonima. Jedino eto taj Iphone5 sa 4 inche, ali no one else. Meni je licno vazan ekran, zbog media, interenta(mnogo je lakse i lepse browseovanje sa velikim ekranom), igara i slicno. Sto veci i sto cistiji, sa sto lepsim bojama. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala lunar, ustedeo si mi dosta vremena sa ovim informacijama.

pogledacu uzivo u nekoj radnji nexus 4, samo se nadam da nije preglomazan.

 

inace, ortak danas uzeo nokiu lumiu, najjeftiniju verziju sa windows 8. telefonu nista ne fali, leti sve brzo, interfejs je malo blesav. postoji problem sa skype-om u fazonu da ne moze da se izloguje samo sa mobilnog ali ne i sa kompa, ali se to resava sa "switch account" opcijom, u svakom slucaju ne deluje lose samo ima tako neke nebuolze.. nazalost, integracija sa google-ovim servisima (ne mislim samo na mail nego i na drive, calendar i ostalo) nije tako glatka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Lumia 520.

Ja sam cuo dosta lepih stvari o tom telefonu. Kazu za te pare koje kosta, predivno iskustvo.

 

Evo sta Tech radar ima da kaze za taj telefon u svojoj listi top 20 telefona.

 

8. Nokia Lumia 520

 

The Nokia Lumia 520, much like its big brother the Nokia Lumia 620, is a jack of all trades and a master of none - although it really manages to make a good fist of everything it tries, for the price.

It looks good, it's got a decent screen both in terms of size and resolution, it rarely stutters or slows down, it's great for calls and messaging, reasonable for media and okay for photos.

To achieve a lower price point the 520 has had to strip away a few things - there's no NFC, compass, camera flash or front facing camera here.

But on the other hand it's also got a bigger screen, a larger battery, a sleeker, slimmer, lighter build and the same processor and RAM as the Nokia Lumia 620, so in many ways it's actually better.

Combine that with a lower price tag and we reckon that this just might be the best entry level Windows Phone 8 handset that you can buy and certainly the best value.

Quick verdict

 

The Nokia Lumia 520 certainly isn't an iPhone or Samsung Galaxy beater - but it's a sueprb Windows Phone device that you can pick up for under £100. If you're a fan of a simple interface with some quality add-ons, then you should definitely look at Nokia's latest attempt to win over the smartphone naysayers.

 

Plus meni je mnogo cool Windows 8 interfejs i ako ga nisam puno koristio, ali moj brat ima HTC 8X pa se nekad zezam sa njegovim telefonom. Ja bi ljudima koji bas hoce smartphone, a nece da daju puno para uopste uvek preporucio ovaj ili Huawei g330, sasvim okej telefoni za malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na ovo oko operatera, ja sam ovog meseca uzeo onaj Telenorov play+m paket, nije los uopste. 990 djunti, imam 120 minuta ka svima, kad to potrosim jos 500 u Telenoru, 500mb maksimalne brzine neta, kad to potrosim 1,5gb 256, a posle toga onaj najjadniji. Sto se sms-a tice, pise da su neograniceni, ali zapravo ih imas 3000, sto je opet dosta. Uz to uzeo onaj ZTE Blade G, jebem li ga, skroz je ok telefon, ali koliko para toliko muzike, dosta se greje i mnogo rama trosi onih milion i po jebenih nepotrebnih Telenor aplikacija. E da, uz ovaj paket ima i onaj Deezer servis, 500mb za slusanje i download muzike u punoj brzini, a kad to potrosis megabajti se trose iz interneta paketa, lepo je imati to, ima sve zivo od muzike, ali nisam preterano mnogo koristio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juče gledao tu Lumiu 520 i skenjao se kad sam video da je plastična, a posle sam ukapirao da je i S3 plastičan. Odvratno.

 

Ima li HTC metalne W8 telefone?

 

Od metalnih imas samo HTC One, Iphone5(meni ono lici na metal, ali mozda je ipak samo plastika) i Motorola Razor sa calvarom(materijal od koga su sastavljeni panciri). Metal ima nekih svojih prednost nad plastikom, ali isto i mana. Prvo stvoriti telefon koji je sav od metala je veoma tezak proces, i mozda je samo HTC One to uspeo sa uspehom. Metal se mnogo brze greje od plastike. Metal ometa dosta signal WiFia i signalu operatera. Metal je tezi i isto tako na duze staze nije namenjen za dugogodisnje koriscenje. Ali bolji je u izdrzljivosti, ali tipa male osekotine od kljuceva i tako tih stvari su mnogo vidljivije na metalu nego na plastici. Osecaj kada drzis u ruci metalni telefon, osim sto izgleda predivno je mnogo dobar.

 

Uglavnom svi telefoni su ti od plastike, a oni malo skuplji od polikarbonata(poput S3).

http://wiki.answers....n_mobile_phones

http://www.plasticse...ycarbonate.aspx

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima metalnih telefona, ali ne kod nas... kao onaj kyocera torque sto sam pominjao, ili jos bolje ovo: http://www.gadget.pd...ially-launched/

 

samo to nema sanse da se nadje kod nas, a ako se poruci ili uveze, carina odere i ne isplati se.

 

a da se lozim na ovakve telefone, lozim se. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

koleginica nosi iPhone 5, čini mi se da to nije metal

jebe me što sam navikao na metalni telefon

 

moja stara Nokia E51 je metalna, ali nikada nisam imao problema sa wifi signalom ili mrežom mts-a, čak mi se često dešavalo da ima bolji prijem wifi-ja od dosta skupljih telefona

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokia E6 :rockdevil:

 

Razmišljam da li da menjam Sony Xperia U za HTC desire X. Prednost HTC-a su veći ekran i više RAM-a. Prednost Sony-ja je dioda koja svetli za svaku notifikaciju u različitoj boji, što mi znači kad je telefon u silent modu, što je prilično često.

 

HTC nema prednju kameru, ali to mi i nije tako bitno. Na njemu je droid 4, a na sony-ju 2.3, mada ni to mi nije toliko bitno. Ali je gui bolje uradio sony nego htc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes LED notifikaciju,imas na google play da skines milion aplikacija za imitiranje toga.Uzimaj ram i ekran.

 

za 1000 ili za 10 000 ?

 

Waaa vidim sada, ovo je od skoro, nije bilo.. Al ipak, L7 II ima 8 mpx kamericu :D

 

Koja ce ti raditi identicno kao i 5 mpx,tj.obe su smece.

 

Jebes kameru,uzimaj L9,puno je bolji.Ima vise rama,veci ekran,vecu rezoluciju,snima full hd video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi utisak sa L9 - daleko plasticniji od Arc S, deluje manje masivno, ne svidja mi se karirana tekstura zadnjeg poklopca, baterija mu je za h vremena zezanja na 80% brightness-a vec spala za 30%, ono glavno dugme napred je mnogo tvrdo. Ostalo sve super, zadovoljna. Jos samo da prodje mesec dana da ne mora da ide u servis (ljudi prijavljuju da razne stvari crkavaju u prve dve nedelje kad se uzme preko ugovora) pa da ga rootujemo.

 

I naravno nema ovakav metalni simbol

35430049-2.jpg

 

Jel normalno sto iako su pobijene sve moje aplikacije ima used 666Mb ( :haha::udri: ) RAM-a?

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo uzeh L9, sjajan telefon, odlicno lezi u ruci, lagan je, odziv ekrana je super, kamerica isto, ne laguje, sve instant radi na ovom stabilnom os-u, meni uzima 470 rama kada su ubijene sve aplikacije. Sad cu da ga rutujem pa da metem neki dobar custom rom i to je to :) Sve u svemu, best buy definitivno. Imao sam srece, danas je zadnji dan te akcije kada je kostao 1000 dinara u telenoru pod tim paketom prenesi i surfuj 1000. Od sutra je 11 000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja L9 od decembra. Prosuo sam koka kolu po njemu jednom i preziveo je bez ikakvih problema :P Nikakvih problema nemam sa njim do sada :) Jedino sto kada pojacam zvuk do kraja tokom razgovora, osoba s kojom pricam cuje svoj glas pa je iritantno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ShinigamY: Si dobio beli ili crni? :D Meni dali beli ali nema veze, taman mi ide uz stare slusalice.

Razmisljam da stavim Cyanogenmod, jel nije predrkan? Mislim ne zelim da budem advanced korisnik i da overclock-ujem, samo da izvucem sto optimalnije performanse i bezbednost/stabilnost.

Nego sto se odavno ne prica na Android temi vec ovde? :confused:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam beli, mogao sam da biram xD Uvek uzimam bele uredjaje, imam beli iPod touch 4g, beli LG L9, imao sam beli samsung jedan xD

Ja cackao po telefonu, ne bih ja ovde nista da diram. Ovaj stock android je dosta dobar, ne bih da se drndam sa drugim modovima i cudesima. A i ovako nisam preterano advance korisnik, treba mi za par aplikacija, navigacija, slikanje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, mislio sam odmah da menjam, al' nakon igranja malo, shvatih da nema potrebe, da je skroz optimizovan, tesko da mogu neke bolje performanse da se dobiju a da se ne dobiju neki bagovi i lose funkcionalnosti.

A to za poledjinu, uh, to je stvarno bedak, bas je kul poledjina :/ Moracu neku koznu torbicu da nabacim jbg, ono na preklop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...