Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Nemam pojma, shvatam da su krs... mozda ti se sony cini kao najslabiji, ali najverovatnije ima stabilniji OS i brzi update, bolju kameru(posto sony pored nokia imaju najbolje kamere medju telefonima), i definitivno music player zasta je sony poznat po kvalitetu. Njihov walkman music player. Sve u svemu, naravno ostali imaju bolju rezoluciju, ekran itd.

 

mnogo je osetljiv, posle sedam dana koriscenja ispadne mi iz krila na parket i pukne.. nisam stigao ni neki case/bumper da kupim iskreno nisam zurio hteo sam da nadjem neki koji mi se svidja i kurac sad, moram ekran prvo.. http://instagram.com/p/cjsvxOgk2J/

 

E Vidače jbg. Nekad telefon mi padne sa dva metra i udari u kamenje, i nista mu nije. A nekad izlazim iz kola i zaboravim da mi je telefon u krilu i padne na asfalt i ekran pukne. Ali sve je okej dok je ekran jos uvek responsive i radi osvetljenje, jel taj gorilla glass moze uvek da se zameni.

Kako si kupio telefon? Ne znam sto cimas sam da narucujes i menjas, ako imas garanciju, taj od kojih si uzeo bi ti trebalo zameniti.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko da garancija pokriva slucajne padove uredjaja bilo gde u svetu.

 

 

Al nista gore majku mu jebem, meni tako jos t610 capnuo posle nedelju dana...doduse hardverski kvar je bio,al opet sranje kad nesto novo gekne....jbt to cudo od fona mi i dan danas radi, mada je sad samo eksponat na polici, cak i dzojstik radi besprekorno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Vidače jbg. Nekad telefon mi padne sa dva metra i udari u kamenje, i nista mu nije. A nekad izlazim iz kola i zaboravim da mi je telefon u krilu i padne na asfalt i ekran pukne. Ali sve je okej dok je ekran jos uvek responsive i radi osvetljenje, jel taj gorilla glass moze uvek da se zameni.

Kako si kupio telefon? Ne znam sto cimas sam da narucujes i menjas, ako imas garanciju, taj od kojih si uzeo bi ti trebalo zameniti.

 

Jbg naravno.. I ja isto ne verujem da će ovo da pokrije garancija ipak sam ga ja sjebao. U telenoru je uzet preko paketa. Najgore je što ekran uopšte nije responsive, čak ne mogu ni da ga ugasim jer zahteva touch potvrdu za power off. Tako da sad sedi tu i čekam da mu iscuri baterija :) Srećom nisam ni stigao da prodam stari telefon pa sam se vratio sad na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem ja samo da napisem izvestaj o izdrzljivosti baterije na L9 kao novog korisnika. Danas sam ga zesce drndao, tj zajebavao se sa kamericom, aplikacijama, tokom celog dana mi je skoro bio upaljen mobilni net, sve vreme sam nesto radio. Skinuo ga u 9h ujutru sa punjaca, evo jos uvek se dobro drzi, d' izvinete, baterija, na 20% je. Sto se mene tice, ovo je solidan rezultat :) Meni je bitno da mi u toku dana ne rikne kad mi je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo nexusa 4 i baterije - nije toliko lose kao prvog dana, sad vec izdrzi ceo dan, i pred spavanje ide na punjac. ;-)

 

ako nekog zanima mogu da naprisem kratak review nexusa 4, iz pakticnog ugla korisnika (ne zanimaju me cifre, megabajti, gigaherci i slicno neko upotrebljivost)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi su utisci sa Xperia-ma? Konkretno za V ako ima neko review, za taj se u'fatih.

 

Sve zavisi za kolko para mozes da ga nabavis.

Meni za cudo ima LTE? Mislim nije da ce ti to sluziti ikad u Srbiji, ali je korisna stvar kada putujes.

Moze u vodi da provede do pola sada, to je isto naravno veoma korisno.

Ima mnogo dobar music player, i sa dobrim sluskama stvarno izvanredan zvuk reprodukuje.

Ima veoma velik PPi pogotovo za 4.3, tako da ce slika da ti bude dosta ostra i surfovanje interentom lepo iskustvo. Ali kao i sa svakim Sonyem viewing angles nisu bas najbolji.

MicroSD je tu tako da je to uvek dobra stvar, pogotovo ako dosta slusas muzike, i gledas serije i filmove na mobu.

1 giga ram nije bas future proof ali za sada bi trebao da radi besprekoran posao. Mada kada izadje Kay Lime Pie, videcemo kolko rama trazi, ali realno ako nisi neko ko mora da pod hitno ima najnoviji OS, onda si sasvim cool sa Jelly Beamom... i ne bi trebalo da ti se zuri.

Kamera je odlicna, pogotovo u tom rangu telefona medju boljim.

Baterija mi se cini jedino slaba, to je onako minus. Ali dobra stvar je u tome sto mozes da kupis dve, pa da menjas to ja naprimer radim, i onda sam slobodan da crpim telefon do maksimalnosti.

Procesor je isto onako nit smrdi nit mirise, ako si neki normal user bice ti okej i sve ce glatko da ti ide, ako si neki high end user bice ti spor i zalices za njim. To znaci ako si neko ko koristi samo najnovije APPs koji su mnogo zahtevni, ili igra neke veoma zahtevne igre na telefonu, ili sve to zajedno dok jos multitaskuje sa necim verovatno ce lagovati.

Dizajn je prelep.

Sony certified je tako da imaces neke Sony exclusive igre da skidas za njega.

 

Mission Vao: Imas u Uscu, ali ne znam koje su cene. Mada imaju veliki izbor.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mnogo dobar music player, i sa dobrim sluskama stvarno izvanredan zvuk reprodukuje.

MicroSD je tu tako da je to uvek dobra stvar, pogotovo ako dosta slusas muzike.

 

Ovo su mi bili otprilike prvi parametri za izbor :]

 

Ja teram w810i vec evo 6-6.5 godina, i 66% mi je music player, 33% telefon, pa sam zato i ovaj gledao sa te strane da mi odgovara. S tim sto cu, zbog Androida, malo da iznivelisem taj odnos. Za igre ga sigurno necu koristiti, a za appse vec da, i u smislu koriscenja, i u smislu nekog kreiranja i probanja istih, ali otom-potom.

 

Baterija mi se cini jedino slaba, to je onako minus. Ali dobra stvar je u tome sto mozes da kupis dve, pa da menjas to ja naprimer radim, i onda sam slobodan da crpim telefon do maksimalnosti.

 

E ovo mi je bio neki drugi parametar, a koliko videh po pregledima, ucinilo mi se da ima neku ok, srednjeg nivoa bateriju, tj. da cu moci recimo da slusam muziku dva dana po prevozu i sl. a da ne moram u medjuvremenu da ga punim.

 

'Fala za info u svakom slucaju, a ako imas neki bolji predlog, a jeftiniji, po ovim nekim navedenim parametrima, rekni.

 

P.S. Jelly Beam izraz meseca :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto ne bi bacio pogled da li ima ovoga po prodavnicama:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3134/Sony-Ericsson/Live-with-Walkman-WT19i

 

ja sam zadovoljan, nije da mogu da ga poredim sa drugim telefonima jer mi je ovo jedini android koji sam posedovao ali je meni ovaj sasvim ok... ispadao mi je na beton nekoliko puta i ništa osim izgrebane plastike, ekran je kao nov, valjda ima neki dragontail glass štatijaznam... pogledaj bolje komentare na toj stranici...

ja kad sam ga kupovao bio je 210e na mobilnisvet.com (ja sam ga doduše uzeo za 150e ali sa samo 6meseci garancije) a ova cena od 110e je džaba ako ga stvarno ima po tim prodavnicama...

 

inače, ljubitelj sam sony ericsson telefona od kad sam dobio prvi i zato sam birao ovaj, dosta sam pristrasan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u prvim mesecima kada nisam koristio wifi/gps, nisam igrao igrice i tek poneku aplikaciju palio trajala mi je baterija danima... od kad koristim redovno gps/wifi, tu i tamo poneku igricu spustilo se trajanje na dan-dva... naravno, mogu da je istrošim i za pola dana kada ga baš izmaltretiram... sve ti ovo ne znači mnogo, jedino da ispratim aktivnosti naredni put kad ga napunim pa da te izvestim koliko je korišćen :D

 

sad sam tek video da mob koji gledaš i ovaj uopšte nisu isti cenovni rang tako da sam bez veze uleteo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe, Google je optužen i da neovlašćeno pristupa korisničkim podacima preko Wi-Fi veze, čak i kada je ona isključena. Naime, u najnovijem Androidu 4.3 postoji funkcija koja će skenirati mreže i pratiti kretanje korisnika, čak i kada je bežična mreža isključena...

 

jebem im mater šugavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kao s mts-ovim sranjem koje sam ja dobio kada sam dobio fon, mož se jebeš opušteno, jer su nekako zaključali rom, pa ni preko terminala iako sam ga rutovao, nisam uspevao ništa da obrišem, tako da je samo mogao da padne neki custom rom.

 

Mozda nisi lepo rutovao? Imas na androidsrbija forumu uputstvo za svaki fon, na ovom mom Zte Blade G je bilo jebeno rutovati ali je uspelo na kraju i sada moze sve da se brise :) Jedino sto nema custom romova za njega uopste :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, sve po JUS-u bilo, imao root al sistemske aplikacije zaštićene(npr fejsbuk, tviter i ta sranja) nije hteo ni da makne, uopšte pristup nikakav nisam imao, a i kad sam ga sačuvao i makao s fona bio u nekom bolesnom formatu koji nisam mogao da otvorim nikako ni na kompu.A pokušavao sam da iščupam touchpal apk al sa latinicom i ćirilicom...i đoka, na kraju sam neki telenorov rom našao i iz njega izvukao taj touchpal imput sa ćirilicom i latinicom,al ima manji bag, tj kad pišeš sms, strelica za sledeći red automatski šalje poruku, dok u svim ostalim slučajevima radi kako valja i dolikuje poštenoj aplikaciji.Bio je to ok rom, al bukvalno napunjen, da više nijedna aplikacija ne moze da stane, a i nisi mogao ni da klokneš proc ni da podesiš šta ti treba za rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au jbt, jebeno. Ja od kad sam rutovao fon- Uninstall Master + Greenify radi posao. Sa UM sam bekapovao pa pobrisao neke sistemske aplikacije poput Tvitera, G+, GMail itd, kao i Fejs, koji sam potom instalirao sa Gugl stora kao obicnu aplikaciju i onda je, kao i vecinu obicnih hibernizovao s Greenify i trosi ram samo kad je koristim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zna li neko najjeftiniji telefon na kojem moze skajp,ali sa ful videom?volio bih da znam koliko bi me izaslo da kupujem novo kesa,mada bih pogledao i polovnjake,naravno ako se isplati.

 

Pa za skajp ti treba min. neki 1.5ghz dualcore, ali min, bilo bi mnogo bolje da je neki quadro u pitanju. I naravno prednja kamerica da bude okej. Ne bih znao bas jeftino da ti preporucim, ali najbolje da uzmes Nexus 4 on ti je nov 325 evra, a polovnjak vec kako nadjes. Ali eto kod telefona gledaj te dve stvari, kada trazis.

Sony Xperia Acro S, je 300 evra... Sony Xperia V je 275... Sony imaju dobre kamera, pa eto zbog toga. Sony xperia T.... 270

HTC 8X je cool izbor... on je 220 evra. Ima moj brat, prelep telefon. http://www.mobilnish...-Phone-8X-2174/

LG L9 ti je 230.... ali ne znam kakva mu je kamera prednja. Ali po mom misljenju od svih ovih koje sam nabrojao najslabiji telefon, i LG zna da mnogo skrtari sa tom L serijom.

I Nokia bese ima odlicne kamere, tako da Nokia Lumia 820... 270 evra.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...