Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

to mi je bas bas preskupo,kontam da je i polovnjaka preko 230-240e,neki gornji limit je 200e i to ako bi bilo novo.pogledacu ove prestigio telefone,oni daju dualcorove za te neke pare,koristio sam neki njihov tablet kratko i solidan je to kvalitet.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Editovao sam post, pogledaj ponovo. Imas taj HTC 8X nov za 220 evra.

 

A mozes da razmisljas i o ovome. Nije telefon, ali ces skajpovati video chat bez problema. Mislim jaci je od svih teelfona ovde koje sam ti nabrojao, osim mozda od Nexus 4, sa kojim je podjednako jak.

http://www.gigatrons...furbished-17098

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu da te lazem,prosto je preveliko,treba mi nesto sto ide u dzep.taj htc izgleda je bas ono sto mi treba,imao sam vec 2 njihova telefona ranije,i da ih ne gazi vrijeme tempom kojih ih gazi,mislim da bi ih jos imao,tj aktivno koristio.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare dobijas stvarno dobar telefon. 720p 342ppi 4.3 incha ekran je lep, ostar i dobro osvetljen ekran. Odlican za gledanje video klipova, filmova, serija... Unutar njega se nalazi ona beats tehnologija, meni kazu ljudi da to dosta dobro reprodukuje muziku sa njega, kako preko sluski, kako sa njega.

1.5ghz Krait je mozda i najbolji medju tim 1.5 ghz dual core procesorima. Aderno 225 GPU je dobar GPU. Zadnja kamera je 8 MP, moze da snima u 1080p, isto tako i prednja 2.1 MP koja isto moze 1080p sto je odlicno za skajp video chat.

Imas Gorilla Glass 2, zastitu ekrana sto je super. 16gb, sto znaci 12gb prostora kojeg mozes iskoristiti, ne znam dal ti je to malo ili puno, ali tako je. Nema microSD. 1 giga rama je odlicno za tu cenu. I telefon prelepo izgleda, dizajn mu je prelep.

I na kraju nesto sto moze biti minus je definitivno to sto je Windows 8, nije Android. Sada ne znam da li ti nesto to znaci ali eto.

 

Ti Prestigio telefoni, su govno. Mislim i taj dual core, ko zna koj dual core je. Plus moze lepo da ti radi 6 meseci, i onda da ti se pokvari, pa cekas isto toliko da ti se telefon vrati sa poravke. I da nepricamo sto Prestigio telefoni imaju veoma los touchscreen, pa je dosta unresponsive. Mnogo ti je bolja investicija ovaj HTC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosto nije mi palo na pamet da win8 htc moze da kosta toliko malo.cak stavise odgovara mi sto je win8,zbog sinhronizacije sa win8 desktopom,da to sve bude jedan veliki zaokruzeni paket.svakako ne igram igre,trebaju mi samo najosnovniji app-ovi,tako da uopste nije mana sto nije android,a i iskreno,smucio mi se android vec neko vrijeme,kao generalno linux i svi derivati.dokurcilo mi je da se bijem sa tehnologijom,prije sam imao zivaca,sad samo da radi sto brze i jednostavnije.

 

hvala stari,mislim da je to to.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nexus 4 on ti je nov 325 evra

nov placen 310 evra (16GB verzija), a mislim da mu je poslednjih dana jos malo pala cena za par evra...

 

ja bih izbegavao refurbishovane uredjaje. takav uredjaj se prodaje za 3-4 puta manje para, recimo ako je regularna cena uredjaja 300 evra, ne bih refurbishovan platio vise od 70-100 eur.

 

kod nas prodavci imaju foru da napolju kupe gomilu takvih uredjaja, recimo po 40-50 evra, a posle to valjaju za 150, ili cak i po punoj ceni u nekim slucajevima.

 

bila je svojevremeno fama sa gps uredjajima becker koje je nas uvoznik (GPS Centar) prodavao refurbishovane, ali sa cipom od starije generacije (koja nije imala update) i sve to po regularnoj ceni od 250 evra. digla se frka , sve je eskaliralo do samog proizvodjaca, ali zahvaljujuci letargiji i lenjosti nasih ljudi nista kapitalno nije uradjeno. takav uredjaj ne bi smeo da kosta vise od 100 evra.

 

u pitanju je firma gps centar www.gps-centar.com , cisto da znate sta da obilazte u sirokom luku.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveća fora što je do pre dve nedelje, taj refabrikovani bio 18000,a standardni od 32gb bio 23.000, međutim kad je najavljen nov nexus7 2, da stiže krajem avgusta, fantomski mu je cena skočila na 30.000.Verovatno gledaju da zarade koliko može dok ne stigne nova generacija, da ih ne bi prodavali posle za 15k...seljaci.

 

Refabrikovani uređaji su mačka u džaku, mož' da bude vraćen jer je bio ogreban ili oštećeno pakovanje, pa to zamenjeno, a može i jer je nešto riknulo pa menjano, bilo ekran, neka ploča, napajanje, čip itd...Naravno mi ne poznajemo to,naši kad bi vratili uređaj jer je pakovanje malo oštećeno, oterali bi nas u kurac,samo teraj da se proda u punoj ceni naravno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni su dzukele a mi smo ovce koje su navikle da ih sisaju i to je to. kad budu pocele da pljuste tuzbe i kazne a propo zastite potrosaca i kad to bude pocelo da se primenjuje, cena ce pasti a u sluga ce se poboljsati. nazalost, mi smo kurac od trzista gde je promet mali, pa zato mogu da nas karaju kako hoce, da je veci promet i veca konkurencija, bilo bi cak i cenkanja u prodavnicama tipa gigatron u fazonu: "nasao sam tu i tu takav uredjaj po manjoj ceni".

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svugde u svetu gledaju da se otarase starih zaliha dok ne stigne nova, u prevodu ovi svi stari neksusi treba da koštaju kao sada refabrikovani, al jok, srpska stoka će da podigne cenu, pa će srpski kupac imati izbor

Novi Nexus 7 32gb za 32.000 ili stari od 32gb za samo 30.990.Ovo treba u svetske udžbenike marketinga i menadžmenta duđe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislite da je odje lose,izguglajte i vidite sta se tek u cg radi,u zadnjih 4g svukao sam dolje sigurno 12tak hiljada e robe i to nista za lovu,sve je bilo drustvu i familiji.najgori primjer je ipad zadnji koji je dolje u jeftinijem od dva mjesta bio ni manje ni vise neko 700 i kusur evra,dok je odje kod zvanicnog distributera bio oko 650 cini mi se a u mobilendu ili tom nekom kurcu tj najjeftinijoj prodavnici normalnoj koju sam uspio da nadjem,dakle full papiri,racun itd cini mi se 60 i neki kusur hiljada din.bilo je i varijanti za jeftinije,novo,celofan,ali bez papira,ali posto nije bilo za mene,morao je da padne racun.ali svejedno,100 i kusur evra razlike na stvar od 600e,pa jebote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel radi dobro posao taj Greenify? Mislim, jel primetno produzava bateriju ili opet isti kur... Nesto me mrzi da rootujem telefon, pa da se ne cimam ako nema nekog ozbiljnog impact-a :haha:

 

Ja u principu nisam to zbog baterije uradio vec zbog rama :D Ako je samo baterija u pitanju, onda nemoj da se cimas, jer je ne produzava nesto drasticno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeh danas Lumiu 920, monstrum od telefona

39000 u nekoj radnji

skinut sa T-Mobile, očigledno donet iz Nemačke

u Gigatronu je 63000, u Telenoru 72000, jebem im majku pljačkašku

garancija šatro godinu dana, umesto dve koliko bi trebalo, al mogu da mi naduvaju jaja ako bude nešto, samo tužba i ćao

 

deluje stvarno impresivno, iPhone 5 pored ovoga izgleda kao igračka, a SIII još smešnije

jedino još da vidim kako da obrišem ovaj T-Mobile splash screen, jebo ga otac

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima, al sve Telenor mreža, pošto mts to nema u ponudi, a ja sam svojim paketima vezan za mts

jedan broj je iz Telekom Box-a, ugovor u decembru zaključen na dve godine

drugi mi je službeni, u okviru mreže u kojoj smo svi u kancelariji, tako da tu ne mogu da menjam

 

a flešovanjem bih popušio garanciju

 

 

raspitao sam se o ovoj prodavnici, nigde nisam naišao na negativne komentare, osim kada je u pitanju ljubaznost prodavaca

čitao sam i o telefonima skidanih sa mreža, isto nisam naišao na neka loša iskustva

svakako, ako bude problema, prvo kulturno, pa posle pravno, barem to mi nije strano

 

prepao si me ovim "auuuuuuu auuuu auuuuuuuuu" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto su i oni ukrali sa T-a, pa su otkljucali, zato daju samo godinu...

tako bi ispalo i sa oglasom 300e+600 kinte otkljucavanje sa mreze....samo sto ne znam kako onda ide sa garancijom u servisu..

ma ne verujem vise radnjama uopste...samo telefonima od operatera, koje prodaju vlasnici, da li zbog preprodaje, da li zbog muljana.2:2!PENALI! TAKO TREBA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema garancije, operateri je daju samo ako u ovlašćenim servisima radiš bilo šta,a ne verujem da pružaju uslugu flešovanja telefona :D

raznih priča

recimo, čuo iz više izvora da naši operateri dobijaju drugu i treću klasu telefona, isto kao što npr. Planeta Sport i Sport Vision dobijaju treću klasu patika (ovo je proverena informacija) koje pucaju skoro kao one koje prodaju Kinezi iz sedamdesetice

 

sve je to sumnjivo

svojevremeno sam imao SE k700i skinut sa Vodafona, radio je godinama kao sat

 

 

a to za garanciju nije problem, samo se pozoveš na Zakon o zaštiti potrošača i norme koje se ne mogu menjati

još kad se na to pozoveš kao advokat ili iz neke kancelarije, utisak je još jači

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmm.......moguce, dosta se prica kako mi ovde dobijamo bofl robu.ko ce ga znati.

Ma lakse bilo sa starim fonovima, manje su bili kvarljivi, a ovo sad pravljeno da i kad prdnes mora da pazis da ne ode pod ekran.

 

 

ovo sa zakonom o zastiti mi se svidja, nije za zgoreg znati ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti član

 

Rokovi i teret dokazivanja

 

Član 55

 

Trgovac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome trgovac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

 

 

iz ovoga sledi da se jedino kod prodaje polovne robe može ugoviti rok kraću od dve godine, ali može iznositi najmanje godinu dana

tako da to što piše da je garancija godinu dana mogu da vežu mačku o rep

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...