Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Pa izgleda da je problem bio banalan, punio sam punjačem od 0.55A, i skinuo aplikaciju koja mi pokazuje da se baterija puni sa oko 450mA i da je baterija zdrava. Znači slab punjač, sad sam stavio na neki od 1A, koji nisam ni znao da imam, i već se duplo brže puni, sutra kupujem onaj ok 2A i biće napunjena cela za 2 sata, nadam se :)

 

Znači, probaj sa brzim punjačem, a ako i tako ne radi valjano, onda reklamiraj.

 

Bio si u pravu!

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punjenje radi extra, baterija komotno 30+ sati uz umereni internet, igrice i razgovor. Meden je. Ali neke stvari su mi komplikovanije, na primer još ne mogu da namestim ringtone koji želim, usb veza izmedju kompa i telefona ne funkcioniše, tj ne prepoznaje komp usb, verovatno je do kabla...

Sad mi je prioritet masku da nadjem. Zna neko neku nasu online prodavnicu sa velikim izborom? Ovaj model je iz maja ove godine tako da ne verujem da jos ima.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

mejlovi : K-9 Mail

pregledači: Firefox + uBlock Origin i Lightning

fajervol: AFWall+

mesendžeri: Antox

fajl menadžer: Amaze

pdf i epub: Document Viewer

kalendar: Etar

slike: LeafPic

muzika: Vanilla Music

kamera: Open Camera

beleške: Notable Plus

navigacija: OsmAnd+

čistač: SD Maid

jutjub: SkyTube

 

i tako dalje

 

Eto, može se i bez usranog Gugla.

 

Baterija traje po nedelju dana, a nekad i jače.

 

E da, tastatura hrvatska, ima i šahovnicu. Ne traži nikakve dozvole.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu moto-medenjaka da povežem usb-om na komp, zašto? Prebacujem pesme mailom.

Inače punjenje i baterija rade extra, obaram rekorde na minama, kupio sam bluetooth slušalice trening se bolje odradi. Zadovoljan sam u globalu.

 

Koja je najbolja navigacija, jebeš mu sve ako se ne vratim na IGO maps, Here maps i Maps ME i nisu baš nešto, ako je ulica upisana ćirilicom ne nađe je ako ukucam latinicom, i obratno, bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ubodeš usb u komp, upali telefon i otključaj ga.

ako ni to ne upali, probaj u više usb portova da ubodeš, možda ti taj ne valja.

takođe, možda mu ne daješ dovoljno vremena da svuče drajver.

 

koji ti je računar? koji operativni sistem?

 

da li ti je u usb connectivity podešavanjima na telefonu podešen MTP ili MSC mod? msc se mnogo lakše povezuje na komp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ti je u usb connectivity podešavanjima na telefonu podešen MTP ili MSC mod? msc se mnogo lakše povezuje na komp.

 

U ovome je bio fazon, sve lepo piše, još na ćirilici, ali kad ne čitam, samo sam iz režima punjenja trebao da prebacim u režim MTP... retard sam.

Ovim tempom napretka ću znati da postavim ringtone i wallpaper kad android više i ne bude postojao... :)

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. I ja sam sad još zadovoljniji ovim Meizu M2 Note-om. Novi Flyme OS preko verzije 5 je doneo znatna unapređenja, a za Xiaomi redmi note 3 pro važi da je bolji uređaj.

Ipak, da sada kupujem za oko 200 (+-50) jura mislim da bih definitivno išao na Nexus 5X.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo nexus 5x pre nedelju dana. baterija mu se puni nesto nenormalno brzo i traje jako dugo. aplikacije lete, nema seckanja, ekran dobar, sve radi na keca...

 

jedino sto mu je ekran manji od nexusa 6p i note 3 (nije "fablet" kako kazu). jedini razlog da se ne kupi nexus 5x je ako neko bas hoce veliki ekran.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaš, danas si bio - znači imaš sveže vesti; pa onda si to bio u društvu čoveka (kog čoveka, iz koje priče, zašto si bio u njegovom društvu?! obavijen je velom misterije); zatim on koristi neki tamo mitski uređaj, lepši od ičega što si ikada video... zašto je to tako, šta si ti video, koliko ti ustvari znaš?! :D

Umesto da kažeš danas sam imao priliku da vidim taj i taj uređaj, mnogo mi se svideo... kapiraš, u malo reči si pobudio maštu čitaoca, sagovornika... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...