Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

oko 5 inca ekran.

android one (klot android, ne xiaomi/samsung i ostali bloatware)

minumum 3 GB rama

 

 

ovde mogu da uradim pretragu po svim kriterijumima osim da bude cist android (android one, a ne customizovan)

http://www.gsmarena.com/results.php3?nRamMin=3000&fDisplayInchesMin=5&fDisplayInchesMax=5.3&sOSes=2&sOSversions=2710

 

 

kolega ima mi6, odlican je telefon ali nazalost ima xiaomi customizacije u androidu.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja guglah pre sat vremena android one i nadjoh da je to za zemlje treceg sveta i telefone proizvodnje nekih tamo indijskih i indonezijskih kompanija za koje nisam cuo, nisam najbolje ukopcao zasto je Android One pozeljan...

 

Sta, ti telefoni su slabiji, njima nabace samo obican Android, a side effect je da nema bloatwarea?

 

Evo na homepageu android.com/one prvi telefon iskace Xiaomi Mi A1

 

Je l' moguce da je bloatware toliki problem, ima nekih dodataka koji se ne moz obrisu? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bradilko

kinezi su dosli do nivoa na prave xiaomi i one+ pa ljudi oko mene prodaju ajfone i samsunge i uzimaju to. ;) ne bih ja potcenjivao kineze danas.

 

@demon seed

pixel kosta malo ispod 1000 evra pa ima "prazan" android bez bloatware-a. ;-)

kakav kurac samsung. lg, htc i slican i bloatware ostalih proizvodjaca. da mi poklone takav telefon zavrsio bi sutra na oglasima.

 

--

 

poceo je da me nervira nexus 6P sa dijagonalom od 5.5 inca.

da xiaomi mi6 ima obican android, sutra bih ga kupio.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bradilko

kinezi su dosli do nivoa na prave xiaomi i one+ pa ljudi oko mene prodaju ajfone i samsunge i uzimaju to. ;) ne bih ja potcenjivao kineze danas.

 

@demon seed

pixel kosta malo ispod 1000 evra pa ima "prazan" android bez bloatware-a. ;-)

kakav kurac samsung. lg, htc i slican i bloatware ostalih proizvodjaca. da mi poklone takav telefon zavrsio bi sutra na oglasima.

 

--

 

poceo je da me nervira nexus 6P sa dijagonalom od 5.5 inca.

da xiaomi mi6 ima obican android, sutra bih ga kupio.

xiaomi jedino ima mi mix(2) koji može da se računa kao konj za trku. jedini pravi igrač je huawei, koji je već prebacio apple po prodaji. ali džabe sve to kad su im romovi golo govno, imho. pritom kinezi najviše smaraju sa bloatwareom.

one+ je sa svakim novim modelom sve dalje od flagship killera kojim se hvalio u početku.

 

ja bih ti preporučio moto z koji je jako dobar telefon sa minimalističkim sistemom i odličnim fičerima i karakteristikama, a mislim da sad može da se nađe po povoljnoj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

xiaomi jedino ima mi mix(2) koji može da se računa kao konj za trku.

 

sta znaci "konj za trku"?

 

ja bih ti preporučio moto z

 

oko 5 inca ekran.

klot android, ne xiaomi/samsung i ostali bloatware

minumum 3 GB rama

 

ne ispunjava 2 zahteva. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

konj za trku = tehnološki relevantan kad se priča o telefonima koji probijaju granice

 

kako ne ispunjava? rom mu je poprilično bloatware free...

 

ako si baš klot android purista, zaboravi odmah na potragu ili instaliraj klot rom na bilo koji telefon... ili rootuj pa obriši šta god ti volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je tražio "probijanje granica" u ovoj priči to uopste nije bila tema, nego potraga za 3 osobine koje sam naveo. :haha:

 

telefon koji si mi preporučio ima istu dijagonalu kao i telefon koji trenutno imam. ne znam da li si skapirao da tražim manju dijagonalu.

 

ideja sa instaliranjem klot roma je ok. uzme. mi6 i stavim cist android - ako je tako nešto moguće, videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

najbolji telefon do 30 tisuca

 

moze neka hiljada gore dole

 

ajde recite

 

sto vise oglase gledam to vise ludim

 

E jbg

Bio je za 'crni petak' Huawei P9 za dvajs iljada novi u njihovoj radnji u Rajicevoj, ne razumem se ali mi to deluje dzabe, a telefon je fantazija, ja imam P9 lite (i to 2 gb ram) i odlicno sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

@bradilko

kinezi su dosli do nivoa na prave xiaomi i one+ pa ljudi oko mene prodaju ajfone i samsunge i uzimaju to. ;) ne bih ja potcenjivao kineze danas.

 

@demon seed

pixel kosta malo ispod 1000 evra pa ima "prazan" android bez bloatware-a. ;-)

kakav kurac samsung. lg, htc i slican i bloatware ostalih proizvodjaca. da mi poklone takav telefon zavrsio bi sutra na oglasima.

 

--

 

poceo je da me nervira nexus 6P sa dijagonalom od 5.5 inca.

da xiaomi mi6 ima obican android, sutra bih ga kupio.

 

potraga se zavrsila nakon 10 meseci tako sto sam uzeo refurbishovan pixel (1) 128gb za 370 eur. samo cist android. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...