Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Opet je jako trom. I nije 'fenseraj' kada nešto lepo izgleda.

 

Nije tacno,Symbian vise nije spor-2nd series da,3rd series vise ne

Postavlja se pitanje kada si zadnji put koristio Symbian :mhihi:

Mozda estetski nije na nivou Iphone softvera al mnogo bitnije od estetike je kako sam softver radi-a Symbian je odlican sada sto se toga tice

 

Je l' kapiraš da iPhone nije fensi igračka samo zato što se tebi ne sviđa? Ne pokušavja da predstaviš apsolutnu istinu kada nisi u pravu, iPhone nije igračka, niti je fensi zato što je odlično grafički rešen i sistem i izgled telefona.

 

Ajde da napravimo jedan kompromis

Iphone nije fensi igracka(mada meni nece nista promeniti misljenja u vezi toga :bigblue: )ali za poslovne korisnike telefon definitivno nije

Zapitaj se zasto je BB tu dominantan-iako sam telefon sto se softvera tice ne donosi naoko nista specijalno

 

Sad ću da povučem jednu paralelu na osnovu tvoje analogije, nijedan ozbiljan dizajner neće uzeti običan monitor već sigurno bar s-IPS. ;)

 

Dakle ozbiljan korisnik uzima IPhone?

Ahahahaha ne bi rekao

Iphone uzima onaj koji ima para za bacanje-Iphone je potpuno ista stvar kao N serija od Nokie-dakle nabudzeni multimedijalni uradjaj koji nudi sve al ni u jednoj kategoriji ne moze da se istakne

Nego tipa ako hocu poslovnu upotrebu moze mi zavrsiti posao-al za production upotrebu,tesko ;)

 

Radi bluetooth transfer opušteno.

 

Al ne radi otb,jer je glupi Apple namerno udesio stvari tako

Jer ko ce onda kupovati muziku preko Itunes-a kada mogu da je dele medju sobom :mhihi:

 

Bravo, upravo to. Što se tiče ovoga za poslovni telefon - opet si u pravu, iPhone nije poslovni telefon out-of-the-box već moraš da malo čačkaš da namestiš da bi radilo ono što bi hteo, a kao što si rekao, poslovnim korisnicima sve treba out of the box, i to je ok, iPhone uopšte ne cilja posebno na to tržište čini mi se.

 

Pa ne bi bas rekao

Odes na Apple sajt i stvari postaju jasne-eh taj Apple marketing,ispada da je Iphone dobar za sve :zeleni:

 

Ima fora kod iPhonea kako da ga odblokiraš, to je hard reset držanjem home i power off buttona, ali ti već 10. put spominješ ovo, a da se nisi informisao oko toga. ;)

 

Dobro pogresio sam

I sta je onda prednost Iphona u odnosu na konkurenciju

Softver i hardver bas i nisu jer samo Symbian npr ima jedno 5x vise aplikacija nego Apple Store i generalno je daleko bolje podrzan,dok vec i Nokia i HTC telefoni u svojim skupljim uradjajima imaju podjednako jak hardver

dakle ostaje samo multitouch ali kao sto sam rekao gore,touchscreen nije presudan faktor kod kupovine telefona,sigurno ne svim ljudima :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, помагајте! :( Напукло ми оно спољно огледало-стакло на предњој страни Nokia n76. Јел' постоји неки начин да се то поправи? Капирам да, ако људи успевају да поправе напукле шофершајбне, ваљда има неке наде и за телефон... Па, јел' има? :( Препоручите сервис, или неко средство... било шта! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чекај, то стварно може да прође тако једноставно и да ме кошта десетак евра? Ја већ мислила да нема шансе да се замени и да ће ме коштати знатно скупље... Ух, дај Боже да буде тако. Рече ми чак неко да ће више да ми се исплати нов моб. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хехе човек код кога сам био и преко кога је узет телефон није ми се жалио да му је нешто стигло,а можда и неће.

А тамо је фазон да могу два уређаја по породици да се купе.

ti si prvi od koga cujem da mu nisu aktivirali iphone u storeu, nego su te pustili bez aktivacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz cele ove priče sam stekao utisak da je Yakuza nekad radio u Apple-u i da su ga nešto mnogo gadno zajebali :mhihi::haha:

realno, nemaš valjanih argumenata protiv iPhone-a i ništa što kažeš najverovatnije neće promeniti tuđe stavove, a i dosadan si sa potenciranjem poslovne primene i glorifikovanjem Symbian-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz cele ove priče sam stekao utisak da je Yakuza nekad radio u Apple-u i da su ga nešto mnogo gadno zajebali :mhihi::haha:

realno, nemaš valjanih argumenata protiv iPhone-a i ništa što kažeš najverovatnije neće promeniti tuđe stavove, a i dosadan si sa potenciranjem poslovne primene i glorifikovanjem Symbian-a...

 

Kao sto se iz moje price da zakljuciti-jedina prednost je multitouch screen,a kao sto smo videli nije touchscreen presudna stvar kod stvar telefona :zeleni:

Ne glorifikujem ja Symbian ali s obzirom da sam prilicno dugo koristio Nokia telefone mogu da kazem da je isti sasvim pristojno resenje-tako da mi je fazon tipa iPhone softver ne moze da se poredi sa Symbianom prosto smesan

Inace par strana iza sam rekao da smart telefoni zauzimaju svega 13% udela u ukupnom broju mobilnih telefona u svetu,btw a u tih 13% jedno 70% drzi Symbian kao najzastupljeniji mobile OS,sto ce reci da je daleko on od loseg

Dakle vecina korisnika i pored svega ovoga preferira ipak "glupe" telefone

Zato mi je i smesna prica da je Iphone nesto sto jos koliko svako sutra mora da ima :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da al svejedno to je dodatni i bespotrebni trosak samo zato sto nije implementirana osnovna funkcija-plus kao sto rekoh preko bluetootha je daleko jednostavnije
Kad smo vec u toj prici, koliko za posao koristis BT? Ja attachmente uglavnom saljem preko kompjutera, a eto kad vec trebam telefonom, to iskljucivo ide preko e-maila il mms(firma placa tel. paket u koji je uracunato brdo besplatnog interneta i mms poruka). BT se uglavnom koristi da prebacis kakvu sliku, pjesmu il klip, i to uglavnom rade klinci + tel. na koji saljes treba da bude blizu.
Moze on da zabode i bez krekovanih aplikacija to je fazon-al bez tih dodatnih aplikacija Iphone nije telefon za poslovne korisnike
Moze, isto tako moze da te ubije zalutali metak. Kazem, OS je stabilan ko zemlja, posebno ako ne hakujes ili ne znas da hakujes. A podvlacim - tel. nije namjenjen za biznis korisnike, ali sasvim brzo i kvalitetno zavrsava posao. A i skoro je out-of-the-box.
I neko ce sada da kaze blah N82-hehehe a telefon se prodaje kao alva i vec jeste ubedljivi best buy
Okle sad N82 u ovoj prici, niko je nije spominjao. Best buy je i npr. nova Kia, fino ide, malo trosi..
Nije touch screen presudan faktor kod telefona al vidim Iphone korisnici se hvataju za to ko pijani za plot-verovatno usled toga da navedu neku drugu konkretnu prednost kojih i nema preterano sem fensi dizajna i paprene cene-dobar softver i jak hardver poseduje i konkurencija,kao sto sam rekao gore
Ja bih ovdje zavrsio svaku dalju raspravu sa tobom povodom ovog iphoneVSall rata. Presudan faktor je cinjenica da je to kvalitetno izradjen, dizajniran all-round telefon sa odlicno uklopljenim hardverom i stabilnim OS. Jos ko ima volju i zelju da ga JB-uje, mogucnosti su vece. I nije ni tolko skup kolko predstavljate, samo najbolje drzi cijenu(pogledaj kako se cijena novih high-end Nokia uredjaja prepolovi za 2-3 mjeseca, to dovoljno govori).

 

Dakle vecina korisnika i pored svega ovoga preferira ipak "glupe" telefone

Egzaktli.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оооо,ова расправа не води нигде

Дакле најбољи телефон је онај који ти одговара и завршава посао

Надам се да сте задовољни сада :smile:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec u toj prici, koliko za posao koristis BT? Ja attachmente uglavnom saljem preko kompjutera, a eto kad vec trebam telefonom, to iskljucivo ide preko e-maila il mms(firma placa tel. paket u koji je uracunato brdo besplatnog interneta i mms poruka). BT se uglavnom koristi da prebacis kakvu sliku, pjesmu il klip, i to uglavnom rade klinci + tel. na koji saljes treba da bude blizu.

Једном у сто година, и то да бих неком другару евентуално послао неку сличицу. Све остало мејлом, нађем неку откључану wifi мрежу и пошаљем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. iPhone jeste kasno dobio neke stvari i to je činjenica i zato sam ja čekao dok ne isprave sve to i dok ne postane kompletan telefon, što je sa 3G i postao. :)

ja mislim da je tek 3GS postao prava stvar (2009).

meni je neverovatno kako je iphone postao toliko popularan jos u prvoj verziji kad nije imao ni cut&paste, i kad je bio blizu donje granice upotrebljivosti. taj hajp/spin me fascinira, i super je kako apple plasira svoje proizvode sa tako dobrim osecajem za trziste. to mora da se postuje.

 

Bravo, upravo to. Što se tiče ovoga za poslovni telefon - opet si u pravu, iPhone nije poslovni telefon out-of-the-box već moraš da malo čačkaš da namestiš da bi radilo ono što bi hteo, a kao što si rekao, poslovnim korisnicima sve treba out of the box, i to je ok, iPhone uopšte ne cilja posebno na to tržište čini mi se.

mislim da se iphone-u jebe za poslovno trizte koje cini neki mizeran procenat.. :haha:

iphone je tako dobro izbalansiran proizvod da pokrije jako veliki deo korisnika a da istovremeno ne odbije previse ljudi.

 

jebote, gde me nadje!!! kawasaki ninja je moj omiljeni motor. :haha: ozbiljno.

 

Zato je potrebno sem nekog smartphone-a nositi i kakav laptop na putovanjima i poslovnim sastancima, i sva ova nasa prica o nekoj ozbiljnosti poslovnog korisnika u zavisnosti dal koristi fizicku tastaturu il BB pada u vodu.

ne pada u vodu, jer nije uvek zgodno vucarati latpop sa sobom, i cinjenica da blackberry koristi gomila ljudi upravo govori o tome koliko je nekim ljudima bitno da imaju pristup mailu (i da mogu komforno da kucaju) sa mobilnog telefona..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zgodno, al je nekad i potrebno. Kazem, lako je odgovorit na e-mail, attachovat fajl isl. Al kad treba iskucat npr. 2 strane nekog obavjestenja il izvjestaja i to u kratkom vremenskom intervalu(2-3 sata), jos pri tom koristeci uporedo par drugih dokumenata, onda mislim da je laptop daleko bolje rjesenje. Mnogo brze i lakse rjesenje, a osim toga stedis zivce..

 

Mada opet zavisi kakav posao obavljas, da ne idemo sad dalje. U sustini, svako nabavlja uredjaje prema potrebama, zeljama, mogucnostima itd. Negdje je to zaista potreba, nekad pitanje statusa, a imas prosto ljude koji imaju para i merak da kupe neku mocnu tehnolosku spravicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno da je i netbook ovih dana vise postao trendy nego sto se uzima zbog realnih potreba

Nije ni skup,mali je i zgodan pa ga ljudi uzimaju da se malo pohvale u drustvu :mhihi:

Netbook(ic) nije losa stvar kada se ode negde van kuce na nekoliko dana pa da posluzi kao privremena zamena-dakle zamisljen je pre svega kao sekundarni racunar,mislim da je za bilo kakav ozbiljniji time consuming rad neupotrebljiv zbog malog ekrana i skucene tastature,a i hardver je skroman :zeleni:

A iskreno i netbook je izgubio svoju prvobitnu namenu i sve se vise priblizava laptop mini varijantama sa ekranima od npr 13"

Asus Eee 3g je ono sto je ustvari netbook i trebao da ostane-ultra prenosna masina,koja sluzi za interent i odradjivanje necega na brzaka :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest da je off topic, ali netbook + veliki monitor + tastatura/mis = upotrebljiv home-racunar. doduse, nikakvo teranje igrica na tome ne dolazi u obzir, ali ko samo surfuje, sluza muziku, gleda filmove, cita mail i fejsbukuje, ter work i excelm to mu je dosta.. kad krene negde, samo spakuje svoj netbook. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekran od 13" je po meni idealna velicina za laptop - dovoljno lagan da se nosi na putovanja(moze da stane u neku torbicu), baterija mu dosta traje isl. A opet, nije toliko mali, sasvim fino sluzi za multimediju i bratalanje office dokumentima. To sto postaje stvar trenda, nema puno veze sa nasom pricom.

Jakuza, taj Asus je bas korisna stvar, Nema neke specifikacije, al je jeftin i zavrsava posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...