Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Kolko smo puta culi to 'odgovor na iphone'. Mada, svakako dobar uredjaj. Ima ih u poslednje vrijeme sasvim fin broj, ovaj HTC HD2, pa onda ova Motorola..

http://www.gsmarena.com/motorola_milestone-review-434.php

 

edit: jakuza, bjese li ovaj bb koji si spominjao u onoj nasoj velikoj diskusiji na temu poslovnih telefona.

http://www.gsmarena.com/blackberry_curve_8520-review-430.php

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije taj

Storm je u pitanju,on ima posebnu vrstu touch screen-a,onaj sto klikce

 

Imas na YT review-e a evo ovde specifikacija-odlican telefon sem sto mu multimedia nije jaca strana,al dobro nije za to ni namenjen

 

http://na.blackberry.com/eng/devices/blackberrystorm/storm_specifications.jsp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, Yakuza, koji si ti fanboy, to je najstrašnije... Gledam benchmark forum i naiđem na tvoj post za HTC i bluetooth:

 

"Uostalom bluetooth file transfer prevashodno sluzi za prebacivanje nekoliko fajlova,pokojeg klipica i slike i to je to-za nesto vece je nepraktican,citaj spor

Imao sam prilike da koristim HTC Magic i nedostatak bluetooth file transfera prilicno bledi u odnosu na ostalo sto telefon nudi"

 

A šta si pričao za iPhone? Posle ovoga ne znam kako očekuješ da te neko shvati za ozbiljno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja samo da citiram jednog korisnika sa teme o N900

Mislim da je covek rekao sve

 

...stvarno opasno smarate sa tim iphone-om... ne postoji tema u kojoj se netje pojaviti neki apple fanboy da prica kako je to Bogom dano savrsentsvo koje pruza neverovatan osetjaj i konfor pri koriscenju... pri tom, n900 je mnogo bolji za surf nego iphone i to je opsteprihvatjeno svuda, samo se kod nas javljaju ljudi koji tje i dalje da tvrde da to nije tako a videli su n900 samo na slikama... tako je bilo i za mnoge druge stvari, procitas neki drugi forum i sta ljudi misle o iphone-u i nigde nema toliko hypera..

 

:zeleni:

 

No ajde da batalimo i bluetooth jedina stvar koju Apple ima u odnosu na konkurenciju je dakle multitouch-koji btw nije nikakvo posebno mudo :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, o ajfonu najmanje drve upravo apple fanboys. A na ovom forumu, najvise ga spominjes upravo ti. Nema potrebe vise, ubjedio si nas da je telefon ko i drugi, idemo dalje. Svako nek koristi sto hoce i moze..

 

Inace, da pohvalim ovaj google phone sto je skoro izasao. Odlican po karakteristikama, a dobro se pokazuje na testovima. Mislim da od njega najvise treba da strijepe Nokia smartphones, za njih je Nexus definitivno killer. Definitivno bi mi usao u najuzi izbor kad bih kupovao neki tel. sa touch screenom. Uglavnom, malo ce konkurencija da se zamisli, sto je u krajnjoj liniji odlicno za potrosace.

 

Nego, jel ko u toku sa ovim novim Apple tabletom, navodno nazvanim iSlate? Nije tema za mobilne telefone, al ajd da spomenem i ovdje.

apple_tablet-prod-feb.jpg

 

Sigurno je da ce biti odlican i skup u krv, al dobro, sto drugo da se ocekuje od Apple kompanije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocekuje se da ce iSlate biti predstavljen na Macworld Expo-u koji traje 9-13. februara

ne ocekuje se da ce cena biti preko 1000$, takodje kao moguce velicine se pominju 9 i 11"

pravi izgled tableta nije poznat, to su sve nagadjanja ili ne potvrdjeni modeli

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ne nalazim jos nista na netu pa reko da pitam mozda neko zna - imam Nokiu 5800XM par meseci i u zadnje vreme mi se desava (recimo 1 od 10 razgovora) kad mene neko zove ili kad ja zovem da nema bukvalno nikakvog zvuka. Znaci ako ja zovem ne cuje se da zvoni. A mene cuje osoba s druge strane. Gledala sam i nisam nista ispritiskala od onih opcija za vreme razgovora. Obicno ugasim mob, upalim i tad normalno radi a nekad proradi i bez gasenja posle par neuspesnih poziva. Maksimalno ide na ku*ac, ako nije ocigledno.

Takodje, sitnica jedna - on ima onaj fazon da primeti kad je blizu uveta pa tada zablokira touch screen da jelte ne bi ispritiskao svasta usima :D Izgleda da meni to vise i ne radi najbolje posto na neku foru maltene uvek kad zavrsim razgovor vidim da sam nekako zavrsila duboko u meniju. Mada ne mora da znaci da je do touch screen-a posto koliko znam i nema nacina da voljno udjes u tipa settings dok pricas.

 

Eh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ako tako mislis, to do sad nisam htela da radim jer kad trazim bilo sta u vezi njega na stranim forumima na sve strane samo postovi 'telefon mi je sranje od kako imam novi firmware' :D

Probacu pa sta bude...

Nemam pojma kako se to radi, valjda ima na Nokia sajtu (tj da li postoji mogucnost da iskopiram sadasnji kao backup negde za slucaj da me novi sjebe).

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate jebes telefon ciji je known issue da se izgubi veza (iako je stabilna) za vreme update-a sto najcesce izaziva totalnu nefunkcionalnost telefona (jer je diskonektovanje za vreme update-a katastrofa) i onda ti skroz srecni kazu 'pa odnesite telefon u Nokia ovlasceni servis'.

bolje da nisam jela govna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Узех буразеру oво:

128572015072982500.jpg

 

Полован, али као нов, под гаранцијом још 10 месеци, сва опрема, другар га је купио у Ромингу. 90 евра, џабе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Symbian postao open source :mhihi:

 

http://www.symbian.org/

 

Konkurencija cuda cini,izgleda da je HTC sa Tattoo zadao zaesci udarac Nokia telefonima u tom segmentu,plus tu je i Android

Videcemo hoce li uraditi sta sa Maemo,pogotovu kada je tu jos pored Androida i Iphone te novi Blackberry RIM :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, ako iko bude uzeo 5800 i hoce da updateuje firmware ima par caka (koje su bile nevidjeno teske za naci, ne znam zasto) - ugasiti sve firewallove, antiviruse i sl (ne znam sto firewall kad nema zasto da ide na net kad mu pre toga rucno skines update), ne sme nikakav hub ili produzni kabl (iako je onaj koji dobijete bolesno kratak a ja recimo imam tower kuciste), pozeljno je cak izvaditi i memoriju :confused: S tim svim uradjenim uradio je update za 30ak sekundi.

jedina razlika koju primecujem je pri javljanju na poziv i deaktiviranju alarma (treba da napunite progress bar pomeranjem u desno/levo da bi se nesto od toga desilo, prilicno zabavno za sada) i nekoliko Ovi foldera koji pre nisu postojali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba prodaja Google Nexus One telefona

Postavljen: 09.02.2010 u 11:14

Analitičari kažu da prodaja Nexus One smartfonova ide ispod očekivanja. Prema podacima koje objavljuje Flurry Inc. Google je uspeo da proda svega 80 hiljada primeraka u prvih mesec dana. Poređenja radi, Apple je u istom periodu prodao preko 600 hiljada telefona, a i u to uz velike probleme da se zadovolji potražnja. Kako se navodi, dosta "zasluga" za ovo ima podrška, koja je isključivo web-orijentisana, a pride su postojali i određeni problemi sa multitač sistemom, kao i 3G mrežama, što svakako nije pomoglo prodaji. Konačno, analitičari smatraju da je reklamna kampanja mogla biti urađena dosta bolje i agresivnije, ali da se Google opredelio da "ne talasa previše" kako ne bi naškodio svojim partnerima koji su izbacili druge Android smartfonove.

 

Izvor: The Inquirer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali ortak ima Nexus One i kaže da mu je bolja izrada nego iPhone kao i ceo taj visual experience, jedva čekam da dođe kod nas u većoj količini. :D A i videćemo šta će sledeća generacija iPhone uređaja ponuditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako, svi HTC telefoni viseg cenovnog ranga imaju vrhunsku izradu

 

Dakle igrao sam se poprilicno sa HTC Magic, plastika je bez pardona vrhunska, niti gde sta skripi i krcka i sjajan je osecaj drzati to u ruci....mislim telefon :bigblue:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...