Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Ja imam i HTC Tattoo sada, dobar fon skroz, Android je stvarno dobar, odlično odrađen multitasking, ali mu je premali ekran (3.2") i premala rezolucija (320x240), tako da kapiram da ću ga dati i uzeti Magic/Hero, e to su već isto ozbiljni teleofni. :) Video sam da je i MS najavio WinMob 7, koji će biti bez multitaskinga, prate Apple. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako volim trziste mobilnih telefona :smile:

Konkurencija se prosto utrkuje, i svako se trudi da novim resenjima osvoji korisnike sto utice i na celokupnu ponudu i kvalitet iste

Nadam se da ce jednog dana i usrani Windows da zadesi ista sudbina kao Symbian :bigblue:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji papani. :haha:

 

Izgleda da će u vrhu da ostanu samo iPhone OS i Android OS, a tako i treba.

 

Doduše nisam još probao ovaj Maemo što je na N900, to može isto biti kul.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

- No Multi-Task support. Applications will “Pause” when in the background, however will support notifications via push notifications.

 

Jel ovo neki trend? Inace, ovako na papiru zvuci totalno bezveze. Al vidjecemo u praksi.

 

Iphone OS ostaje top, Android se opasno uzdize, Maemo jos treba da prelezi djecje bolesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam da sam pogledao na YT par snimaka gde se recenzise Blackberry Storm i ono sto sam video deluje zaista extra :mrgreen:

Mada kosta za sada kao Sv Petra kajgana (mislim da je oko 420e u Evropi nov :zeleni: ) :mhihi:

A za oko mi je zapao i Blackberry Curve 8520 - jes' da ima samo kameru od 2mp i da nema 3g (big deal inace) ali me to uopste i ne zanima, sve ostalo sto telefon nudi je odlicno plus vrhunski kvalitet izrade, ima da se uzme u VIP-u za nekih 12k din ako je u pitanju 325 postpaid paket mada mi nije jasno dal' moras da iskesiras i dodatnu hiljadarku za BB service ili se to odnosi samo na Blackberry postpaid paket - ako je ovo drugo itekako cu da razmislim o kupovini, vise mi lezi qwerty tastatura nego touchsreen

 

http://www.gsmarena.com/blackberry_curve_8520-2889.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno to sto nema 3g nije neki nedostatak ali gps jeste minus, slazem se

3g u sustini donosi "samo" brzi protok tipa par mbita a to na smart telefonu bar sto se mene tice nije (za sada) preterano bitno - sem ako ne koristis You Tube non stop sto ne verujem da je bas slucaj i video chat, takodje slati attach preko mail-a od par mega nije nikakav problem sa EDGE konekcijom kao i obican surf

Ono sto ovde skripi je da izgleda moras da platis dodatnih 1000 kinti mesecno za BIS uslugu da bi mogao normalno koristiti telefon, a to je sucks :zeleni:

Tako da se za istu cenu (tacnije za 2k din nize :zeleni: ) kao bolje resenje namece Tattoo - ima bolju kameru, ima gps i ima Android :meshuggah:

 

Elem evo najboljeg bloga sa review-ima mobilnih telefona a imaju i YT kanal :smile:

 

http://www.tracyandmatt.co.uk/blogs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za Symbian korisnike - odakle skidate besplatne igrice? Ne mogu vise da se cimam po netu, za K800i sam bila nasla preko 100 igrica (dobro tipa 5 nije bilo crappy) al za ovu Nokiu mi ide malo teze (imam Jewel Quest za sad :D ).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da je HTC Legend trenutno ubedljivo najbolji dil preko VIP-a sa 325 paketom ako neko hoce da se ponovi sa odlicnim smart uredjajem - sjajan telefon za 26k din

U sustini maltene isti uredjaj kao Google Nexsus sem sto Legend ima nesto manji ekran, 600Mhz procesor umesto 1ghz i manju internu memoriju :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde mi pomozite konkretno da odaberem, Tattoo ili Magic.

 

Treba mi za posao -- puno SMSova, da bude upravljiv i komotan za kucanje, ali da se ne pali i ne luduje ako ga stavim u džep (to me mnogo nerviralo kod Palma).

 

Ako imate neku dobru recenziju za pročitati... pre nego krenem da kopam sama... :zeleni:

 

 

Edit: puno interne memorije.

Edited by Ајлин
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magic vise nemas u prodaji sem polovan :da:

Tattoo je ok telefon, ali ima nesto manji ekran i touchscreen je rezistivan pa ne znam kako ce ti odgovarati za kucanje, mada ne bi trebalo da bude nekih problema, pride mozes da koristis i stylus

Ako ces kuckati dosta poruka, mozda je telefon za fizickom qwerty tastaturom bolje resenje od touchscreen-a - mozda neki Blackberry, mada vodi racuna da bez BIS usluge koja se posebno naplacuje taj telefon gubi jedno 40% svojih funkcija

 

Pogledaj ovde za recenzije, najbolji review-u smart uredjaja ubedljivo, a imaju i svoj blog

 

http://www.youtube.com/user/leodee

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok :pivopije:

 

Zaboravih da napišem. :)

 

Ebuddy, Handcent SMS, Taskiller, AK Notepad, ASTRO, aTrackDog, Barcode Scanner, Battery Indicator, Beodroid, BeoGSP, Better Cut, Flashlight, iGo, NetCounter, Opera Mini 5, Parking SMS Srbija, Twittdroid, Documents To Go, Ringdroid, Shazam, WiFinder, Zedge, TV Vodič.

 

Ostalo sam istražuj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...