Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Ajde mi pomozite konkretno da odaberem, Tattoo ili Magic.

 

Treba mi za posao -- puno SMSova, da bude upravljiv i komotan za kucanje, ali da se ne pali i ne luduje ako ga stavim u džep (to me mnogo nerviralo kod Palma).

 

Ako imate neku dobru recenziju za pročitati... pre nego krenem da kopam sama... :zeleni:

 

Edit: puno interne memorije.

pricali smo vec ti i ja na ovu temu, jos samo da dodam: tatoo ne luduje kad ga stavis u dzep, ja ga nosim non stop u farmerkama i sve je ok.

smsove kucam sasvim komotno, brze nego na obicnim telefonima gde treba da pritisnes nekoliko puta taster za slovo. ipak, ni jedan telefon koji sam probao jos uvek ne moze ni da prismrdi blackberry-ju kad je kucanje teksta u pitanju.

 

sto se tice interne memorije, sta ce ti to kad mozes da uzmes karticu od 2, 4, 8 gb ili koliko god ti vec treba..?

 

magic je bolji telefon kad su performanse u pitanju, to nema spora. bolja kamera, veci ekran, trackball, duze traje baterija, itd.. sve prednosti su na strani magica, osim nekoliko stavki:

- dimenzije. to je umom slucaju presudilo, jer sam hteo manji telefon.

- mini banana, da mogu da ukljucim i moje slusalice. magic ima samo usb audio izlaz, i moraju da se koriste htc-ove sluske (ili da kabl ide na secenje + lemilicu ;)).

 

- meni se licno vise svidja kapacitivni ekran (zao mi je sto tatoo nema), ali mislim da osobe koje imaju nokte mogu brze i preciznije da rade sa rezistivnim ekranima.

 

Ebuddy, Handcent SMS, Taskiller, AK Notepad, ASTRO, aTrackDog, Barcode Scanner, Battery Indicator, Beodroid, BeoGSP, Better Cut, Flashlight, iGo, NetCounter, Opera Mini 5, Parking SMS Srbija, Twittdroid, Documents To Go, Ringdroid, Shazam, WiFinder, Zedge, TV Vodič.

da dodam:

1. PRemoteDroid - najbolja aplikacija na svetu. :) kontrola racunara preko mobilnog: mis se kontrolise preko touchscreena, a moze i tastatura da se koristi. najbolja stvar kad uvece gledam film iz kreveta i mogu da pauziram, pojacavam zvuk, ili ugasim racunar a da ne moram da ustajem iz kreveta.

 

2. easy SMS: startujem ovo na mobilnom, i preko browsera mogu da pristupim kompletnoj SMS funkcionalnosti mobilnog. mogu da salje, citam i pretrazumem sms-ove. kad sam kuci, sve sms poruke kucam kao covek preko tastature.. :)

 

3. nimbuzz: gtalk, skype (radi i VOICE!), msn, facebook chat...

 

4. RD mute - kad se mobilni postavi na sto sa ekranom na dole, telefon udje u sound off mode.

 

5. moov - komandni centar za mob, sjajna stvar - obavezno za home ekran. ;)

 

 

 

 

---

 

p.s. slusajte sta prica trenje, on je jedan od retkih ljudi koji moze obejktivno da napise recenziju i poruke mu nisu u fazonu 'e, ja imam ovo i to je bolje od onoga'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa meni je radio prvog dana ali danas i juče ne...

 

We have noticed you are attempting to send sms to Serbia and Montenegro

We are having issues with carrier in your country, free sms facility will available shortly. Please drop us your email or moble number so that we can get back to you once system is up...

 

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko para hoces da potrosis i kakav telefon hoces icon_da.gif

Imas recimo ovako nesto, mislim da je cena oko 100 i nesto evrica nova icon_wink.gif

 

http://www.gsmarena....smusic-2569.php

 

lik mi u prodavnici tih telefona reko da izaberem jedan od ova 3:

 

http://www.gsmarena.com/nokia_2700_classic-2657.php - 90e

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6300-1800.php -100e

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6303_classic-2658.php -115e

 

 

meni se cini da je taj ti sto si predlozio bolji od svih ovih zajedno a 100 e je, jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike :da:

Nokia 6300 ima metalno kuciste i bolji kvalitet display ekrana - sve ostalo je isto kao kod 5130 sa tom razlikom sto 5310 ima bolji kvalitet mp3-a jer je to u sustini telefon koji ima akcenat na pustanje muzike

Nokia 6303 je isto sranje kao 6300 sem sto ima bolju bateriju i kameru od 3mp sa led blicom :haha:

Dakle ako ti ne treba neka preterano specijalna kamera a hoces da pustas muziku sa telefona onda Nokia 5130

Ako hoces kameru, dobar kvalitet ekrana i fancy metalno kuciste uz ne toliko naglasene muzicke sposobnosti onda lepo uzmi 6303 :da:

Uostalom otidji na mobilni svet pogledaj opise i komentare, pa prelomi :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike icon_da.gif

Nokia 6300 ima metalno kuciste i bolji kvalitet display ekrana - sve ostalo je isto kao kod 5130 sa tom razlikom sto 5310 ima bolji kvalitet mp3-a jer je to u sustini telefon koji ima akcenat na pustanje muzike

Nokia 6303 je isto sranje kao 6300 sem sto ima bolju bateriju i kameru od 3mp sa led blicom icon_smile.gif

Dakle ako ti ne treba neka preterano specijalna kamera a hoces da pustas muziku sa telefona onda Nokia 5130

Ako hoces kameru, dobar kvalitet ekrana i fancy metalno kuciste uz ne toliko naglasene muzicke sposobnosti onda lepo uzmi 6303 icon_da.gif

Uostalom otidji na mobilni svet pogledaj opise i komentare, pa prelomi icon_da.gif

 

Ma ne jebem kamere i te gluposti - ocu samo mp3, poruke i da mogu da zovem...

 

Znaci ipak 5130..

 

Hvala ti ..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pricali smo vec ti i ja na ovu temu, jos samo da dodam: tatoo ne luduje kad ga stavis u dzep, ja ga nosim non stop u farmerkama i sve je ok.

smsove kucam sasvim komotno, brze nego na obicnim telefonima gde treba da pritisnes nekoliko puta taster za slovo. ipak, ni jedan telefon koji sam probao jos uvek ne moze ni da prismrdi blackberry-ju kad je kucanje teksta u pitanju.

 

sto se tice interne memorije, sta ce ti to kad mozes da uzmes karticu od 2, 4, 8 gb ili koliko god ti vec treba..?

 

magic je bolji telefon kad su performanse u pitanju, to nema spora. bolja kamera, veci ekran, trackball, duze traje baterija, itd.. sve prednosti su na strani magica, osim nekoliko stavki:

- dimenzije. to je umom slucaju presudilo, jer sam hteo manji telefon.

- mini banana, da mogu da ukljucim i moje slusalice. magic ima samo usb audio izlaz, i moraju da se koriste htc-ove sluske (ili da kabl ide na secenje + lemilicu ;)).

 

- meni se licno vise svidja kapacitivni ekran (zao mi je sto tatoo nema), ali mislim da osobe koje imaju nokte mogu brze i preciznije da rade sa rezistivnim ekranima.

 

 

da dodam:

1. PRemoteDroid - najbolja aplikacija na svetu. :) kontrola racunara preko mobilnog: mis se kontrolise preko touchscreena, a moze i tastatura da se koristi. najbolja stvar kad uvece gledam film iz kreveta i mogu da pauziram, pojacavam zvuk, ili ugasim racunar a da ne moram da ustajem iz kreveta.

 

2. easy SMS: startujem ovo na mobilnom, i preko browsera mogu da pristupim kompletnoj SMS funkcionalnosti mobilnog. mogu da salje, citam i pretrazumem sms-ove. kad sam kuci, sve sms poruke kucam kao covek preko tastature.. :)

 

3. nimbuzz: gtalk, skype (radi i VOICE!), msn, facebook chat...

 

4. RD mute - kad se mobilni postavi na sto sa ekranom na dole, telefon udje u sound off mode.

 

5. moov - komandni centar za mob, sjajna stvar - obavezno za home ekran. ;)

 

 

 

Znaš šta je novo, odustala sam od ovoga, ostaću na BBerryju i ovom Sori Eriksonu koje sada nosim. Po pravilu, trebalo bi mi 4 aparata a ta mi se ideja baš ne dopada da idem okolo kao kiborg... možda idućeg meseca smislim nešto pametno pa pazarim! Još sada gledam i ove sa 2 SIM slota, pa mi se ni tu ništa ne dopada bogznakako...

 

U svakom slučaju - hvala na recenziji ;) Zapisano je.

 

 

 

Edit: @Nightfall

Jel ja to ne čitam pažljivo ili doista ne piše na koliko vremena je ta postpejd varijanta?

Za tu uživanciju, čini se da je China-man fon možda malko skup. Ipak je to 5 EUR mesečno, puta 12 je 60 godišnje... ok ako je godinu dana, sve preko toga je (po mom mišljenju) bzvz

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš šta je novo, odustala sam od ovoga, ostaću na BBerryju i ovom Sori Eriksonu koje sada nosim. Po pravilu, trebalo bi mi 4 aparata a ta mi se ideja baš ne dopada da idem okolo kao kiborg... možda idućeg meseca smislim nešto pametno pa pazarim! Još sada gledam i ove sa 2 SIM slota, pa mi se ni tu ništa ne dopada bogznakako...

ajoj, ako treba da setas 4 telefona to ce biti smor na kvadrat.. jer (koliko ja znam) - za sad ne postoje pristojni i dobri modeli sa dve sim kartice i svim onim sto tebi treba od mobilnog (tastatura, ekran, itd..).

 

 

U svakom slučaju - hvala na recenziji ;) Zapisano je.

nema na cemu.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam imao nikakav problem sa wi-fijem.. kad sam kod kuce, telefon mi je konstantno online, instant stizu notifikacije o pristiglim mailovima, update vremenske prognoze, itd.. bez prekida. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info :)

Juce sam bas progustirao ponudjene modele u onoj VIP prodavnici u Knez Mihajlovoj :haha:

Tattoo ima prilicno dobar ekran ali s obzirom da je R a ne C mora samo malo jace da se pritiska i to je sva mudrost, na to da se naviknes i superiska, ekran mu i nije bas mali to mi uopste nije problem

Ali covece sto je dobar onaj Blackberry Curve 8520 :D

Bas mi se svidja kako je odradjen telefon, odlicna tastatura i onaj opticki trackpad, a i RIM softver radi bas extra i svidja mi se sto je vrlo jednostavan, nista prenabudzeno plus je vrlo brz i pride odlican web browser - al jebiga ne volim zakljucane telefone tj one koji bez ovoga ili onoga ne mogu da rade kako treba (BIS) a i nije da mi real time mail treba vise nego leba da jedem :haha:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo sve te, motorola v3 black razr spec. ed. prosle nedelje je bilo tacno 3 godine od kako ga imam, isti je kao i prvog dana kad sam ga kupila. nista ne crkava na njemu. krasna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info :)

Juce sam bas progustirao ponudjene modele u onoj VIP prodavnici u Knez Mihajlovoj :haha:

Tattoo ima prilicno dobar ekran ali s obzirom da je R a ne C mora samo malo jace da se pritiska i to je sva mudrost, na to da se naviknes i superiska, ekran mu i nije bas mali to mi uopste nije problem

nema na cemu.. :)

 

inace, kako se prica po netu - naslednik tatoo-a ce biti HTC Buzz - i trebalo bi da bude slicnih dimenzija, sa par poboljsanja. cini mi se da ce biti bolja kamera i valjda kapacitivni ekran, a sve drugo ce ostati isto. nisam siguran ni za ovo, mislim da sam tako procitao, ali ako izadje takav telefon, to ce meni biti 100% savrseno. :D

 

Ali covece sto je dobar onaj Blackberry Curve 8520 :D

Bas mi se svidja kako je odradjen telefon, odlicna tastatura i onaj opticki trackpad, a i RIM softver radi bas extra i svidja mi se sto je vrlo jednostavan, nista prenabudzeno plus je vrlo brz i pride odlican web browser - al jebiga ne volim zakljucane telefone tj one koji bez ovoga ili onoga ne mogu da rade kako treba (BIS) a i nije da mi real time mail treba vise nego leba da jedem :haha:

jesi video kako je dobro uradjena tastatura? ja sam se lozio na blackberry pearl, ali iz istih razloga kao i tebi mi se nije svideo dovoljno da ga kupim..

na androidu imam bas sve sto mi treba i kako mi odgovara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tastatura je odlicna, razmak izmedju tastera je solidan pa nema toliko gresaka kod kuckanja, usao sam u stos za minut :smile:

Sam telefon je odradjen odlicno jedino je prava gre'ota sto nema gps, nedostatak 3g-a nije neki preterani hendikep, mada ima verzija 8530 koja ima i 3g i gps i nije mi jasno sto je VIP nije uvrstio u ponudu

Ali necu telefon koji zavisi od usluge koja se posebno na naplacuje pa to ti je - stoga, moja sledeca kupovina ce biti ili E72 (jes' da ima Symbian koji pored Androida deluje kao Golf naspram Audija al' sta da mu radim kada je sve ostalo superiska :D ) ili neki Android

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...