Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

http://www.lg.com/rs...mobilni-podrska

 

Имаш доле "Корисничка упутства и садржај за преузимање", скинеш ту PC Suite и преко њега пребацујеш апликације. ;)

 

Улете Џониз. То за Гугл плеј не знам да ли може на комп да се скида, нисам никада користио то.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li neki nacin da poskidam aplikacije sa Google Play-a na komp pa da ih prebacim na telefon, da mi se ne bi trosili megabiti iz paketa?

Misliš na megabajte ;)

Sa Google Play-a ne možeš, ali probaj da nađeš šta ti treba na http://forum.mobilism.org/index.php mada teško da ćeš naći one koje su besplatne.

Ili jednostavno uhvati neki wi-fi i skidaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ljudi, treba mi savet oko kupovine novog fona ili iphone-a.

 

Prva opcija je Telenor i neki od paketa na 12, ili 24 meseci. Mogu u principu do 2.500 mesečno da izdvojim, a ne treba mi ništa konretno (sem možda malo boljeg fotoaparata), i tako, da ima recimo net, neka dobra igra da se odigra, nešto minuta i to je to.

Fotoaparat je primarno, ostalo je sekundarno.

 

Druga opcija je Iphone.

Imam kombinaiju preko paypala da pazarim sa neta.

Evo recimo izgooglah ovo:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313&_nkw=Iphone&_sacat=0&_from=R40

Ali ne znam koliko je relevantno, mnogo mi nešto jeftino za Iphone.

Mogao bih recimo za Iphone (pod uslovom da nađem) da izdvojim do 200$.

Šta mislite da li je moguće naći (vidim u ovom linku i za 107$.. i tako neke cene koje su mi sumnjive).

Oće li mi carina jebati kevu ako poručim? I koja je razlika recimo izmeđi Iphone 1 i 4? Da li je tolika da opravdava razliku od par stotina dolara? Na šta još, po vama, treba da obratim pažnju?

 

Koja je po vama opcija bolja?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti zvuci ovaj paket prenesi i surfuj 1000?Deluje ok.

1820 kinte,imas 300 minuta, 1000 poruka, giga dz za net.

http://www.telenor.r...bilni-telefoni/

izaberi u meniju taj tarifni paket pa vidi koji fon ti svidja u ponudi.

 

 

mts ima odlican paket ali cemernu ponudu telefona,tj ili najgori krs ili vrh ponude, nista izmedju

npr

mix net M-1280 dindzi 300 minuta, 300 poruka, 600mb neta, s tim sto se sve neiskorisceno prebaci u sledeci mesec

mix net L- 2100 dindzi 600 minuta, 1500 poruka giga i po neta, i isto kao i gore.

 

za Vip ne znam kako je

za iphone jebem li ga koliko je to kod nas pokriveno i koliko drkanja ima oko app storea i ostalog, ako neko ovde ima i koristi nek rece kako je i sto je.

za 150-200e mogu pristojni telefoni da se nadju bez paketa.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Najtelf

U telenoru jedino sto mogu da preporucim je prenesi i surfuj 1000 i doplata za Lg L9 od 14000, ili ako oces malo socijalniju varijantu onda isti paket i Telenor Smart HD (koji je u stvari alcatel 995), on je sasvim ok uredjaj i danas.

 

Nisam. :)

Pitam jer sam stavio na jedan 997 igo primo i u landscape modu, tj kad ocu da rotiram ekran..ekran blokira i nista se ne desi i tek kad se vrati u normalan polozaj ekran opet proradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na predlozima.

Sad sam se nešto napalio na Iphone, mada mi se ne sviđaju baš mogućnosti fotoaparta. Četvorka i nekako, ali je trojka baš loša.

Nervira me što čujem da na ovim novijim modelima mobilnih baterija traje u proseku 1-3 dana, i to je još jedan od razloga zašto razmatram Iphone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gledam sad... Samsung Galaxy S2 ima definitivno lepšu sliku od Iphone4 (i nešto malo lepšu od Iphone4s), ali mislim da ima manji framerate recording-a, pa je prilično seckava.

 

 

Od juče do danas, laički zaključujem da su Iphone-ovi skuplji, ali definitivno bolje izrade (mnogo duže trajanje baterija na primer), dok su Samsungovi pristupačniji, imaju sirovu snagu, ali "neispeglani" do kraja kao Iphone-ovi. Nešto kao AMD i Intel. :) Podrška (softver, hardver) na ovim prostorima je definitivno na strani Samsunga.

Neka me ispravi neko ako grešim.

 

Nisam se još definitivno odlučio, ali mislim da ću uzeti Samsung Galaxy S2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je stvar do ukusa. Probao sam i Samsung S2, i S3, i iPhone 4 i 5... Sve lopte su kod iPhone-a. Pouzdaniji je, sta god da sam radio na iphone-u, sve je islo glatko, brzo, bez zastajkivanja, bez bagova, dok sam i kod S2 i S3 par puta naleteo na bagove, i slicno. Ne kazem da su losi telefoni, operativni sistem je neispeglan dovoljno, dok je OS X za iphone peglan do maximuma. Ko zeli pouzdanost u svakom trenutku, iPhone. Ko zeli sirovu snagu i ostalo, neka uzima Samsung.

 

EDIT: Btw, probao sam S3 mini... Cini mi se da je opeglaniji uredjaj od S3, i normalniji. Odgovarajuce je velicine u odnosu na ogromni S3.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako to ide. Ko želi apsolutnu ispeglanost nek uzme Iphone, ali to je jedini razlog zasto bi nekom preporucio Iphone. Najveci problem OSXa je sto veoma brzo zastareva, i sto je veoma rigidan. Android je super u tome sto je fleksibilan, i to se primeti sto ga vise koristis, to uredjaj postaje personalnije iskustvo i sto je pametniji korisnik to je bolji uredjaj. Android ce uvek imati svojih sitnih problema, ali sa svakim novim updejtom sve ih manje ima, ali to nije nikako razlog da se sklonite od androida. I Android bi bio mozda ispeglan do bola, da ide polisom Applea, šta kupiš to i dobiješ.

 

Naravno uvek ima onaj show off momenat, kada izvadite Iphone 5, i ljudi vas pogledaju i pomisle,"Hej, pa ovaj ima para, mozda bas sa njim trebam da imam seks veceras." I to je brend i to se placa. Inace svako ko oce da kupi novi telefon, i zeli bas da ulozi u njega preporucio bi mu da ceka do aprila. Evo pre dva dana je izasao prvi telefon iz nove generacije telefona Sony Xperia Z, a treba jos da se pjavi HTC One i Galaxy S4. Tako da sigurno ce pasti cene uskoro, i ko zna kolko ce ovi novi giganti kostati kod nas, mozda mozemo i to da priustimo.

 

Inace od personalizovanih iz kutije operativnih sistema, ja najvise volim HTCov uvek mi je bolje lezao od Touch Wiza Samsungov. Ali kolko god HTC One X bio odlican eleofon, ima jednu katastrofalnu falinku, a to je veoma losu bateriju, i zato bi svima ipak preporucio S3. Ali i jednu veoma zanimljivu altenrativu koja je jeftinija a to je Nexus 4 ili LG Optimus 4x HD. Neverovatan ekran i bateriju ima ovaj LG, a dosta je jeftiniji od HTCa i Samsunga. Nexus 4 je savrsen telefon, ali sa veoma malo interne memorije na sebi, a nema micro SD.

 

I jos jedna stvar trenutno imam HTC 8x. To je Windows 8 telefon, i nisam ga puno koristio da mogu nesto pametno da kazem, ali sa vizualne strane i organizacije mozda najlepsi i najbolji operativni sistem(a i sam telefon je ekstremno lep). Smeta mi mnogo sto se svaki moj pokusaj nesto pametno da uradim, na legalnoj bazi, uvek zavrsavao tako sto sam morao da platim. Ali shvatam, da za sve to moze da se pronadje put do za dz stvari, ali me mrzi trenutno da se cimam oko toga.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gledam sad... Samsung Galaxy S2 ima definitivno lepšu sliku od Iphone4 (i nešto malo lepšu od Iphone4s), ali mislim da ima manji framerate recording-a, pa je prilično seckava.

 

 

Od juče do danas, laički zaključujem da su Iphone-ovi skuplji, ali definitivno bolje izrade (mnogo duže trajanje baterija na primer), dok su Samsungovi pristupačniji, imaju sirovu snagu, ali "neispeglani" do kraja kao Iphone-ovi. Nešto kao AMD i Intel. :) Podrška (softver, hardver) na ovim prostorima je definitivno na strani Samsunga.

Neka me ispravi neko ako grešim.

 

Nisam se još definitivno odlučio, ali mislim da ću uzeti Samsung Galaxy S2.

 

Uzmes Samsung Galaxy Nexus I9250 (jeftiniji od S2 i sličnih spec. kao S2, nijansu lošija kamera, al' zato veći ekran i bolja rezolucija) i imaš "ispeglan" čisti android up-to-date, bez Samsungovih gluposti, bez lagova sve leti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

MT:S uz mix net L daje ovaj Alcatel za dinar:

 

http://www.mts.telek...97-ardesia.html

 

Ja sam ga uzeo pre desetak dana, za sad sam prezadovoljan.

 

Ovo je izgleda odlična ponuda.

Šteta što na netu nema više informacija o ovom fonu.

 

Btw. Možeš li da uslikaš par slika (close-up nekog predmeta) i da okačiš.. i da snimiš neki kratki video i da okačiš?

 

Ako ti je smaranje.. razumem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzimas te jeftine telefone uzmi Huawei G300 najbolji telefon u tom cenovnom rangu, ili malo skuplji LG L9. Mislim da nisu skupi kada se uzmu u Telenoru uz paket prenesi i srufuj 500. A sto se tice kamera i snimanja na mobilnima, Sonyevi mobilni imaju najbolje kamere, pa pogledaj te neke modele.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx, pogledaću.

 

Za snimanje ću kasnije (tokom godine) najverovatnije uzeti Canon550D, a telefon više treba devojci koja bi da pravi neke fotke nakita, i meni koji bi da snimam nešto amaterski (dok ne kupim Canon), a i poneku igru da odigram i tako to.

Poenta je da ne bih da bacam suviše para na telefon, kad ću ionako posle pazariti kameru.

Ovih 1800 mesečno, u principu, ne bih trebao ni da osetim (osim ako nešto ne krene naopako.. uvek može :) ).

 

Eh da, pitanje za Nightfalla.

Ne vidim nigde da piše koliko minuta ima, koliko interneta (da li je neograničen) i td.

 

Razumem se u mobilne ko Imaginus u politiku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda uzmi G300 odlican i veoma stabilan za skoro pa nikakve novce. Mislim da je u Telenoru kada sam ja gleado bilo 1300 din mesecno 2 godine, uz doplatu od 2000 din... mada ima pola godine od kada sam ja to gledao.... svejedno raspitaj se za taj Huawei G300, a odavde Necko ima taj telefon i on je prezadovoljan.

 

Sto se tice DSLRova nemoj da se ustrucavas ako ti treba neka pomoc da pitas, posto se ja profesionalno bavim HDSLRom, tako jest snimanjem DSLRovima. Tako da ako te ista interesuje slobodno pitaj.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...