Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Ne uzimaj Alcatel 997 ako zelis dobru kameru! Znam coveka koji ima ovaj telefon...sve na njemu je odlicno (giga rama, dobar procesor) ali je kamera za tvoje prohteve losa!

 

doduse za video ne znam..ali slike su mutne pri kretanju lica ili objekata. postoje softveri koji to peglaju al nije to to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da je fotoaparat (8Mpix) za devojku više nego dobar, bio bi joj dovoljan i 5, bez problema, a što se video snimka tiče, ono što sam video na netu i nije tako loše.

Verujem da može doterivanjem balansa na kameri još da se sredi (takođe, odgovarajućom rasvetom još da se poboljšaju stvari), a da ne pričamo kad se kolor korektuje u Afteru. ;)

Problem je što youtube sjebe pomalo svaki snimak, zato sam i pitao nightfalla da mi okači neki mp4 da vidim kako to izgleda u originalu.

 

Gledam i ostale stvari. Baš ga puno hvale na netu. Multitasking brzina, noviji Android, dobar ekran, vodootporan (mada meni treba da je "rakiJo-otporan" :) ), dva procesora.. i td.

Za sada mi je taj fon najbolja opcija... možda ga uzmem sutra... možda ne.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon je zmaj..mada se zajebavam oko navigacije :D ali odradio sam dosta fotki i slika je UVEK bila mutna ako bi se objekat pomerao pri slikanju (slika se razmazuje i ostaju duhovi), e sad nasao sam ovaj program Camera MX i kazu da popravlja fotografije al jos uvek ga nisam probao.

 

Po meni, ako mozes da nadjes polovan Galaxy S2 koji je jos pod garancijom godinu dana za oko 200-250e a uzmes 50% popusta na Mix Net M kod mts-a uz ugovor na 2 godine bi ti bio best buy!

Ortak ima Sgs2 i video sam da radi odlican video i fotke. Cak i razmisljam da ga uzmem od njega za par meseci.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su dripci ovi iz Telekoma.

Poručio sam mobilni još u ponedeljak preko neta (onaj Alcatel One Touch Ultra 997), i naravno, naši ne šalju mejl da je porudžbina uspešna, ili na čekanju, ili bilo šta...

Danas mi stiže mejl: "Trenutno ne postoji mogućnost za pozitivno rešenje Vašeg zahteva iz razloga što kolege koje vrše proveru podataka nisu mogle da stupe sa Vama u kontakt jer se niko nije javljao na kontakt telefon koji ste definisali prilikom popunjavanja zahteva.".

Gledam ja mobilni, nema propuštenih poziva... ništa...

Zovem ja njih (5 minuta nakon što primim mejl), i snajka kao proveri, i kao: kolege su vas zvale, i nisu mogli da vas dobiju. Rekoh: Niko me nije zvao, nemam propušten poziv. Kako ćemo sad da rešimo ovaj problem? Kaže snajka: Pa jedino da vam ponovo uradim zahtev (EEEEJ... 5 minuta nakon dobijenog mejla, ja ih zovem, a oni hoće novi zahtev (na koji ću opet čekati 5 dana) da prave. Koja je to nefleksibilnost, strašno).

Reko: Ajde, napravite mi zahtev. Kad ona: Jaooo.. žao mi je, mi više nemamo taj mobilni u ponudi. A tu smo dakle? Znači sve su lagali zato što nemaju mobilni (naravno, kad sam ja poručivao u ponedeljak, imali su, a i sutradan).

Još mi kaže snajka: kolege su proverile da nigde ne radite i ne znamo da li ste kreditno sposobni. Naravno, o tome nema ni reči na sajtu. Ne bih imao ništa protiv bilo kakvog zahteva, ali da stoji lepo napisan, pa da ne gubim vreme sa luzerima.

----------------------------------

 

Potraga se nastavlja. Obzirom da sam se raspitivaso ovih dana, sad znam konkretnije šta mi treba.

- Android 4 (po mogućstvu i više... 4.1.. ili koji već idu)

- 5-8 Megapiksela fotoaparat

- 1280x720 video kamera

- Bilo koji operater

- Mogu do 2500 mesečno da izdvojim

 

 

Sad ću opet da gledam. Hajde, pa ako neko ima pametnu ideju, neka napiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolege su proverile da nigde ne radite i ne znamo da li ste kreditno sposobni.

 

meni za komp nisu trazili kreditnu sposobnost za kredit od 34.000 a ovi seru za fon?????Ne znam kakva im je to politika, mene je usralo kada sam prelazio sa telesmora na mts da sa bez problema prebacio i broj i uzeo fon koji je u tom trenutku bio idealan, nepoznat tako da ga je bilo na lageru.

 

A da probas ovako, uzmes paket bez fona,i npr trazis 50% popusta na pretplatu(bila je opcija u mts-u,ne znam da li ima jos) i fon kupis sa strane a ne preko paketa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To baš i ja sad razmišljam.

Ovi naši su toliko bezobrazni, da imaju tarife gde moraš u startu da daš više novca nego što sam mobilni košta da ga kupiš negde sa strane, i plus da plaćaš par hiljada mesečno.

Mislim, wtf? Zašto bih to radio? Nisu mi vrane popile mozak.

Gledam sad mobilne sa najboljim kamerama, pa ću verovatno poručiti preko nekog iz inostranstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si srece..ma koliko ti to blesavo zvucalo :D Fotoaparat je krs na tom telefonu. U pravu je Sale..uzmi Sgs2 preko oglasa sa garancijom naravno a mix net L u mts-u za 50% popusta (ili mix net M). Najbolja kombinacija ubedljivo.

 

Edit: Ili Sony Xperia S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pare nisu problem,onda nemoj uzimati ova sranja iz paketa,vec kupi u kesu telefon.Kao sto rece Ozziris,Galaxy S2 je savrseno resenje,mozes ga naci vec i za 250 eura.Za mts ne znam,ali u telenoru imas odlicne prenesi i surfuj pakete,ja to imam i zadovoljan sam.

 

Evo ti specifikacije za sgs2:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali njemu je valjda najvaznija kamera, a mislim da Xperia S unistava na slabom svetlu, tu je bas bolja od bilo kog drugog modela, osim od novijih Xperia... a jos Xperia S prelep telefon, bas prelep. Mada i S2 je predobar telefon.

 

A ako stvarno pare nisu problem. Xperia Z ti ima trenutno najbolju kameru od svih fotoaparata. Ili jeftiniji Xperia T(telefon koji James Bond koristi :haha: ).

 

http://www.mobilnisv...i-malioglasi/40 Pogledaj sta upada u tvoj budzet.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam apsolutni car randoma. Upravo mi se RAZBILO GORILLA GLASS staklo na telefonu. I to kako, ispao mi je punja sa visine 30cm na staklo, i to METALNIM delom kojim se ukljucuje u struju tacno na rupicu za zvucnik. SJAJNO. Bar touch screen i dalje radi ko sat.

Motorola Defy je u pitanju.

 

jel zna neko da preporuci servis u BG koji menja ta stakla?

 

nasla, motolin servis 35 evra zamena

ako nekom treba

Lomina 5

 

 

35 evra je i dalje jeftinije od celog telefona....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zna li neko Android app u koji mogu da upisem neciji rodjendan, i da onda posle ne moram da ga ponovo upisujem sledece godine?

I da, da ne moram da se ulogujem preko telefona na jebeni fejsbuk koji ni na kompu ne koristim da bi aplikacija radila.

 

Skinuo sam par malopre, ili moraju svake godine ponovo da se ukucavaju rodjendani, ili mora na fb, ili takve gluposti...

 

Moze i kao deo nekog dobrog organizer app-a, to bi bilo savrseno.

 

Takodje bih voleo da imam organizer app koji mi na pozadini telefona tokom celog dana drzi to-do list koji napravim.

To sam imao cini mi se na LG GM250 cini mi se, a nemam na ovom govnetu...

Samsung Galaxy Ace+ je u pitanju, ako ima neke veze...

 

Hvala unapred

 

P.S. Mislim da bi trebalo za Android otvoriti posebnu temu... Ili mozda jednu temu za Android i iPhone aplikacije, ako ima i takvih ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te podsetnike uzmi color note, a za rodjendane, najbolje sve ukucaj u google kalendar ko eventove, i sami ce se ponavljati.

 

Kako znas da ce da ih ponavlja? Probao sam da upisem u google calendar obican event, napise ga samo za ovu godinu. A i necu da mi ponavlja sve eventove sledece godine, samo rodjendane :D

 

@Johnnyz: nisam video, dobro da nisam otvorio novu temu sinoc xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...