Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

inače mi seva paja za mobilne već godinama, nego vidim da je tema baš aktivna. imam neksusa k'o poklon, ali mi i za nega seva penko.

izvesno vreme sam preokupiran nekim tamo mazdama...

 

elem

Мислим да би много делотворније било оставити стоку без телевизора метарских дијагонала, летовања, зимовања, прескупих кафа на Обилићевом и телефона на пипање, јер на просечног Србина може да се утиче само кад га удариш по џепу.

 

:haha:

 

 

 

u zdravlje da te služi.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve znam, al morao sam da uzmem nešto ovakvo

ne vredi, jebu me Office i .pdf dokumenti koji mi stalnu stižu na mejl zbog posla

sam sebi izgledam k'o idiot kad pipam ovo :haha:

 

sad imam tri Nokije, strogo skandinavski kvalitet

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, a ranije se izvlacili-garancija na softver 6 meseci, kurac palac....

 

pazi ovo:

 

http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

član 56. je o garanciji, ali tamo stoji sledeće.

 

Garantni list je isprava u pisanom ili elektronskom obliku, odnosno na drugom trajnom nosaču zapisa, koja sadrži sve podatke iz garancije, navedene na jasan i čitljiv način, lako razumljivim jezikom, a naročito podatke o:

1) pravima potrošača iz čl. 54. ovog zakona, uz obaveštenje da se ugovornom garancijom ne utiče na ta prava;

 

to znači da trgovac ne može garancijom da ti ograniči prava iz člana 54, koji se odnosi na saobraznost (to pročitaj sam, da ne kopiram), nego samo da odredi neke uslove pod kojima se ta prava ostvaruju, pri čemu ti uslovi ne mogu biti takvi da u velikoj meri suze prava potrošača

al ljudi ne poznaju zakone, pa ih vozaju razne budale

 

kad smo već kod razbijača, gugl je korisna alatka ako se valjano upotrebi. http://www.goseewrit...ng-tips-advice/ svetski putnik (agencije putnik).

 

dugačko je ovo, Nele, daj neko sažeto objašnjenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

angažuj kuruza (sad je u materiji), pa ćeš moći da ih zezneš ako ti naprsne gorilla glass po isteku garancije.

 

dugačko je ovo, Nele, daj neko sažeto objašnjenje :D

 

određenim alatkama, tipa tejji, sam ga locirao - malo severnije od frankfurta. to je izgleda ta tradicionalna baronska pokrajina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeh danas Lumiu 920, monstrum od telefona

39000 u nekoj radnji

skinut sa T-Mobile, očigledno donet iz Nemačke

u Gigatronu je 63000, u Telenoru 72000, jebem im majku pljačkašku

garancija šatro godinu dana, umesto dve koliko bi trebalo, al mogu da mi naduvaju jaja ako bude nešto, samo tužba i ćao

 

deluje stvarno impresivno, iPhone 5 pored ovoga izgleda kao igračka, a SIII još smešnije

jedino još da vidim kako da obrišem ovaj T-Mobile splash screen, jebo ga otac

 

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

 

Pa ti nisi normalan. Pa sto dade toliko para jebote zivot? :haha:

 

I po cemu je s3 igracka u poredjenju sa ovim?Ima veci i bolji ekran i quad core procesor,i sto je jos bitnije mnogo pristupacniji os.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

 

Pa ti nisi normalan. Pa sto dade toliko para jebote zivot? :haha:

 

I po cemu je s3 igracka u poredjenju sa ovim?Ima veci i bolji ekran i quad core procesor,i sto je jos bitnije mnogo pristupacniji os.

 

Razlika je 7-8 hiljada u odnosu na ono o čemu sam sa tobom pričao, a imam koga da jurim ako se sjebe nešto, dok je garancija kod tvog lika bila jedan dan, ako se dobro sećam.

Ekran nije bolji, samo je veći za 0.3 inča, ali je 720x1280, dok Lumia ima 768x1280

Pored toga, ima i opciju da se senstivity poveća do te mere da se bez problema koristi i sa rukavicama na rukama.

Jeste, S3 ima quad, a Lumia dual-core, ali se razlikuju operativni sistemi i na apsolutno svim testovima ljudi dolaze do zaključka da na Nokiji sve klizi kao podmazano, što nije slučaj sa Androidom.

 

Ima bolju kameru, bolju vidljivost pod jakim osvetljenjem, bolju podršku za Office fajlove, veća je, teža, kvalitetniji zvuk tokom razgovora... U svim testovima se kao ključna prednost navodi raznovrsnost i mnogo veći broj aplikacija za Android, što mene ne pogađa preterano, jer WP8 ima sve što mi je trenutno potrebno.

 

A tu je i subjektivni element - imao sam u rukama mnogo telefona sa Androidom, nijedan nisam poželeo. Nikako mi se ne sviđa.

Edited by Underkuruz
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android na high end uredjajima sljaka bez problema, jos ako je cist android stabilniji je i od iOS-a i od Win-a, a i ljudi ga napune svakakvim govnima i aplikacijama kojima treba dosta memorije.....fejsbuk, chrome i mozila pojedu ko na kompu majku im jebem, al zato dolphine radi ko sat.

jbg ne moze meni na dzindzerbredu da rade stvari koje se prave za dzeli bin i automatski za uredjaje sa procom od vise jezgara i minimum giga rama....normalno da ce na uredjaju sa 265 ili 512 rama da kuca, kad mu jedna aplikacija toliko pojede, da druga ne moze da radi.

 

Mene jedino kod ovih sgs3 i 4 serije smara sto im OS-ovi imaju 5 giga. zbog onih samsungovih tacvizova....a u picku materinu, koji ce kurac toliko, jbt ni na kompu win 7 ne zauzima toliko sa svim sranjima.

Opet kod Nokije me smara ta vinoduz mantra, koju ce tek sad da forsiraju otkako su je kupili....za office mi se jebe, imam kingsoft na fonu i sad na tabu, otvaraju sve.

Jbg nekom lezi jedno, nekom drugo, nekom trece....

al bitno je da moze da se bira....jos samo kad bi se kod nas povecala paleta prozivodjaca, a ne samo Samsung, HTC i Nokia da se forsiraju, a i da dodje taj Apple, da fanbojevi vise prestanu da glume posebnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radmize,ovo sto je rekao sale je sve u potpunosti tacno.Aposlutno sve.Ja ne znam odakle tebi ta zakljucivanja...nikada u zivotu nisam imao nijedan jedini problem sa androidom.Naravno da ces imati problema ako imas neko samsung smece od 100 eura sa 256 rama,i hoces na njemu gurati jelly bean sa gomilom aplikacija.To ti isto ko da na kompu sa 512 rama stavis win7 i photoshop CS6.Pa ne ide jebem mu mater.I cinjenica je da je android user friendly i mnogo korisniji.Fora je u poslednjoj recenici koju si napisao i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaključivanja? Množina?

Nisam ih izmislio, video sam da se ljudi žale čak i na bolje telefone sa Androidom. No, nebitno.

Ovo da je user-friendly je (verovatno) tačno, ali nisam želeo da se prilagođavam. Windows je još jednostavniji, pročitao sam brdo komentara ljudi koji kažu da im je čak previše jednostavan.

 

Da li je korisniji ili ne, to je subjektivno. Meni je bio potreban telefon koji ću koristiti bar nekoliko godina, sa što boljom podrškom za Office i mejl klijente. Prvo sam ciljao 720, ali sam onda odlučio da dodam još malo para i kupim ono što je trenutno najbolje za taj OS.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...