Jump to content

Blues


Minerva_SD

Recommended Posts

i ja bi napomenula da obozavam da sviram i slusam blues...

 

trenutno radim Count Bassie-a, Monka itd.... obozavam i St.Louise Blues...

volim ga zato sto ima taj slatki sled od 12 taktova i 3 harmonije koji mi daju veliku mogucnost da improvizujem itd...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Da se ubacim i ja malo,pošto volim da slušam blues. :)

 

John Mayalla, kao i njegove radove sa Bluesbreakers-ima, BB Kinga, Peter Greena, Chris Rea-u, Fleetwood Mac, Sony Boy Williamsona

pa čak i r'n'b koji su radili

Animalsi, i prvenstveno Rare Earth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje licno misljenje je da je blues osnov svega,ali da pre svega blues treba razumeti i osecati...A za svirku da ne pricama.SRV je moj idol,velika faca i naravno Hendrix...A od zivih mi je velika faca Richeie Kotzen,Jeff Beck,Eric Clapton i jos dosta njih,volim taj malo prljaviji zvuk u bluesu,koji je gajio chika SRV,tako da B.B.King nije bas u mom fazonu,mada ga jako postujem...Od nasih bendova super je zona B,a sto se tice bendova koji sviraju obrade,odlicni su Strange brew...Imaju bas taj prljav zvuk i jako dobar izbor pesama.

 

Za whisper ...Zar Count Bassie nije onako malo vise jazyy,cini mi se tako...Ispravi me ako gresim,ja sam ipak gitarista...Mada sam nekako stekla takav dojam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje licno misljenje je da je blues osnov svega,ali da pre svega blues treba razumeti i osecati...A za svirku da ne pricama.SRV je moj idol,velika faca i naravno Hendrix...A od zivih mi je velika faca Richeie Kotzen,Jeff Beck,Eric Clapton i jos dosta njih,volim taj malo prljaviji zvuk u bluesu,koji je gajio chika SRV,tako da B.B.King nije bas u mom fazonu,mada ga jako postujem...

 

dodao bih josh Gary Moora i Eric Johnsona, i naravno Pink Floyd, Deep Purlple i Led Zeppelin koji su pod veelikim uticajem bluesa...

 

 

Edited by Arch Enemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raskršće je isto dobar, ali nije nešto umetničkog karaktera, a i stariji je film. VIše je onako za klince, mada ga uvek rado pogledam. Šteta što retko puštaju filmove o bluzu na TVu, uglavnom sam sve gledao preko kompa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...