Jump to content

Blues


Minerva_SD

Recommended Posts

Evo linka za mp3 gde sviram neki mali solo u Amollu, originalno nema šta :P

 

BIlo je to pre nekog vremena, ima greškica, u toku su radovi na novim pesmama pa kada završim postujem.

 

Ako neko ima svog materijala neka stavlja da nam bude zanimljivije.

 

http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=107661

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo linka za mp3 gde sviram neki mali solo u Amollu, originalno nema šta :P

 

BIlo je to pre nekog vremena, ima greškica, u toku su radovi na novim pesmama pa kada završim postujem.

 

Ako neko ima svog materijala neka stavlja da nam bude zanimljivije.

 

http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=107661

 

 

Prosle godine sam nesto snimao(improvizovao) pa je ispalo na bluz... valjda. Inace testirao sam zvuk a bluzic neznam da sviram.

 

http://www.sendspace.com/file/3j8ez1

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Evo da dam i ja svoju podrsku ovoj temi. Prljavi crnacki blues je zakon. :rockdevil:

Vidim da spominjete i filmove, pa samo da napomenem jedan koji nije prica o samom bluesu, ali ima neverovatnu muziku. Radi se o filmu Dead Man. Muziku je radio Neil Young i neverovatno je kolko atmosfericno zvuchi ta gitara i kako je dobro leglo uz i ovako odlican film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a sta mislite o domacoj blues sceni...Ja cenim da ima jako dobrih bendova,po mom ukusu su Di Luna blues bend,Pera Joe,Don Giovanni and friends,

Sirova koze,zanimljivo sto je na blues svirkama uvek vlada jako dobro raspolozenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blues zauvek!... bez njega, gde bi bili sada... samo, kao shto neko reche, treba ga osetiti, nikako slushati na silu da bi mogao da kazesh "ja slusham blues"...

 

Right on brother, blues rulez... definitivno e slažem sa tobom!

Ja pokušavam i da radim neki blues sa drugovima ali za sad ne možemo nikako da se pohvatamo i da krenemo sa radom!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super serijal blues filmova mi je onaj u produkciji Martina Scorcesea. Kako koji film, ali ima ih stvarnooo super! I "Dusa coveka" Vima Vendersa...

 

@Brace* To je jedan od najboljih soundtrakova ikada!

 

@Danny* Ima stvarno dobrih blues bendova na domacoj sceni. U Vox-u na Banovom brdu svasta dobro moze da se cuje. I ne zaboravite da ce uskoro Vox stock, svi mi koji volimo blues to ne propustamo. :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: STEVIE RAY VAUGHAN :rockdevil:

 

KRALJ GITARE

 

Ovo da se sluša!

Sinoć sam baš slušala soundtrack iz "From Dusk Till Dawn"-a i baš mi se njegova stvar mnogo dopala. U pitanju je "Mary Had a Lamb", a posle par pjesama, eto je i "Dengue Woman Blues", kad ono- njegov stariji brat :D

 

Imaš li nešto od njega (Stivija) :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko slusao Kenny Wayne Shepherd-a? Tipicna SRV skola. Odlicna muzika. Sa 16 ljeta je vec kidao ko besan. Preslusajte obavezno. :)

 

Oh, yeeeah! Odlican je! I Noah i Corey imaju bas dobre glasove... Ali gitara... wow...

Pesme koje volim: Born With Broken Heart, While We Cry, Every Time It Rains, In 2 Deep, True Lies, Blue On Black, Somehow Somewhere Someway, Troble Is, Believe, Burdens, Little Bit More A? (fenomenalan instrumental, vise u rock fazonu) ... :muzicar:

 

Danas je Voxstock! Bice uzivancija... See ya...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malocas sam naleteo na nesto sta sam snimio pre oko 5 godina (kad sam tek pocinjao da sviram bluz) koristeci ovo malo piiiiiiip od mikrofona za PC i matoru akusticnu gitru... da stvar bude jos gora svirao sam tri gitare odvojeno i onda ih miksovao u jedan snimak...

 

Najbolje od svega je da nisam puno masio ritam i da se sva tri kanala dosta ok uklapaju... ako me ne bude mrzelo da uploadujem, cucete...

 

Inace, bluz retko slusam kod kuce jer mi bluz nije muzika koja bi trebala da zvuci isto svaki put kad je pustim... CD plejeri ne umeju (jos uvek) da improvizuju :)

 

Sto se tice kraljeva bluza, moj glas ide za B. B. Kralja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bluz i dzhez sve vishe me odvlache od metalnih bogova. pogotovo nekoliko dana posle jako glasne svirke. ja ustvari gotivim te tihe klubske scirkice, mnogo dima i izbedachenih likova pijanih po podu, opasan shmek. a ne sad kad smo svirali sa krampovcima i nadimachom u kuglashu trebala nam je oprema za ronjenje od silnog znoja. imao sam osecaj da smo oskrnavili klub... bluzzzzzzz, mmm, tolko tezhak da odvaja meso od koske i dzhezzzzzz da voza celu noc kud, gde savrsheno slobodne forme... slayer kad je svirao na exitu ja sam bio u kuglashu na nekoj bluzjani i proveo se kekstra :rockdevil: ma za sve su zhene krive i alkohol, da definitivno alkohol

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...