Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Ima fora da ako ostaviš negativan feedback u kome se pominje reč "scratch", "described", "condition" i sl. to eBay-u govori da nisi zadovoljan item-om pa je tada prodavcu zabranjeno da tebi ostavi negativan feedback.

 

Ma eBay je skroz ekstreman što se prodavaca tiče. Ima ih svakakvih, od najljubaznijih koji će sve da ti kažu i objasne i čak ostave pozitivan feedback čim prime pare od tebe (bez obzira što ti njima još nisi ostavio feedback) pa do najgorih budaletina koje treba tući govnjavom motkom dok im lobanje ne popucaju. Najviše mrzim kad krenu da se svete, kao ja nekom prodavcu ostavim negativan feedback (zasluženo!) i posle on meni uradi isto iako sam mu sve lepo platio a on meni poslao CD koji se bukvalno raspada (slučaj Amorphis "Tales From..." CD). Iskustvo mi govori da su 'talijani najbolji za saradnju a nemci najgori (dobro ne svi, ali većina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени су Амери најгори, а Немци су били до јаја, осим једног. Ортацима је био послао диск који је изгледа био упао у воду. Диск је у супер стању, али омот сав таласаст. Питам ја њега шта је ово, у аукцији пише да је диск у одличном стању, а он одоговара: "Па, диск и јесте у одличном стању, али омото није, а то сам забораиво да ставим." Срећа па је диск коштао око 1-2 евра.

 

Ја сам чак имао искуства лика који ми је послао плоче одмах пошто смо се договорили, није ни сачекао да му стигну паре.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, i meni se to desilo ali samo jednom, ortak iz Italije mi je poslao disk i čak ostavio pozitivan feedback iako još nije primio pare koje sam mu poslao! Ma meni su 'talijani skroz super. A za te fore, "pa zaboravio sam da napišem u aukciji..." nisi svestan koliko to ume da bude pogubno po nervni sistem. Pošto sam prilično zahtevan pri kupovini uvek kad kupujem CD on mora biti u najmanju ruku u veoma dobrom stanju (disk/omoti), originalno jewel case izdanje (nikako reizdanje, digipack ili bootleg) i ne sme da ima nikakve bonuse (šuplji demo ili live snimci, desktop teme i sl.) i kad mi se desi da mi stigne CD i ja ga pustim (na kompu) kad ono umesto muzike krene neka multimedijalna prezentacija. I onda se naravno smorim ko budala i ostavim negativan feedback prodavcu. Ili kad mi stigne digipack CD (a u aukciji lepo piše jewel case) i ja pitam lika "pa ovo je digipack a ti si rekao da je jewel case" a on mi 'ladno kaže "pa, mislio sam da je to isto".

 

Ne stvarno, mislim da bi trebalo da se uvede jedan opštevažeći šablon za sve prodavce gde će se koristiti identični kriterijumi pri oceni stanja CD/LP-a i svih ostalih detalja da se ovakve neprijatnosti ne bi više dešavale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako sam ja danas započeo svoju rock/metal kolekciju gramofonskih ploča:

 

Pink Floyd - Animals

Thin Lizzy - Black rose

Thin Lizzy - Jailbreak

Led Zeppelin - In through the out door

AC/DC - Fly on the wall

Dire Straits - Dire Straits

Judas Priest - Screaming for vengeance

Judas Priest - Priest Live

Iron Maiden - Somewhere in time

Iron Maiden - Maiden Japan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја јуче био, није га било. Имају зато "Kill 'Em All" и "Ride The Lightning" у верзијама на по две плоче за по 2000 и нешто мало преко, па ко воли...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја јуче био, није га било. Имају зато "Kill 'Em All" и "Ride The Lightning" у верзијама на по две плоче за по 2000 и нешто мало преко, па ко воли...

 

Bilo ga danas ;)

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je isto oko 1700 :)

 

Inace, ovaj novi album je u pitanju (Hell)

Буахахаха... баш ме занима ко ће то да им купи по тој цени.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...