Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

' date='12 maj 2011 - 20:26' timestamp='1305224769' post='2344807']

O da. A sve je krenulo od tog Angantyra, otisao na izdavacku kucu a tamo - zilion kultova, veoma povoljno. :)

on line shop

 

Cela tura sa postarinom + 40 kvalitetnih plasticnih omota za ploce + CD Manipulated Slaves (gratis) + neka glupava torba (gratis) - 90e :)

 

Koliko je iznela carina ako nije tajna?Izgleda mi kao povelik paket ili je stizalo parcijalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pomognem prijateljima narkomanima, da izbegnu dranje i banditizam drzave, ovo parce uredbe zakona ce vam pomoci da objasnite posiljaocu sta i kako da napise:

 

Пошиљке мале вредности послате од стране физичког лица другом физичком лицу

Члан 6

Домаћи и страни држављани ослобођени су од плаћања увозних дажбина на пошиљке мале вредности које бесплатно примају од физичких лица из иностранства, под условом да те пошиљке нису комерцијалне природе.

Лица из става 1. овог члана ослобођена су од плаћања увозних дажбина на пошиљке мале вредности које бесплатно примају од физичких лица из иностранства, које нису комерцијалне природе, у укупној вредности до 45 евра, у динарској противвредности.

Пошиљка је некомерцијалне природе, у смислу става 1. овог члана, ако:

1) се ради о повременим пошиљкама,

2) се пошиљка састоји од робе намењене искључиво за личну употребу корисника повластице или чланова његове породице, која по својој природи и количини не указује да се ради комерцијалној пошиљци,

3) не постоји било каква обавеза плаћања примаоца пошиљке.

Ако пошиљка из става 1. овог члана садржи дуван и дуванске производе, ослобођење од плаћања увозних дажбина односи се на следеће количине: 50 цигарета, 25 цигарилоса (цигаре тежине до 3 г по комаду), 10 цигара, 50 г дувана за пушење или одговарајућа комбинација количине наведених дуванских производа.

Ако пошиљка из става 1. овог члана садржи алкохол и алкохолна пића, ослобођење од плаћања увозних дажбина односи се на следеће количине: дестилисана и жестока алкохолна пића са процентом алкохола већим од 22 %, неденатурисани етил алкохол са процентом алкохола од 80 % и више (1 литар) или дестилисана и жестока алкохолна пића, аперитиви са основом у вину или алкохолом и слична пића са процентом алкохола не више од 22 %, пенушава и ликерска вина (1 литар) или одговарајућа комбинација количине наведених пића и остало вино (1 литар).

Ако пошиљка из става 1. овог члана садржи парфеме и тоалетне воде, ослобођење од плаћања увозних дажбина односи се на следеће количине: парфеми до 50 мл или тоалетне воде до 25 мл.

Вредност пошиљке из става 2. овог члана не обухвата износ стварно плаћених трошкова превоза, односно поштарине.

Роба из става 1. овог члана која није дељива није обухваћена овом повластицом.

Ослобођење од плаћања увозних дажбина не односи се на пошиљке чија је укупна вредност већа од вредности прописане у ставу 1. овог члана, као ни на пошиљке коју домаћи и страни држављани примају од правних лица из иностранства.

О ослобођењу од плаћања увозних дажбина за робу коју корисник повластице из става 1. овог члана прима из иностранства царински орган ставља забелешку на поштанско-царинској пријави, односно на декларацији.

Edited by Karlo SE
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve gore napisano stoji, ali kada dodje do debilnog carinika pada u vodu... Jednom mi se dogodilo da mi je stiglo obavestenje da dodjem u BG na carinu za posiljku, i posto nisam uspeo telefonom da se objasnim zapalim za BG. Da skratim, posiljka od 5 cd-a sa akcije cca. 3-4 EUR sa placenom postarinom od 30 EUR (racun included) carinik/debil sabira ovako: "To ne moze da kosta tako malo!" i hoce da vrati posiljku nazad ako necu da platim. Pristanem na kraju i racunica je sledeca 4 x 1000 dinara + 3000 dinara (za placenu postarinu) = 7000 dinara + 18%pdv = 8260 e na taj iznos carina 30% + PDV.. Vrhunac je da nisam mogao da uzmem posiljku vec da mije posalju postom na sta sam platio jos 250 din (BG-KG)... Znaci strasno...

Pozivao sam se ja na clanove zakona i sl., da je dozvoljen uvoz bez carnie do 100$ i sl. ali carinik je BOG!!!

Stizali su meni i paketi iz Kanade recimo sa 100 CD-a i ne platim ni dinar carine, ali zato i na jedan CD platim tzv. carisnki pregled (stotinak dinara)...

Tako da samo sreca igra ulogu ko od carinika radi tu smenu kad stigne vasa posiljka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je tačno. Sećam se da su mi jednom prilikom ocarinili JEDAN Carcass CD koji me je koštao tipa 700 dinara sa još jedno 500. Najjače mi je kad ti uračunaju cenu poštarine u vrednost robe...

 

Inače, hit koji sam otkrio pre neki dan - ko god hoće da POŠALJE u inostranstvo više od jednog CD-a, mora da plati takse na izvoz robe 400 dinara. Znači hoćeš da pošalješ dva CD-a u Hrvatsku, npr., i to će da te košta 250 din poštarina + 400 dinara taksa za izvoz. Međutim, nije zabranjeno poslati odjednom pet CD-a u pet paketa, makar svi bili adresirani na istu osobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto vi pricate je tacno, sve zavisi od horoskopa, ali, mora borba da bude intenzivnija, mi smo malo ovde postali mahovina, da je ovo Grcka vec 495847 puta bi Beograd bio naglavacke, a ko zna koliko ljudi spaljeno.

 

Hocu da kazem, Butcherov primer kada su diskovi na popustu, odstampate stranu gde pisu te cene, ili mail sa potvrdom ili tako nesto, odstampate zakon, zaokruzite crvenim ovo prvo i pod nos! Pa ako hoce da naplate i posle toga, legnete na sred sobe i cekate da vas iznesu kao Seselja iz skupstine, ili tako nekako. Ono sto je bitno je da mi uradimo sto je do nas, znaci nikako da ne pise da nam salje firma, label, pravno lice, vec da pise da je poklon od fizickog lica.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je tačno. Sećam se da su mi jednom prilikom ocarinili JEDAN Carcass CD koji me je koštao tipa 700 dinara sa još jedno 500. Najjače mi je kad ti uračunaju cenu poštarine u vrednost robe...

 

Inače, hit koji sam otkrio pre neki dan - ko god hoće da POŠALJE u inostranstvo više od jednog CD-a, mora da plati takse na izvoz robe 400 dinara. Znači hoćeš da pošalješ dva CD-a u Hrvatsku, npr., i to će da te košta 250 din poštarina + 400 dinara taksa za izvoz. Međutim, nije zabranjeno poslati odjednom pet CD-a u pet paketa, makar svi bili adresirani na istu osobu.

koja je ovo glupost to je neverovatno.ne mislim na gojkov post nego na tih 400din takse.sta ja sad trebam da platim najmanje 600-700din da bi poslao jedan najobicniji cd u zagreb? glupost da boli.pa za 800din sam slao 5-6 diskova bez kutija u indiju i radio trejdove sa jednim likom sa metal arhiva pre par godina,a sad ce me skoro toliko izaci samo da posaljem jedan obican cd u hrvatsku :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravu si ja sam procitao na brzinu i nisam video da je napisao dva ili vise diska.no opet i to je malo preterivanje jer ni bez toga nije bas povoljno slati diskove ili ploce u inostranstvo,a kamoli sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kažem, mi sami sebe tretiramo kao najgore kriminalce. Jedino ovde važi pravilo da neuka poštanska službenica mora da ti zaviri u svaki jebeni paket koji hoćeš da pošalješ napolje, i da tumači sadržaj po sopstvenom neukom nahođenju. Hoćeš da pošalješ izdanje koje ima CD i bonus DVD? To su dva CD-a, plati taksu. Džabe ti njoj objašnjavaš da je to jedno jedinstveno izdanje, to su dva CD-a, evo ti uplatnica i idi plati taksu, inače ništa od slanja. Čak ni dva PROMOSA ne možeš da pošalješ. To su dva CD-a, idi plati taksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod tih stvari,upravo sam platio nekih 25 $ poštarine za jednu singlicu iz Kolumbije:cry::haha: i još sad mi je frka da li će to uopšte stići,dobro što nismo na tom nivou.

 

Inače nije toliko loša naša pošta,sve što sam poslao je stizalo dosta brzo i nije bilo problema.Ali to sa carinskim pizdarijama je užаs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam devedesetih slao po 10-20 CD-ova u paketu,samo pucalo i to preporuceno za 5-10 maraka postarine,zavisno od tezine paketa.Tada nije bilo mp3 downloada pa su originali samo pljustali a nosile se i pune torbe na koncerte po Madjariji i Sloveniji pa smo valjali pijanim svabama u holu na stocicu pred pocetak koncerta.A tek prisivaci,divca majice stampane kod nas sitom,kasete sa omotima kopiranim u boji i ostalo da ne pricamo.Samo da potraju ove sankcije,bog da nas vidi sto kaze cika Kure! :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...