Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Danas sam uzeo da probam ovaj metod: http://www.mycity.rs/Muzika/Ciscenje-vinyl-a-lepkom-2.html čišćenja ploča sa lepkom za drvo. Evo par sličica:

 

12032645_10208155418422833_8510661774483523193_o.jpg

 

Našao sam Henkelov Moment Wood D2 - 250 din 250g lepka. Sutra javljam rezultate kada se lepak osuši i skinem isti. Je l' probao neko sa foruma ovako nešto? I kakva su vam iskustva?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djeaaaaa!! :)))))))))) Mission accomplished! Mislio sam da će krenuti po zlu kada mi se ovaj žuti papirić otcepio od ploče -,- i da neću moći da odlepim lepak kako treba, međutim, samo sam noktom načeo na jednom delu i išlo je bez problema. :D Ploča zaista zvuči mnooogooo bolje, pucketanje se smanjilo, iako je samo neka stara test ploča.. Sada ću i na ostalim polovnim pločama da primenim ovaj tretman. :) Imam i audio zapis pre/posle, ali me nešto mrzi da to uploadujem, jer ima po netu primera :D

 

M4glXue.jpg

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Djeaaaaa!! :)))))))))) Mission accomplished! Mislio sam da će krenuti po zlu kada mi se ovaj žuti papirić otcepio od ploče -,- i da neću moći da odlepim lepak kako treba, međutim, samo sam noktom načeo na jednom delu i išlo je bez problema. :D Ploča zaista zvuči mnooogooo bolje, pucketanje se smanjilo, iako je samo neka stara test ploča.. Sada ću i na ostalim polovnim pločama da primenim ovaj tretman. :) Imam i audio zapis pre/posle, ali me nešto mrzi da to uploadujem, jer ima po netu primera :D

 

 

Zanimljivo

cuo sam za ovo ali nikad nisam probao a i ne bih.Ja sam svoje starije vinile uvijek cistio sa cistim alkoholom i to je bilo dovoljno

 

 

inace

 

Bild%20001_zpsn16fphov.jpgBild%20007_zpsxqvntjwf.jpgIron%20Maiden%202015%20002_zpskgdoz6jo.jpg

  • Upvote 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...