Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Šta misliš, zašto sam ovo dole napisao, nigde ne piše da je remaster u pitanju(svuda i na poledjini i na samoj poloči 84.god)

Svaka im jebena čast, uspeli su da ujebu i ono što im je bilo najbolje, ovo je verovatno jedan od najjadnijih remastera koje sam čuo, zvuk je jedno upola tiši, nema ič basa samo visokotonci, jebeni užas, ne uzimajte ovo NIKAKO!!!

 

U principu mene boli paja, gramofon mi je u katastrof. stanju, al reko čisto da imam par vinila omiljenih mi albuma iz 80-ih, ali oni koji žele ploče Metallike mogu da se jebu ili da pazare polovnjake!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam još pre 2-3 god hteo da uzmem RTL i čuo sam da su očajni remasteri, pritom video sam kako izgledaju, na njima piše da su remasteri, ali nisam znao da su pederi sada samo sakrili taj podatak i uvaljuju isto govno, samo u drugom pakovanju bez ikakve naznake o čemu se radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali Vo je u pravu, uvek možeš da proveriš i matrix kod i time uporediš da li je reprint, reizdanje ili remaster. Discogs me je dosta puta izvukao iz govana da uzmem licencu ili ne daj bože remaster koji nevalja...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si kupio tu ploču, u nekoj radnji u gradu, ili onlajn na discogs-u? Ako je ploča bila nova, logično je pretpostaviti da se radi o reizdanju bez obzira što to nije nigde naznačeno. Ista stvar važi i za druge albume Metalike.

 

Uzeo u vulkanu, naravno da sam predpostavljao da je u pitanju reizdanje(nova ploča), ali sam kontao da su odustali od onih groznih remastera na kojima je pisalo nešto tipa Faster, Louder...bla bla, na ovoj nije bilo takvih naznaka!

 

Da li su to i ostali bendovi tipa Slayer, Maiden, Megadeth radili? Pošto bi uzeo neke albume tipa RiB, NotB, SGSFSW...

U principu mi ne smata ako je remaster dobar, tipa da je malo pojačan zvuk i sl. ali samo da ne zvuči ovako govnjivo kao RTL, a predpostavljam i ostali Metallica albumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali to su predpodstavljam sve polovni vinili, a dobro očuvani sigurno koštaju brdo para!

 

Ne patim od toga da li je first press, više sam zainteresovan za ove jeftinije, a nove, pa zato pitam da li ih je neko kupovao i kako zvuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su to i ostali bendovi tipa Slayer, Maiden, Megadeth radili? Pošto bi uzeo neke albume tipa RiB, NotB, SGSFSW...

U principu mi ne smata ako je remaster dobar, tipa da je malo pojačan zvuk i sl. ali samo da ne zvuči ovako govnjivo kao RTL, a predpostavljam i ostali Metallica albumi.

 

Univerzalovo reizdanje RiB-a iz 2013. zvuči solidno. Nije tako dobro kao original, ali može da prođe. To je ovo izdanje: http://www.discogs.c...release/5079204

EU reizdanje NotB iz 2014., koje se viđa po domaćim radnjama, takođe je OK. Neki ga kritikuju po forumima, ali na mom sistemu zvuči dobro i mogu da ga preporučim. To je ovo izdanje: http://www.discogs.c...release/6191421 Prepoznaćeš ga po tome što piše "Parlaphone" na poleđini omota, pored barkoda. Ako piše "BMG" to je US izdanje i ono je za izbegavanje.

SFSGSW nisam imao prilike da slušam na vinilu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...