Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Izvinjavam se, polu-spam. Kupio sam 8 ploča od Hammerheart-a (Holandija), cena sa šipingom 196€. Sad me DHL obaveštava da je carina 10.000 goddamn dinara! Platio sam danak neiskustvu, sad je gotovo, ali me interesuje za ubuduće, ako neko zna - do kog iznosa ili broja ploča se ne carine pošiljke i postoje li neke specifičnosti vezano za zemlju iz koje se naručuje? Hvala unapred na informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 50eur ako je od pravnog lica, do 70eur ako je od fizickog lica. Ovo mi je info od pre koju godinu, nisam proveravao sad kako je zvanicno, neka me dopuni neko ako je menjano u medjuvremenu.

A u praksi je kako ti zapadne. Na jednu porudzbinu ploca od 230eur nisam bukvalno nista platio. Samo podigao paket u posti. A na jednu porudzbinu od 160eur platio sam 30% od ovog iznosa (porez, carina).

Mozda si trebao neku drugu opciju da izaberes pored DHL-a, ako je bila druga opcija.

U svakom slucaju, poserem se na nasu carinu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5. Да ли је и ко ослобођен плаћања увозних дажбина на пошиљку?
Предвиђено је ослобођење од плаћања увозних дажбина на:
•пошиљке мале вредности послате од стране физичког лица другом физичком лицу, које нису комерцијалне природе и за које нема обавезе плаћања, у укупној вредности до 70 евра.  Ове пошиљке су ослобођене плаћања и царинских дажбина и ПДВ-а.

•пошиљке мале вредности, некомерцијалне природе, у укупној вредности до 50 евра, које правно лице шаље физичком лицу (куповина преко интернета). Ове пошиљке су ослобођене плаћања царинских дажбина, док се на њих ПДВ плаћа.

 

Za više detalja pogledaj ovde:

https://www.carina.rs/putnici/pitanja-i-odgovori/postanske-posiljke.html

 

Mene su skoro za robu vrednosti 230e ošinuli sa 70e carine.

Edited by Haos sam ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš ovde gomilu upisa u vezi carine:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/29371-kupovina-ploca-iz-inostranstva/page/26/ (ne znam da li možeš čitati bez da si drug član)

Uglavnom, naplate kako im dune, nekom zviznu carinu na dve ploče a nekome ne naplate ništa za pet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima tu još nešto

pošiljka mu je išla preko DHL-a
kad se komercijalna pošiljka šalje DHL-om, ako je vrednost pošiljke do 50 evra (bez troškova isporuke, dakle samo vrednost robe), DHL ne naplaćuje ništa dodatno
međutim, ako je pošiljka vrednija, DHL vamn naplati plaćenu carinu, plaćen PDV i svoje troškove, pa to bude baš dranje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, The Bowels Of Perdition said:

Izvinjavam se, polu-spam. Kupio sam 8 ploča od Hammerheart-a (Holandija), cena sa šipingom 196€. Sad me DHL obaveštava da je carina 10.000 goddamn dinara! Platio sam danak neiskustvu, sad je gotovo, ali me interesuje za ubuduće, ako neko zna - do kog iznosa ili broja ploča se ne carine pošiljke i postoje li neke specifičnosti vezano za zemlju iz koje se naručuje? Hvala unapred na informacijama.

Barem se pohvali šta si uzeo;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama, much appreciated! Jebi ga, nisam znao da DHL toliko nemilosrdno dere kožu s leđa, nikad više preko njih dakle.

Uzeo sam neki old/new miks - 2xGorefest, Pestilence, 2xSolothus, Bedsore, Ghastly, Ossuarium. A već nišanim ovaj 25th anniversary prvi Borknagar, Cadaveric Fumes, i sve ovo što je Dark Descent izbacio u poslednje vreme - Lvcifyre, Hyperdontia, Sulphurous, Malignant Altar, Qrixkuor... Pa Phrenelith, Mortiferum, baš je bila brutalno dobra ova druga polovina godine, ne znam šta pre da kupim.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, The Bowels Of Perdition said:

Hvala na informacijama, much appreciated! Jebi ga, nisam znao da DHL toliko nemilosrdno dere kožu s leđa, nikad više preko njih dakle.

Uzeo sam neki old/new miks - 2xGorefest, Pestilence, 2xSolothus, Bedsore, Ghastly, Ossuarium. A već nišanim ovaj 25th anniversary prvi Borknagar, Cadaveric Fumes, i sve ovo što je Dark Descent izbacio u poslednje vreme - Lvcifyre, Hyperdontia, Sulphurous, Malignant Altar, Qrixkuor... Pa Phrenelith, Mortiferum, baš je bila brutalno dobra ova druga polovina godine, ne znam šta pre da kupim.

A pa fino, sjajna izdanja! Da, zapravo od Oktobra kreće DM kanonada, naročito dobri Mortiferum, Sulphurous, a nadam se da će i Phrenelith biti taj šlag na torti za ovu godinu! Ja kad sam krenuo sa vinilima pre par godina uglavnom sam se trudio da nabavljam suve klasike, al što kažeš bilo bi dobro malo ih promešati i sa sjajnim skorašnjim izdanjima, nadam se da ću i ja u skorije vreme nabaviti barem nešto od toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Никако достава преко DHL-а, огромне лоповчине. За пакет од нешто преко 100€ тражили скоро 30€ за "посредовање у царинском поступку" плус царина плус ПДВ, дакле укупан харач око 70€ :haha: То посредовање се састоји од тога да им доставиш документацију тј. доказ колика је вредност пакета (нпр. фактура или поруџбеница) и они то проследе Царини.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...