Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Vi morate da shvatite da sam ja 24h dnevno na yumetalu, moje prisustvo neće prestati, i imam visok pritisak i napade panike ako ne odem na yumetal duže od sat i po.

Meni je dovoljno ako je meni smešno, a smešno je jer je istinito.

Ali ljubav je iracionalna, da ne kažem slepa, pa tako i ljubav prema pločama, to je sasvim u redu i onda uplaćuješ pare da smanjuješ sebi životni prostor... "Dobar dan, pošto vam je ovih minus 200cm3 mog životnog prostora?" 5€, opa, daćete mi minus litar!

SPEEEEEJS ITAA - you're losin control!

A koliko često pustiš svaku ploču / cd, Bog ti je svedok... Tako ima i ljudi koji sakupljaju jakne i cipele, pa ih iznose po nekoliko sati...

Ne znam što je uopšte bitno da li je to hobi ili je bolest gomilanja, to je samo obična semantička polemika.

Skupljanje, sakupljanje, kao da je bitno... Ljubav je najvažnija a svi smo mi metalheads.

Lepo sam ja držao onaj ljubavno-inkluzivni avatar, ali kad je Talvi predložio da se vratim na ovaj, kao da je neki đavo ponovo ušao u mene...

spacer.png

Edited by Demon Seed
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Demon Seed said:

El imate Dehumanizer na vinilima

Dobar album

Ne skupljam vinile ali na CD imam naravno, odlican.

12 minutes ago, Demon Seed said:

Vi morate da shvatite da sam ja 24h dnevno na yumetalu, moje prisustvo neće prestati, i imam visok pritisak i napade panike ako ne odem na yumetal duže od sat i po.

 

 

Ovo je stoprocentno tacno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, šta sam ono hteo da kažem... A da:

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Priča sa zagušenjem kvadrature living spejsa je besmislena, naročito kada imaš dvoje male dece - ploče su statistička greška u tom haosu 🙂

Edited by The Bowels Of Perdition
  • Like 3
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Grobodan said:

Ovo je stoprocentno tacno.

200%

Sad mi je već bolje.

41 minutes ago, The Bowels Of Perdition said:

Priča sa zagušenjem kvadrature living spejsa je besmislena, naročito kada imaš dvoje male dece - ploče su statistička greška u tom haosu 🙂

/cope

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, kaži ti nama šta je ovo prvo?

Baš dobar omot.

Deca i kolekcija - odlična definicija. lol

@The Bowels Of Perdition

If I may... Kupuješ sve ovo ili ponešto dobijaš kao kompenzaciju za intervjue?

To bi bilo fer, ako mene pitaš, jer su

pitanja lepo osmišljena, priča je tečna i jasno je da odlično poznaješ tematiku i radova sagovornika.

Eto, i da pohvalim kad te već prozivam. :pivopije:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 minutes ago, The Bowels Of Perdition said:

Btw, elementarno je intelektualno poštenje ne propovedati radikalni diogenizam ako već ga sam ne praktikuješ. Po tom rezonu, bez svega se može. A kapiram da niko od nas nema samo stolicu, krevet, tanjir i čašu u stanu.

Pa ono jeste, neskupljanje ploča, diskova i drugih kolekcionarskih predmeta jednako je radikalnom diogenizmu... Ima smisla...

https://youtube.com/clip/UgkxsCvgxTY2jWIFybBtsqbNw4GEo4lG2fpF

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 minutes ago, The Bowels Of Perdition said:

Btw, elementarno je intelektualno poštenje ne propovedati radikalni diogenizam ako već ga sam ne praktikuješ. Po tom rezonu, bez svega se može. A kapiram da niko od nas nema samo stolicu, krevet, tanjir i čašu u stanu.

Pa moze se i bez toga u sustini.

Pusti Milanceta, kompenzuje se na forumu. Izgleda nije lako u pecalbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je...

Kad se već pominju deca, mislim da je izuzetno važno uozbiljiti se i pomenuti toksičnost materijala koji se nalaze u pločama i diskovima, koji isparavaju (pomirišite ploču), apsorbuju se preko kože, a verovatno je i bezbednije ne puštati ih jer se tako manje materijala oslobađa u vazduh koji dišu mala deca, na čiju telesnu masu su to ozbiljnije količine toksina nego na odraslog čoveka - sakupljača.

Nisu ni CDovi ništa bolji po tom pitanju.

Ne treba zbog svoje opsesije biti sebičan i ugrožavati zdravlje sebe i bližnjih.

https://arcadereport.com/are-vinyl-records-toxic-does-it-off-gas/

https://vacationvinyl.com/is-it-bad-to-touch-a-vinyl-record-lets-find-out/

https://www.ewg.org/news-insights/news/2021/12/vinyl-records-revival-threatens-environment-and-health

Lako su dostupna guglanjem naučna istraživanja na temu materijala koji se koriste kao i njihove toksičnosti, uglavnom su to endokrini disruptori ( oponašaju ženske hormone, aktiviraju estrogene receptore i remete hormonalni balans), neurotoksini i kancerogene supstance.

Laku noć, lepo spavajte :***

14 minutes ago, Grobodan said:

Pa moze se i bez toga u sustini.

Pusti Milanceta, kompenzuje se na forumu. Izgleda nije lako u pecalbi.

Pusti mene budalu, savetujem nekorišćenje vode, leba, stola, stolice.

Taineki vazduh koji dišete, vinil koji (u neku ruku bukvalno) teče vašim venama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja to vidim predmet prelazi u dijalektičku fazu kolekcionarskog predmeta kada ga kupi neko ko sbe oslovljava sa "kolekcionar" a diskove/ploče koje je kupio kao "kolekciju". Ja definitivno ne vidim sebe tako. Nemam kompletne diskografije, osim ako zaista ne volim SVE albume nekog benda, kupujem samo ono što stvarno pređe neki threshold mog unutrašnjeg procesuiranja, da ne ulazim sad u to. Na nivou estetike i ukusa (o čemu ne vredi raspravljati), prizor zida okovanog knjigama ili pločama je jedan od najlepših prizora koji mi padaju na pamet. Tako da - totalni win-win što se mene tiče 🙂

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da ljudima od +30 koji se ovde okupljaju i za pare koje su sami zaradili ispunjavaju svoje hirove drzis ove pripovetke, sledece je da ljudima koje se bave sportom izbacujes upozorenja o mogucim prelomima ili o trovanju olovom braci koja vole knjige.

To je ili neki arapovacki portal otvoren u glavi ili dobar trol, a mozda i oba.

Inace imam i ja sve od Funereal Presence ali na diskovima, a i Negative Plane cela diskografija odma pored na polici krcatoj i prekrcatoj!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

spacer.png

 

A viđi ove muke, ovo mi je zid sa knjigama... Malo je reći da skupljaju tonu prašine, pa opet, kako živeti bez njih i muzike? Dozvoliti im da te truju decenijama, na kašičicu, je totalno fer kompenzacija ;)

Toliko od mene za večeras, mora da se spava, da bi se zaradilo za nove ploče. Evo i ovo, oproštajno, za Slobu:

 

spacer.png

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

34 minutes ago, Grobodan said:

Deathspell Omega se ne bi slozio s ovim tvojim izlaganjima.

Nemaju ništa protiv da im se ostave pare na bandcampu, ali nisu ludi da ne prodaju ploče kad ljudi oće 😄

35 minutes ago, Grobodan said:

Kakve to latentno hriscanske poruke proturas pod velom diskusije o vinilima?

Što latentno? Pomenuta su deca, a Isus je rekao "pustite decu da dođu k meni i ne trujte ih plastičnim derivatima i teškim metalima"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji crni hobi kad više volim black i death metal da slušam nego leba da jedem. Ja kad bi, ne daj bože, ogluveo, kupio bi pištolj od švercera na crno i presudio bi si odmah. Ustvari, prvo bi pobio neka govna. Spisak postoji. A kada bi mi, opet ne daj bože, baš trebao novac, diskovi su poslednje što bih prodao iz kuće.

  • Like 4
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, da skliznem - prvi DM album koji sam ikada kupio, na poljskoj kaseti, 1991 u Zrenjaninu. Da bih tačno trideset godina kasnije kupio 30th anniversary edition na vinilu. Kapiram da u međuvremenu, iako sam imao razne muzičke faze, nije prošla nijedna godina da ga nisam pustio bar jednom. Gledaću da nastavim tu tradiciju što duže. Jedini DM album koji toleriše (usudio bih se da kažem čak - voli) i moja žena.

spacer.png

Edited by The Bowels Of Perdition
  • Like 1
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...