Jump to content

Atomsko Sklonište


B.A.D.

Recommended Posts

Ја имам још неке, али ми углавном џеџе, ретко их слушам. нису баш мој фах,а ли с времна на време ми некако легне њихова музика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Meni je jedna od omiljenih ‘Gazi opet cizma’ koju danas ne izvode uzivo i rijetko ce se naci na raznim ‘nezvanicnim’ best of kolekcijama.

Uopste, u mnogim njihovim tekstovima se moze primjetiti ironican ili crnohumorni stav prema savremenim civilizacijskim postignucima, npr ‘Nek vam je sa srecom’, ‘Posljednji let Boeinga 707’, ‘Extrauterina’, ‘Ne cvikaj generacijo’ ‘Tko ce tad na zgaristu reci’ itd, tako da ne stoji prica da su im textovi losi.

Iako su nazalost njihovi nastupi danas klasicno tezgarenje, meni su ipak jedan od omiljenih domacih bendova, naravno mislim na rad i pjesme iz doba SFRJ.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Olujni mornar,Cedna gradska lica,Kinematograf naseg detinjstva,U vremenu horoskopa,Dok se tijelo tvoje vidi...

Nije lose sada ali sa pokojnim Serdjom Blazicem je bilo zakon.Prva pesma koju me je brat naucio da pevam sa tri godine bila je pakleni vozaci (nisam znao lepo da kazem pa me i dan danas zezaju "Pahleni vozaci").Inace moj stariji brat je kupovao sve njihove ploce onim redosledom kako su izlazile.Naravno jos ih cuva i ne da mi...Ima i Divlje Jagode prvi album plocu... :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah pahleni :)

 

pa svaka mu cast sto ima ploce vidi se ko voli rok n roll.

ali najjaci su mi oni starci od po 60 god sa kosama do ledja i u rokericama.stvarno je bilo do jaja

 

 

Hvala drug.Da pohvalim i ja tebe avatar ti je zakon (zadnja strana ploce Coma of souls).

Moj brat je glavni krivac sto sam ovako muzicki opredeljen.Za njega su bili zakon Black Sabbath,Purple,Zeppelin.Kasnije je kupovao Maidene,Saxon,Motorhead,Judase kad su izlazile ploce pocetkom osamdesetih.Kasnije mi je sve to snimao na kasete i od njega sam prvi put cuo heavy metal.

Sada se smirio i slusa Claptona,Pink Floyd,Joe Cockera,Phil Collinsa,Mark Knopflera.Inace je svirao gitaru a za maturski rad u tehnickoj skoli je napravio svoju elektricnu gitaru!!!Manijak!

Samo oteo sam mu se kontroli,kad dodjem kod njega ja mogu da slusam sve te rok i blues gitariste i bendove a kad on dodje kod mene i pustim Slayer ili Sepulturu on samo kaze:"Gasi te ludake"! :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude offtopic,oduvek me je strasno nerviralo zasto svi tezgaroski bendovi po kaficima sviraju samo "Treba imat' dusu" pored toliko izvanrednih pesama od Atomaca?Pocela je da me nervira pesma zbog takvih idiota.Valjda je sviraju zato sto je najlaksa za obradjivanje i da se svidi indijancima koji i ne znaju cija je to pesma.Bitno je da se pominje ljubav u pesmi...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...