Jump to content

Rock&metal Outfit


B.A.D.

Recommended Posts

Važnije od toga kako se oblačiš je kako se ponašaš. Možda bi trebalo otvoriti takvu temu - ponašanje metalaca.

 

Ако ће да буде тема о томе како се металци понашају ка багра и клошари онда подржавам тему, биће ту превише добрих провала :)

А јбг ако си мислио да причаш о томе како треба да се понаша неки "узоран металац" онда ће да тема да зајебе и ову по глупости...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pričali bismo i o jednom i o drugom. Da bi kritikovao nečije ponašanje, moraš ujedno i da kažeš kako bi on umesto toga trebalo da se ponaša, zar ne? Rokersko klošarsko ponašanje, povezano sa klošarskim oblačenjem, nasleđeno je od hipika. Po meni, metalci treba da se distanciraju od takvog stila, jer metal u sebi, za razliku od rocka, ima naglašenu filozofsku crtu. Kad govorim o tr00 metalu, ja obično mislim na heavy, power i progressive metal, donekle i hard rock, ali moja životna filozofija dosta naginje pravcima kao što su gothic i black metal. Znači, to su sve relativne stvari (odnos između muzike, stila oblačenja i ponašanja), koje zahtevaju raspravu i ne bi bilo loše da se ona započne.

 

 

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Da se samo kratko nadovezem, u ovome i lezi problem sa ovom celom diskusijom - metal je postao previse sirok zanr u okviru koga se pravi previse dijametralno razlicite muzike da bi neko mogao da nadje samo jedan stil oblacenja ili ponasanja da svemu tome odgovara. U krajnjoj liniji kome sem najgorih pozera (ili zaista ljudi sa VEOMA otvorenim pogledima) moze u isto vreme da se svidja recimo Napalm Death i Labyrinth?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Da se samo kratko nadovezem, u ovome i lezi problem sa ovom celom diskusijom - metal je postao previse sirok zanr u okviru koga se pravi previse dijametralno razlicite muzike da bi neko mogao da nadje samo jedan stil oblacenja ili ponasanja da svemu tome odgovara. U krajnjoj liniji kome sem najgorih pozera (ili zaista ljudi sa VEOMA otvorenim pogledima) moze u isto vreme da se svidja recimo Napalm Death i Labyrinth?

Знам ја људе још ширих музичких схватања, али такви људи махом бирају неутрално облачење.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xe xe, navedoh ta dva kao neke ekstreme u koje sa obe strane ne volim da ulazim (napalmovci su mi previse atonalno ne-melodicni a labyrinth i ostali power metalci previse veseli i razdragani). Ajd recimo Nile ili Gorgoroth. A moze i Gorguts. A Labyrinth nek ostane, ili moze da ih zamene Dragonforce ili Hammerfall. A evo jos jednog, Stryper i Burzum. Ako ima nekog kompatibilnog sa oba, svaka cast :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пробудиш се и прво што ти падне под руку обучеш... то је искрена металска гардероба. Нпр, Адидас тренерка и беле спортске чарапе.

To, čiča!

Vraćaš se u život.

 

rundmc.jpg

 

Ja obožavam kožu... sve patike su mi kožne, rukavice kožne, jakni imam više kožnih (ali najviše volim jednu... bajkersku), dva para kožnih pantalona, ovih dana naručujem kožnu suknju... a potrebne su mi i nove pantalone, možda na leto. Nemam samo kožni korset, ali to mi je previše drolj... neprimereno.

 

Nema boljeg osećaja od komada mrtve životinje tik uz moje telo :wub:

Klonirati u 200 primjeraka i ravnomjerno rasporediti po svim srpskim zemljama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pričali bismo i o jednom i o drugom. Da bi kritikovao nečije ponašanje, moraš ujedno i da kažeš kako bi on umesto toga trebalo da se ponaša, zar ne? Rokersko klošarsko ponašanje, povezano sa klošarskim oblačenjem, nasleđeno je od hipika. Po meni, metalci treba da se distanciraju od takvog stila, jer metal u sebi, za razliku od rocka, ima naglašenu filozofsku crtu. Kad govorim o tr00 metalu, ja obično mislim na heavy, power i progressive metal, donekle i hard rock, ali moja životna filozofija dosta naginje pravcima kao što su gothic i black metal. Znači, to su sve relativne stvari (odnos između muzike, stila oblačenja i ponašanja), koje zahtevaju raspravu i ne bi bilo loše da se ona započne.

 

А и то је помало глупо, то како се треба понашати те науче кући, нема неког измишљеног "металског" или било каквог другог понашања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, metalci treba da se distanciraju od takvog stila, jer metal u sebi, za razliku od rocka, ima naglašenu filozofsku crtu. Kad govorim o tr00 metalu, ja obično mislim na heavy, power i progressive metal, donekle i hard rock, ali moja životna filozofija dosta naginje pravcima kao što su gothic i black metal.
Misliš filozofske zamršenosti tipa "da li ubiti zmaja topuzom ili mačem", važnih misli o smislu života "Fly high to the sky and never gonna die", "ili neki od Manowar tekstova koji se bave razmišljanjem na temu smisla bitisanja na ovoj planeti? Važi.

Metal je prepun kvazifilozofskih pametovanja i plitkih bavljenja dubokim temama. Ako postoje inteligentni i poetski tekstovi, jako ih malo ima u metalu, procentualno. (što ne znači da nije još gore u svim drugim komercijalnijim varijantama muzike)

 

Klonirati u 200 primjeraka i ravnomjerno rasporediti po svim srpskim zemljama.
:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam društvo u kome se nije znalo ko s kim... A pritom svi govore o ljubavi i vezama.

 

Па то је последица тога што те људе нису у кући научили како треба да се понашају, са ким и када да се јебу итд. Баш као што сам рекао у последњем посту, то да ли су они металци или не не игра претерану улогу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Da se samo kratko nadovezem, u ovome i lezi problem sa ovom celom diskusijom - metal je postao previse sirok zanr u okviru koga se pravi previse dijametralno razlicite muzike da bi neko mogao da nadje samo jedan stil oblacenja ili ponasanja da svemu tome odgovara. U krajnjoj liniji kome sem najgorih pozera (ili zaista ljudi sa VEOMA otvorenim pogledima) moze u isto vreme da se svidja recimo Napalm Death i Labyrinth?

 

 

Po ovom kriterijumu ja bih takav pozer bio da bi me se rodjena majka odrekla, kojoj btw. uopste nije bitno sta slusam. U vezi sa zapazanjem o sirini metala kao zanra se slazem, mislim da ne postoji razudjeniji muzicki pravac i svi koji se pronalaze u ovoj muzici treba da budu ponosni na tu cinjenicu. Ali ne, mene ce neki smrad u Gorgoroth ili Destruction majici da popljuje zbog moje Soilwork majce. Popljuvace me zato sto slusam Pitchifter, Sunn o))), Sikth, Deftones.Popljuvace me zbog svega u mom imidzu,muzickom ukusu ili stavovima sto ima makar naznaku modernog i savremenog. Popljuvace me iako bolje od njega poznajem opus vecine recimo old-school black metal bendova, ali jebi ga, nosim Adidas Superstar patike i siroke pantalone. Glavni problem je (ne samo na metal sceni i kod metalaca u Srbiji, vec uopste) KONZERVATIVNOST I SAKRALNO SHVATANJE TRADICIJE kao necega sto je po default-u dobro.Zato je ova usrana zemlja tu gde jeste. Zato sto zivi u proslosti.Da se vecina metalaca u Srbiji pita, metal bi se zaustavio tamo neke 84-5. To je pravi troo-kvlt-whatever metal. Samim tim lako je razumeti i konzervativnost u imidzu. Cast izuzecima, vidim ima ih, na srecu. Nije bitno da li ces izaci na ulicu sa 12 kila gvozdja na sebi ili u fensi trenerci, sve dok se osecas kao metalac (ne mislim na neopranu garderobu :rolleyes: ) i pronalazis se u toj prici, sve je ok. Metal vise nije iskljucivo macho, testosteronima inspirisana svirka. Metal danas sugerise OPEN MINDED filozofiju,probijaju se barijere i ogranicenja. Ko to ne razume neka ostane da uziva u troo demo snimcima Sodom-a i Manowar-a kao jedinim vecitim reperima metala. Mi ostali,u nasoj udobnoj garderobi :puke: idemo dalje.

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banalizuješ do daske... šta sad kao, ja slušam Destruction i automatski nosim neudobnu odeću?!

Uostalom, da li je bitno šta nosim?!

 

Da li ti je neko ikada zapravo prišao na svirci (u toj Destruction majci koju crniš npr), da te uopšte ne poznaje i izvalio : "E ti si ne-tr00 pederčina, sad ću da te nalupam jer je nu metal govno!"

 

Iskreno, mislim da ti se nije desilo ikada. Pričaš napamet.

 

Mada, da, postoji jako puno ljudi koji od muzike osamdesetih nisu makli dalje. Ne nalazim zašto bi to bilo loše iz bilo koje perspektive, svako ima pravo na svoj ukus. Ako nemam želju da slušam bilo šta od modernijeg metala to je moja lična stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno da li ces izaci na ulicu sa 12 kila gvozdja na sebi ili u fensi trenerci, sve dok se osecas kao metalac (ne mislim na neopranu garderobu :rolleyes: ) i pronalazis se u toj prici, sve je ok.

 

Neverovatno eek7.gif

Ajde idi skoci u neki bunar i nemoj odatle izlaziti... icon_axe.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sha: Donedavno sam i ja razmišljao kao ti. Gadili su mi se oni paceri u kožnjacima koji su najdalje dogurali do slušanja Judas Priesta i ispijanja piva ispred KST-a. Istina je da među takvima ima dosta ograničenih bivola. A onda sam prestao da se zamaram time, sve shvatio kao šalu prirode same, i super je sada. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...