Jump to content

Acid Bath


Anоnymous

Recommended Posts

Skoro sam skinuo onu Demos (1993-1996) kompilaciju i skoro sam zaplakao što ovaj bend više ne postoji. =/ Samo dva albuma a zatim smrt basiste Pitre-a i kraj. Veoma potcenjen bend, sa fantastičnim stihovima i odličnim clean i akustičnim deonicama (Scream Of The Butterfly <3), i sve to uz Dax-ov predivan glas. *ahem* Gayness aside, ko još nije čuo za ovaj bend trk do nekog torrent tracker-a na skidanje diskografije. Ko jeste, utisci molim. ^^

 

 

* When The Kite String Pops - 1994

* Paegan Terrorism Tactics - 1996

* Demos: 1993 - 1996 - 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra sludge...i meni je zao sto vishe ne postoje...stvarno su ostavili ogroman influence zajedno sa soilent green-om...te meshavine sludge-a i grind-a na papiru izgledaju ne izvodljivo ali tako jebeno dobro zvuce da ti se sledi krv u veni...

 

idem sada da skidam fali mi taj demos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hehe, interesantno, mislio sam da će ovaj thread biti malo posećeniji, posebno s female strane foruma jer Dax ima jedan od najlepših glasova koje sam ikada čuo. A uz to je i odličan stihopisac. A uz to i izgleda fino. XDD

 

19_photo.jpg

 

bath.jpg

 

Ovaj skroz levo.

 

Moram da naglasim da me je iznenadio njegov nivo pisanja tekstova jer je imao samo 16 godina u vreme izdavanja prvog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne seri da je dax imao samo 16?

 

you scream i scream everybody scream for morphine

 

najjaci stoner sludge ikad...

Heh, I double checked... Ipak je imao 21 godinu (15. oktobar 1973). Neko me je gadno zajeb'o sa prethodnom informacijom, ali u svakom slučaju ostaje da je genijalni stihopisac. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

450px-DBATEM.jpg

 

jel ste videli na shta danas dax lichi?

 

Svira u indie bendu Deadboy & the Elephantmen..koji je jebeno cool..bar po onome sto sam cuo...ali naravno potpuno...ali potpuno drugacije od onoga sto je acid radio...cak mu je i glas potpuno drugaciji nego pre...

 

edit:

 

On April 16, 2007 it was announced that the band was no more, and further records will be released under 'Dax Riggs.'

 

ladno se raspali :)

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...
I sta ce ovo u doom&gothic metalu? icon_uhoh.gif

 

yeah...moglo je ovo i na avangardu...ali ok tu je gde je :)

 

Acid bath mi je jedan od najboljih bendova ikad...nego gledam ovde niko nije spomenuo bend agents of oblivion???

 

znaci tu je dax-ov vokal 5 puta bolji nego u acid-u (ne preterujem)...posle AoG albuma sam skontao da lik definitivno ima najbolji vokal na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Super je to za okup. Mada posto znam da cu ih tesko uvatiti uzivo, bilo bi cool neki novi album da padne. Mislim da Dex ako oce da se potrudi, i sa ovim novim uticajima koje sada vuce, mogli bi da izvuku nesto interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...