Jump to content

Europe


B.A.D.

Recommended Posts

  • 10 months later...

Svima koji vole prvi album od Europe, preporučujem da poslušaju bend Proud koji su takođe iz Švedske

i imaju izdat samo jedan album iz 1984. 'Fire Breaks the Dawn'

link:

http://rapidshare.com/files/48543482/PROUD_-_Fire_Breaks_The_Dawn__Sweden_-_1984_.rar

 

A što se tiče Europe, jes da su im prva dva albuma totalno u Ritchie Blackmore & Rainbow fazonu ali su prejaki. Neznam da li je neko pre njih i Malmsteena svirao taj neki Neoclassical Heavy. Ne računam Rainbow, oni su tu kao začetnici pravca.

Edited by Download_manager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sam odgledao Koncert iz 1987. Kee Marcelo je na gitari.

Kad sam ga vec pomenu. Koja verzija pesme "Opem Your Heart" vam se vise svidja, ona iz 1984 sa albuma "Winfgs of tomorrow na kojoj gitaru svira Norum ili iz 1988 sa albuma "Out of this world" sa Marcelom na gitari?

 

Kee Marcello je fuckin' roditeljpovlakastaratelj za Noruma.

 

A i ja sam aktuelan u pizdu materinu.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Где си ти чуо неокласику на њихова прва два албума?

 

Nisam čuo na drugom, al na prvom jesam. Ako si slušao Malmsteena, a jesi, onda znaš o čemu govorim. Nekažem da je isto već dajem neko približno poređenje. Poslušaj samo Norumov 'guitar work' na tom albumu. E sad možeš ti reći da ja nisam u pravu, a ja mogu reći da ti nisi u pravu i tako možemo do beskonačno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čuo na drugom, al na prvom jesam. Ako si slušao Malmsteena, a jesi, onda znaš o čemu govorim. Nekažem da je isto već dajem neko približno poređenje. Poslušaj samo Norumov 'guitar work' na tom albumu. E sad možeš ti reći da ja nisam u pravu, a ja mogu reći da ti nisi u pravu i tako možemo do beskonačno.

Слажем се... ниси у праву.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest HEFEST

Europe je stvarno bio vrhunski bend i to je ostao do dan danas. Nisu se prodali kao mnogi. Zadnja dva albuma - Start From The Dark - i - Secret Society - razvaljuju. Malo manje pletenja po gitari ali zato albumi za sladokusce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

A vi malo prođite po svijetu pa zviždite ljudima "The Final Countdown" i pitajte koliko njih zna šta je to, a onda pitajte znaju li čije li je... a pri tom da ne zakasnite kod frizera na trajnu.

 

 

Ljudima koji ne slusaju tu muziku naravno da nije poznato koji je bend u pitanju, iako pesmu znaju.Lik iz razreda me u srednjoj pitao jel "The final countdown" pesma iz "Rocky"-ja. :)

 

Ali, svasta, zna se sta je "one hit wonder"...skoro sam citala IZUZETNO glup tekst u novinama, gde je autor u pomenutu kategoriju svrstao Scorpions-e, Eagles-e, Europe & jos....pa, jedno trecinu rock/metal scene. :ph34r: Glupost.

 

Odoh se tapirati. :)

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Kako mrzim taj izraz:"Prodali su se".

 

 

Sta ces kad se ljudi zarad para odricu umetnosti. Tuzno ali istinito. Zasto se jednom kvalitetno ne podudari sa popularnim tj. komercijalnim tako da ne bude vise hejtera kao sto sam ja i mnogi ljudi sirom sveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, zavisi sta podrazumevamo pod "prodali".

 

Normalno je da oni zaradjuju pare od toga sto rade, jer je to njihovo zanimanje, oni od toga zive.Svakom umetniku je zelja da od toga sto voli & cime se bavi moze da se izdrzava.

 

Ali, sto kaze Hefest, ako se odreknu pravljenja kvalitetne muzike i pocnu da prave bljuvotine zarad jednokratnog komercijalnog uspeha, onda se slazem da je rec o "prodaji"....mada, opet, njihov izbor.Ako ti se ne svidja, nemoj slusati.Pusti albume iz perioda kad su bili iskreni, pa uzivaj. :meshuggah:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...