Jump to content

Introitus


Recommended Posts

Vrlo je diskutabilno koliko su Bathory i Venom black metal. Postoje ljudi koji ih smatraju black metalom, a postoje i ljudi koji ih ne smatraju. Tako da je veoma diskutabilno da li su bendovi koji su obradjivali Bathory i Venom bili black metal, a samim tim i da li su bili prvi.

Na kraju krajeva to nije ni bitno. Introitus su definitivno bili od prvih i prvi su izdali album (po mojim saznanjima) i to odlican.

 

da su bili prvi koji su izdali album to stoji

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, uvek se nađe neka paljevina da kaže ja sam taj, pravi, iskreni, jedini.... sve ostalo ne valja. a kad dođe vreme za svirku ono raspadanje, ili ako pogledaš tekstove-blagi užas. najgore od svega bilo je pojavljivanje onog napaljenog rogošića-nisu slike članova benda najvažnije. nadam se da je njegova dogorela, a onda će valjda i sr. metalu svanuti. mislim rogošić-malo mi nedostaju ona njegova baljezganja iz rok/metal ekspresa. to je etalon, definicija, lupetanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem INTROITUS zbog toga sto su prvi izdali album za stranog izdavaca i sto im je album manje-vise atmosferski bio kvalitetan, ali one DISSECTION otimacine nisu smeli nikako sebi da dozvole. Rif is Soulreaper je bukvalno iskopiran, pa potom pejstovan u... ne mogu sada tacno da se setim koju pesmu, nisam odavno slusao album, ali mislim da je u pitanju Astal Crown. Tekstovi su takodje bili rip off - "The spell was cast and night drowns in dark", a DISSECTION "The spell was cast and the sky turned red"... No dobro jebi ga, sveukupno gledano verovatno najjaci album koji jedan nas black metal bend izdao do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje da nisu dolazili. bar da znamo da nemamo ništa. ima izuzetaka ali ima i shita.

Ма, јашта. Најбоље да кренемо по систему: "Боље ни не почињати, ионако нема ништа ново ни паметно да се каже."

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, uvek se nađe neka paljevina da kaže ja sam taj, pravi, iskreni, jedini.... sve ostalo ne valja. a kad dođe vreme za svirku ono raspadanje, ili ako pogledaš tekstove-blagi užas. najgore od svega bilo je pojavljivanje onog napaljenog rogošića-nisu slike članova benda najvažnije. nadam se da je njegova dogorela, a onda će valjda i sr. metalu svanuti. mislim rogošić-malo mi nedostaju ona njegova baljezganja iz rok/metal ekspresa. to je etalon, definicija, lupetanja.

Ko ti kaze da nema Rogosicevih "baljezganja" ... nisi dobio mail sa koncerta iron Maiden ?!?! :)) Sad su krivi organizatori koncerta za propast domace metal scene....

Nego, jel istina da ste prodali vise od 10.000 kopija u to vreme ?! Tako mi rece Shapi juce ... ?!? :)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bloodbath, dead joker, necrophobia, introitus-ovo je bilo nekad, a danas mi se tamo kurči nakav all my sins. ne znam da li je smešnije ili tužnije. ipak je tužnije

 

Slazem se sa tim.

 

bolje da nisu dolazili. bar da znamo da nemamo ništa. ima izuzetaka ali ima i shita.

 

I sa ovim

 

Slazem se sa tobom. Srpska "scena" postaje ljigava zbog pogresnih tumacenja iste. Postoji mnogo klinackih bolesti i kod bendova koje ne cine klinci, ali takodje ima i kvaliteta...

 

Ima ali problem je sto su bendovi u vecini slucajeva potpali pod jak uticaj novih talasa "metala".Ne samo ideoloski vec i muzicki...

 

pa da, uvek se nađe neka paljevina da kaže ja sam taj, pravi, iskreni, jedini.... sve ostalo ne valja. a kad dođe vreme za svirku ono raspadanje, ili ako pogledaš tekstove-blagi užas. najgore od svega bilo je pojavljivanje onog napaljenog rogošića-nisu slike članova benda najvažnije. nadam se da je njegova dogorela, a onda će valjda i sr. metalu svanuti. mislim rogošić-malo mi nedostaju ona njegova baljezganja iz rok/metal ekspresa. to je etalon, definicija, lupetanja.

 

Rok expres je sam sebe zakopao svojim recenzijama.Zasto?Dacu samo jedan primer "Ultra butalni grindcore koji je pomerio granice metala- Cobys Death".Bend je ok ali ja sam ocekivao GRIND ne neki half indusrial...

 

bendovi domace metal scene su onoliko dobri koliko su dobri

ako vam nisu dovoljno dobri napravite jedan bolji ili jebeno umuknite

 

Mozemo prestati da podrzavamo te bendove i da se okrenemo ka pravim bendovima,koji nisu i nece komercijalizovati (citaj upropastiti) svoju muziku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko su to 'mi'?

mozda u to 'mi' spadaju ljudi koji slusaju te bendove?

zasto bi oni prestali da ih podrzavaju ako im se ti bendovi svidjaju?

 

stvar je ukusa

muzika je umjetnost ne neko retardirano plemensko nadmetanje

 

 

ali metal je rat.

 

treba i danas svaki bend da zvuci kao da je 92, jer je to iskreno i nekomercijalno.

 

Ajde sad ovako.Zbog cega sam ja protiv komercijalizacije metala.Sto se tice stvari ukusa tu si 100% upravu.Bas zbog toga sam protiv komercijalizacije.Dacu primer benda Slayer.Sta se sa njim desilo?Komercijalizovao se posle 1986.Pa cu dati primer Sepulture.Propali su posle 1991.Zbog cega tako mislim?

 

Kad neko vidi moj nik odma ga asocira na nekog blek metalca sa brasnom na licu koji krije pentagram pod stolom i pise 666 COF u ulazu zgrade.Ja slusam gore/grind/death/black/thrash/speed...I odgovara mi primitivniji zvuk.A SVAKI bend koji je IOLE zvucao bolje i krenuo da privlaci masu,uradio je sam sebi KOMERCIJALIZACIJU,tj priblizavanje zvuka masi tj OMEKSAVANJE ZVUKA.Slazem se da bendovi treba da napreduju ali ne na konto svog stila,jer nije sve u textu i ideji ima nesto i u STILU sviranja.Najvise sam protiv toga zato sto su nekag veliki bendovi poceli da vuku na HC i sl pizdarije i sto se izvorni zvuk gubi a bogme i ideja na konto muzike.Jeste rekao sam da ima nesto i u stilu sviranja ali pogledajte Sepulturu 80tih i Sepulturu danas.Dobro kontam da se to nekome svidja ali ta grupa na koju ciljaju komercijalni bendovi je nesto NAJGORE sto moze pogoditi metal.A to su POZERI.Posmatrajicu metal scenu godinama kod nas (a pomocu neta i u svetu) iz te grupe pozera u koju spadaju vikend metalci,666 cradle of filth satanisti,magicni metalci (toliken and stuff preko vikenda) i ostala baljezgarija;dolazimo do toga da se ta scena sve vise i vise DEGENERISE.Eto cist primer je EMO pokret.Glavni problem metal sceni jesu pozeri.Zasto?Zato sto se najvise eksponiraju,zato sto se zbog njih,prema nama stice drugacija slika u drustvu.Ne nemoras piti alkohol da bi bio metalac.Ne nemoras verovati u djavola da bi bio metalac,ne netreba da smrdis da bi bio metalac.Slazem se da metal nacin zivota ima neka obelezija ali ga treba drzati iznad nivoa klosarstva.A za sve to je kriva komercijalizacija.Jer ti ljudi ne gledaju nista osim profita,nista osim ciste zarade,makar to dovelo do gubljenja korena jedne kulture i njene totalne degeneracije i sklapanja sa nekim idiotskim stilovima.Zbog TOGA mi moramo odrzati metal scenu onakva kakva je bila i stilove onakvi kakvi jesu.Da bi imali neki indetitet,neko zavestanje koje mozemo ostaviti mladjim generacijama,da budu ponosni sto su im roditelji bili metalci,a opet uspesni i sto su istrajali,a nisu se degenerisali sa nekim americkim govnetom od muzike.Jer metal scena u periodu od 1980 do 1996 ima mnogo toga da ponudi lepo buducim narastajima a i nama koji je vec uzivamo.Ja stolim iza izjave da su 90% slusala komercijalne metal muzike pozeri.Jer metal nije muzika koja trazi ljude.Ljudi se sami pronalaze u njoj!

 

FOREVER UNDERGROUND!!! DEATH TO POSERS!!!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto bi metalce trebalo biti briga sta drustvo misli o njima?

zasto bi necije dijete trebalo biti ponosno na to sto mu je roditelj metalac?

sta ako se tom djetetu ne svidja metal? treba ga tuci sibom? sniziti mu vladanje? dati mu keca iz muzickog?

 

metal nije kultura

 

metal lyfestyle ne postoji i nije nikad ni postojao

ako je neko nekad zaista vjerovao da zivi metal stilom zivota taj je idiot

 

stilovi su nebitni, bitni su dobri bendovi a takvih je uvijek bilo i bice ih

ako ti danasnja metal scena nije dovoljno dobra i cini ti se da nisi u prilici da slusas dovoljno kvalitetnih novih metal izdanja, postoji nekoliko rjesenja za tebe:

 

dobro - napravi svoj bend

ne tako dobro i prilicno neizvodivo - napravi izdavacku kucu

prilicno lose - napravi/zaposli se u nekim novinama(podrazumjeva se u tim novinama neces pljuvati i neuroticno rezati kao dosad, nego pisati recenzije i baviti se koliko toliko konstruktivnim stvarima)

 

a opet, sve to ne moze go kurac promijeniti, ljudi ce uvijek svirati sta im se bude sviralo

 

i moram ti reci - tvoje raspolaganje pojmovima komercijalizacije i pozerstva je krajnje retardirano

 

mislim da treba da se otvoris drugim vrstama muzike i drugacijim zvukovima od onih na koje si navikao, ostaces zatupljen ako budes uvijek slusao jedno te isto

 

kamo srece da nijedan bend ne lici na neki dugi bend

 

a to je danas vise nego moguce uz svu tehnologiju, instrumente...

 

aj...zivio :pivopije:

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored toga sto je Introitus bio prvi metal bend za koji je moj prijatelj Christophe Szpajdel odradio logo, i koji je izdao album u inostranstvu, ujedno je i najprodavaniji. Od 1996. godine do sada po nekim procenama prodato je preko 10.000 CD-a. Ne zna se tacna cifra, ali se provereno zna da se CD jos uvek prodaje u celom svetu. Pored njih najprodavani demo je jos jednih kragujevcana benda Mortuary, prvog srpskog death metal benda, preko 2.000 primeraka.

Ne znam zbog cega, ali oba benda su bila nipodastavana onda kao i sada. To je nas mentalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Satan - da ti kazem samo nesto kratko - ti pozeri kojih se ti gnusas, verovatno u dobrom delu i odrzavaju scenu u zivotu. Sta mislis, koliko tih klinaca kupuje sirom sveta original diskove (zato sto su im mame i tate recimo lovatori), pa od toga i tvoj i moj omiljeni bend moze da snimi bolji album, jer ima finansije iza ledja, a ne mora da se pati sa 5 dnevnih poslova kako bi zaradio za zivot? Zar nije bolje da bendovi mogu samo da snimaju, vezbaju... hoce li to biti bolji albumi, od onih koji se snimaju nakon 15 sati kopanja kanala ili nekih slicnih sranja?

 

Tvoje poimanje muzike i stava ka komercijalizaciji je uzasno. Narrow minded stav koji ovde zastupas srecom je u vecem delu slucajeva na metal sceni prevazidjen, inace da nije tako, ne bi se otislo dalje od Beatles-a. Ljudi teze da eksperimentisu sa muzikom. Dosta toga bude lose, ali dobiju se fenomenalne kombinacije koje su pre toga bile nezamislive. Sviranje jedne te iste muzike, kao i slusanje tokom godina zatupi coveka, ljudi dobiju zelju da se oprobaju i sa necim drugim, i to nije razlog da ih ti prozivas i osudjujes.

 

Sve se bojim da bi ti odbio 1000 klinaca koji bi prisli standu posle koncerta tvog benda sa namerom da kupe original diskove. Da li bi im rekao: pozeri, ovo nije za vas, jebite se, ili bi se hvalio kako si u Srbiji prodao 1000 diskova za jedno vece? :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je upravo razlog zasto ce se metal kao muzika i kultura izdegenerisati.Zao mi je sto tako vidite stvari ali dosta je vas koji to tako gledaju i tako razmisljaju...Zao mi je...Ali jbga trudicu se da istrajem u onome za sta mislim da je ispravno.Uzivajte :pivopije:

 

 

FOREVER UNDERGROUND!!! DEATH TO POSERS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je upravo razlog zasto ce se metal kao muzika i kultura izdegenerisati.Zao mi je sto tako vidite stvari ali dosta je vas koji to tako gledaju i tako razmisljaju...Zao mi je...Ali jbga trudicu se da istrajem u onome za sta mislim da je ispravno.Uzivajte :pivopije:

FOREVER UNDERGROUND!!! DEATH TO POSERS!!!

Samo hrabro prijatelju, uz tebe smo!

 

RAT!

:rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...