Jump to content

Bad Copy (Ajs Nigrutin, Wikluh Sky, Bdat Dzutim)


Abael

Recommended Posts

Kakve moralističke bljuvotine pristojnih građana. Treba Vikler da predaje engleski kinezima kao sav pošten svet.

Taj Željko Mitrović PRVO daje ovom maloumnom narodu ono što narod želi, a to želi jer su ga komunisti zatupili, pa tek onda dodatno zatupljuje narod. Treba on da im pušta edukativni program dok se naša ministarstva kulture i prosvete iseravaju po onome šta im je jedina funkcija? Ili kao pošten novinar da razotkriva državni kriminal, a znajući kako ti novinari žive i prolaze, biće da ne poenta da i Željko Pastorijus i Vikler Skaj treba da predaju engleski Kinezima.

DJ Žex je bog ove države, najbolji koga država zaslužuje.

Uf a tek jedva čekam tek, ako se ova kineska vakcina ispostavi efikasnom i bezbednijom od korone, pa kad nam se javno zdravlje poboljša najbrže u Evropi posle UK, pa svaka čast Vučiću, kakvo će to tek masovno grčenje od stresa i besa u hotelskoj sobi u centru Beča da prouzrokuje kod svakog pristojnog građanina :haha:

Kakve moralističke bljuvotine pristojnih građana. Treba Vikler da predaje engleski kinezima kao sav pošten svet.

Taj Željko Mitrović PRVO daje ovom maloumnom narodu ono što narod želi, a to želi jer su ga komunisti zatupili, pa tek onda dodatno zatupljuje narod. Treba on da im pušta edukativni program dok se naša ministarstva kulture i prosvete iseravaju po onome šta im je jedina funkcija? Ili kao pošten novinar da razotkriva državni kriminal, a znajući kako ti novinari žive i prolaze, biće da ne poenta da i Željko Pastorijus i Vikler Skaj treba da predaju engleski Kinezima.

DJ Žex je bog ove države, najbolji koga država zaslužuje.

Uf a tek jedva čekam tek, ako se ova kineska vakcina ispostavi efikasnom i bezbednijom od korone, pa kad nam se javno zdravlje poboljša najbrže u Evropi posle UK, pa svaka čast Vučiću, kakvo će to tek masovno grčenje od stresa i besa u hotelskoj sobi u centru Beča da prouzrokuje kod svakog pristojnog građanina :haha:

Stvarni nisu crno bele

Taman se izbagovalo fino na mobilnom da pročitate dvaput ako treba :haha:

  • Like 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Demon Seed said:

Kakve moralističke bljuvotine pristojnih građana. Treba Vikler da predaje engleski kinezima kao sav pošten svet.

Taj Željko Mitrović PRVO daje ovom maloumnom narodu ono što narod želi, a to želi jer su ga komunisti zatupili, pa tek onda dodatno zatupljuje narod. Treba on da im pušta edukativni program dok se naša ministarstva kulture i prosvete iseravaju po onome šta im je jedina funkcija? Ili kao pošten novinar da razotkriva državni kriminal, a znajući kako ti novinari žive i prolaze, biće da ne poenta da i Željko Pastorijus i Vikler Skaj treba da predaju engleski Kinezima.

DJ Žex je bog ove države, najbolji koga država zaslužuje.

Uf a tek jedva čekam tek, ako se ova kineska vakcina ispostavi efikasnom i bezbednijom od korone, pa kad nam se javno zdravlje poboljša najbrže u Evropi posle UK, pa svaka čast Vučiću, kakvo će to tek masovno grčenje od stresa i besa u hotelskoj sobi u centru Beča da prouzrokuje kod svakog pristojnog građanina :haha:

Kakve moralističke bljuvotine pristojnih građana. Treba Vikler da predaje engleski kinezima kao sav pošten svet.

Taj Željko Mitrović PRVO daje ovom maloumnom narodu ono što narod želi, a to želi jer su ga komunisti zatupili, pa tek onda dodatno zatupljuje narod. Treba on da im pušta edukativni program dok se naša ministarstva kulture i prosvete iseravaju po onome šta im je jedina funkcija? Ili kao pošten novinar da razotkriva državni kriminal, a znajući kako ti novinari žive i prolaze, biće da ne poenta da i Željko Pastorijus i Vikler Skaj treba da predaju engleski Kinezima.

DJ Žex je bog ove države, najbolji koga država zaslužuje.

Uf a tek jedva čekam tek, ako se ova kineska vakcina ispostavi efikasnom i bezbednijom od korone, pa kad nam se javno zdravlje poboljša najbrže u Evropi posle UK, pa svaka čast Vučiću, kakvo će to tek masovno grčenje od stresa i besa u hotelskoj sobi u centru Beča da prouzrokuje kod svakog pristojnog građanina :haha:

Stvarni nisu crno bele

Taman se izbagovalo fino na mobilnom da pročitate dvaput ako treba :haha:

Kakve pseudo slobodarske bljuvotine. To što je narod siromašan i neprosvećen generalno ne znači da ne treba dizati glas u svakoj prilici protiv onih koji sistematski rade na tome da takav i bude, među kojima je jedan od glavnih izvršitelja tog plana ovaj za bas talentovani julovski isprdak. Nadam se da se ti i tvoji nećete sresti blisko sa produktom njegovog (demonskog) semena kad bude krstario džipom ulicama. Oni koji mogu sa takvima da popiju i kafu, alal im kurac, jači su satanisti od svih ovih nesrećnika u kožnim pantalonama i kečapom na licu. Vikler skaj 666. 

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kao da budem ozbiljan mada mi je teško s obzirom kakva je clown world tema po sredi hehe - Nije kao da je Monx nešto što mi se sluša, ali ne mogu ni da osuđujem Viklera i ostale što sa njim sviraju (btw bubnjar je svirao u Draconic, Expedition Delta, Alogiji, Downstroy... Miligram - DRŽTE GA, VIRTUE SIGNALLERI).

S druge strane nije kao da već ne slušam neke problematične umetnike (sreća pa nacisti uglavnom prave smeće muziku), ako je muzika dobra pretežno me boli uvo šta radi privatno taj muzičar.

Ali zbog razmera licemerja koje su dostigli kojekakvi aktivisti i borci za jednakost, pravdu, protiv ovih i onih -ismova (dok i sami diskriminišu grupe koje etiketiraju kao vinovnike tih sranja, white male privilege itd), a u stvari je tu najbitnije da sebe prikažu sebi i drugima kao moralne i "dobre ljude", prosto mi je nekad još veće zadovoljstvo da slušam kojekakve zloće, kao npr. ovaj Mikko Aspa DsO fAsCiSm hajp gde nije vid'lo f od fašizma nego jbg Mikko je loš dečko u svom solo radu... Pa onda npr. brata Mareta iz Periphery sam počeo da slušam tek nakon što sam video da je "maltretirao" onu ribu, naročito mi je dobar Haunted Shores :haha:

 

Čak sam namerno namestio penal da me prozovete za dupli standard jer sam izhejtovao TBOK po moralnom osnovu, al' meni kod njih ne smeta što su se besplatno vozikali avionima i ne smeta mi ako su muzli vlast za pare, nego me je smorilo što se pravdaju kao pičke i savetuju ljude da uštede od užine za avionsku kartu, kad ono priča malo drugačija. Pa im još i crtaju mete al' kao nisu to informacije nepoznate od ranije... A ovamo rade nekakav "neutralni" socijalni komentar.

Podsetio bih i da taj DJ Žex nije za vreme DSa bio nikakva opozicija nego je i za njih radio isto kao za ove i za one pre DSa, i poznato je da svaka vlast drži sastanak sa medijskim glavonjama oko toga šta se sme a šta se ne sme, i kažem opet, ne može mi on biti više kriv za ispiranje mozga od Vlade, Ministarstva Kulture, Ministarstva Prosvete, Radiodifuzne Agencije, unazad do vremena kad se on još nije ni rodio. To jeste prljav posao, ali malo je moralno čistih poslova, doduše lakše je da tripuješ moral kad žmuriš na jedno oko... Rešio je čovek da šiša primitivne ovce da bi živeo kao bog i to poštujem, ali i te ovce su krive što smo ovde gde smo, začaran je krug. Ta stoka koju on šiša i meni kroji kapu glasajući za SNS, je l' treba da ih sažaljevam? Ne treba baš toliko razuma da skontaš da konzumiraš treš sadržaj kad pustiš Pink, pa da možemo da kažemo "e jadni oni, nisu oni krivi što im je ispran mozak". Pa ako ne nose deo krivice, kakva je ovo kurčeva pseudodemokratija? To su onda životinje, a ne ljudi, i sa time u skladu, šišaj, jebi, šalji SMSove koga ćemo da izbacimo iz Zadruge i živeo 100 godina DJ Žex.

Što se tiče njegovog sina razmaženka, mene zanima ko ne bi svog sina vadio iz govana svim raspoloživim sredstvima u takvoj situaciji? Šta, neko bi reko "ajde truni sine u bajboku kad si teo da ga gaziš preko ograničenja brzine"? Ne, nego bi platio najboljeg advokata kog možeš da priuštiš da ga brani, advokata (eto jedne profesije gde niko nije čist) koji bi se služio svim raspoloživim sredstvima jer za advokata moral maltene ne postoji, ali tebi bi ručice ostale čiste i ti bi ostao ispravan, i to je na kraju dana jako bitno...

Realno, većina ljudi, da njihovo dete nekog ubije, naročito iz nehata, bi mu pomogli da zakopa leš.

Tako da, možda je meni zabavno da podjebavam i trolujem i to nije lepo s moje strane, ali ostaje kao gola činjenica da je u pitanju holier than thou moralističko, samoobmanjujuće, proseravanje. Ili drugim rečima, svaka vama čast na viteškim vrednostima...

 

  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Demon Seed said:

Aj kao da budem ozbiljan mada mi je teško s obzirom kakva je clown world tema po sredi hehe - Nije kao da je Monx nešto što mi se sluša, ali ne mogu ni da osuđujem Viklera i ostale što sa njim sviraju (btw bubnjar je svirao u Draconic, Expedition Delta, Alogiji, Downstroy... Miligram - DRŽTE GA, VIRTUE SIGNALLERI).

S druge strane nije kao da već ne slušam neke problematične umetnike (sreća pa nacisti uglavnom prave smeće muziku), ako je muzika dobra pretežno me boli uvo šta radi privatno taj muzičar.

Ali zbog razmera licemerja koje su dostigli kojekakvi aktivisti i borci za jednakost, pravdu, protiv ovih i onih -ismova (dok i sami diskriminišu grupe koje etiketiraju kao vinovnike tih sranja, white male privilege itd), a u stvari je tu najbitnije da sebe prikažu sebi i drugima kao moralne i "dobre ljude", prosto mi je nekad još veće zadovoljstvo da slušam kojekakve zloće, kao npr. ovaj Mikko Aspa DsO fAsCiSm hajp gde nije vid'lo f od fašizma nego jbg Mikko je loš dečko u svom solo radu... Pa onda npr. brata Mareta iz Periphery sam počeo da slušam tek nakon što sam video da je "maltretirao" onu ribu, naročito mi je dobar Haunted Shores :haha:

 

Čak sam namerno namestio penal da me prozovete za dupli standard jer sam izhejtovao TBOK po moralnom osnovu, al' meni kod njih ne smeta što su se besplatno vozikali avionima i ne smeta mi ako su muzli vlast za pare, nego me je smorilo što se pravdaju kao pičke i savetuju ljude da uštede od užine za avionsku kartu, kad ono priča malo drugačija. Pa im još i crtaju mete al' kao nisu to informacije nepoznate od ranije... A ovamo rade nekakav "neutralni" socijalni komentar.

Podsetio bih i da taj DJ Žex nije za vreme DSa bio nikakva opozicija nego je i za njih radio isto kao za ove i za one pre DSa, i poznato je da svaka vlast drži sastanak sa medijskim glavonjama oko toga šta se sme a šta se ne sme, i kažem opet, ne može mi on biti više kriv za ispiranje mozga od Vlade, Ministarstva Kulture, Ministarstva Prosvete, Radiodifuzne Agencije, unazad do vremena kad se on još nije ni rodio. To jeste prljav posao, ali malo je moralno čistih poslova, doduše lakše je da tripuješ moral kad žmuriš na jedno oko... Rešio je čovek da šiša primitivne ovce da bi živeo kao bog i to poštujem, ali i te ovce su krive što smo ovde gde smo, začaran je krug. Ta stoka koju on šiša i meni kroji kapu glasajući za SNS, je l' treba da ih sažaljevam? Ne treba baš toliko razuma da skontaš da konzumiraš treš sadržaj kad pustiš Pink, pa da možemo da kažemo "e jadni oni, nisu oni krivi što im je ispran mozak". Pa ako ne nose deo krivice, kakva je ovo kurčeva pseudodemokratija? To su onda životinje, a ne ljudi, i sa time u skladu, šišaj, jebi, šalji SMSove koga ćemo da izbacimo iz Zadruge i živeo 100 godina DJ Žex.

Što se tiče njegovog sina razmaženka, mene zanima ko ne bi svog sina vadio iz govana svim raspoloživim sredstvima u takvoj situaciji? Šta, neko bi reko "ajde truni sine u bajboku kad si teo da ga gaziš preko ograničenja brzine"? Ne, nego bi platio najboljeg advokata kog možeš da priuštiš da ga brani, advokata (eto jedne profesije gde niko nije čist) koji bi se služio svim raspoloživim sredstvima jer za advokata moral maltene ne postoji, ali tebi bi ručice ostale čiste i ti bi ostao ispravan, i to je na kraju dana jako bitno...

Realno, većina ljudi, da njihovo dete nekog ubije, naročito iz nehata, bi mu pomogli da zakopa leš.

Tako da, možda je meni zabavno da podjebavam i trolujem i to nije lepo s moje strane, ali ostaje kao gola činjenica da je u pitanju holier than thou moralističko, samoobmanjujuće, proseravanje. Ili drugim rečima, svaka vama čast na viteškim vrednostima...

 

 

Pošto sam ja otpočeo sa ovom temom, red je da odgovorim na ovo pa da završavamo polako jer se oteglo na više redova nego što zaslužuje.

pasus 1: Od mene nikada nisi mogao čuti neku veliku kritiku tezgaroša. Osim izvesnog gubitka umetničkog kredibiliteta nema tu ničeg naročito strašnog, najčešće takve izbore diktira egzistencijalni momenat, ponekad možda čak i želja za probanjem nečeg novog, ponekad puka zajebavancija. Meni lično (a ovo je dakle daleko od nekog objektivnog aksioma) to ipak ima negativnu konotaciju jer svodi umetnost na zanat, magiju stvaranja na another day in the office rutinu, veštinu na kompromis. Al ako je posledica egzistencijalnog, sasvim je razumljivo i opravdano. Izbor da se svira sa Žeksom (i provodi vreme sa njim, zapravo) je ipak nešto više u mojim očima od pukog umetničkog kompromisa, a probaću da objasnim i zašto to nije isto kao sviranje sa npr Miligramom, posebno u slučaju muzičara ili muzikanata (ima razlike, opet subjektivno) koji već imaju izvesnu umetničku reputaciju i status, a nisu bogami ni na hlebu i vodi. 

pasus 2: Takođe, ovde se slažemo. Ali...

pasus 3: Ovo je već odraz nezrelosti, prosto ne mogu drugačije da karakterišem priznanje da nešto radiš "iz inata prema mainstream diskursu" a da nisi pubertetlija ili u najboljem slučaju pozni tinejdžer. To ti malo potire ovo izrečeno u pasusu 2 što bi trebalo da vodi zaključku "boli me kurac kakav je privatno Mikko Aspa sve dok DsO muzika kida". A kida. To da ljudi vole sebe da prikažu moralno ispravnijim nego što jesu je notorna činjenica i retko ko je imun na to, uključujući mene. Takođe ljudi vole sebe da prikažu pametnijim, načitanijim, vrednosno neutralnijim i gotivnijim (da ne kažem "kuljim") nego što jesu, uključujući mene. I tebe. Uostalom, o moralu bismo mogli naširoko, a posebno o zabludi o nekakvom univerzalnom moralu. Ovde pričamo zapravo o nekakvom minimumu moralnosti, malo kasnije detaljnije.

pasus 4: Ovde ne znam o čemu se radi pa je glupo da komentarišem.

pasus 5: DJ Žex od kada se pojavio u medijskom brlogu Srbije (tada pod patronatom, a sasvim moguće i po scenariju jedne neugledne gospođe sa zumbulom u kosi) jeste uvek bio uz vlast, uvek bio mejnstrim, e sad pitanje je da li je on ostao samo puki sluga svakog gospodara ili je u međuvremenu i sam uznapredovao do onoga koji se štošta pita a ne samo izvršava. Tu naravno spada i kolaboracija sa DS režimom svojevremeno (možda nebitno za celu priču, nikada u životu nisam bio pristalica DS niti glasao ta isti, reci što sam zločest, skoro kao Mikko Aspa). To naravno nikako ne ide u prilog odbrane Žeksa niti iko tvrdi da je on oriđinale Sns produkt (malo šta je zapravo kod njih originalno već je svaka postojeća devijacija kod njih samo natural progression), već je on jedan od kreatora fantazmagorija vlastodržaca mnogo pre nego što su ovi Uruk Hai orci zajahali. I tu zapravo dolazimo do te razlike između Žeksa i bilo kog Miligrama ovog sveta. Miligram je samo benigni treš sadržaj koji, istina, postaje neraskidivi deo ovdašnje duhovnosti ali nije kao da je i u razvijenom svetu mejnstrim mnogo bolji, ako uopšte. Sa druge strane, Žeksa nisam okvalifikao kao lokalnog gebelsa zbog farme, granda ili ostalog sadržaja umetničke vrednosti jednog svinjokolja, već zbog toga što je on glavni (ili jedan od glavnih) igrač u sistematskom nazivanju crnog belim, dobrog lošim, vesićevskog gaudijevskim. Ne može se negirati njegova dominantna uloga u kreiranju medijskog mraka, izvrtanju činjenica, navlačenjem pink katarakte na oči ovog siromašnog i neobrazovanog naroda a zarad pogoleme lične koristi. E pa nesrećni Vikler (čija izlaganja npr ovde: https://www.youtube.com/watch?v=KC2aMqMBO3M&t=5108s nisu baš podudarna sa njegovim najnovijim muzičkim angažmanom) kome sigurno ne fali za leba se uhvatio u kolaboraciju sa jednim takvim zlotvorom, a ne sa tek tamo nekim lošim umetnikom. Isto tako i ovi ostali svirači, al za njih ne znam zasigurno kako stoje materijalno. Moj prvi post na ovu temu je glasio, ako se sećaš, da zlotvora treba po jenki zulu sistemu ciljati fekalijama, al jbga nije svako precizan, moguće da će zakačiti i kolaborante, kao što je neki pijanista koji je svirao sa njim na Beer fest svojevremeno svedočio u nekoj patetičnoj fejsbuk ispovesti.

pasusi 6 i 7: Tačno je da bi se većina ljudi (uključujući i mene) zauzela za svog bližnjeg (doduše, veliko pitanje do koje mere) ali bi se u tom slučaju sakrio u mišju rupu, a ne nastavio sa pišanjem po sirotinji još jačim mlazom. Što se tiče advokata, s obzirom da sam u struci (doduše, nemam veze sa krivicom već dugo), samo ću reći da bi takav epilog mogao da očekuješ isklučivo u holivudskim blokbasterima, u praksi ta priča ima malo više nijansi od crne ili bele. A o ultimativnoj moralnosti raznih profesija možemo nekom drugom prilikom na nekom drugom mestu.

pasus 8: Iako je pitanje moralnosti vrlo individualno, možemo ga donekle nijansirati pa tako je za mene saradnja sa Žeksom u navedenom kontekstu sasvim nemoralan čin, a recimo sa Miligramom nije, a eto tebi je i Žeks ok, šta više možda te baš i podloži priča jer Žeks je, veruj mi, daleko veći zloćko od tvojih black metal uzora. Sebe apsolutno ne smatram moralnom gromadom (od tzv božjih zapovesti nisam samo ubio), al jbga pokušavam da radim na sebi pa, iako je teško, nekad mi bude draže da ispadnem moralistički proseravač nego gotivan zločesti heavy metal forumaš. Ajd uzdravlje.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Demon Seed said:

 

Čak sam namerno namestio penal da me prozovete za dupli standard jer sam izhejtovao TBOK po moralnom osnovu, al' meni kod njih ne smeta što su se besplatno vozikali avionima i ne smeta mi ako su muzli vlast za pare, nego me je smorilo što se pravdaju kao pičke i savetuju ljude da uštede od užine za avionsku kartu, kad ono priča malo drugačija. Pa im još i crtaju mete al' kao nisu to informacije nepoznate od ranije... A ovamo rade nekakav "neutralni" socijalni komentar.

 

Nije od uzine nego od kupovine cigareta. Nije isto.

Nijesu TBOK to izjavili nego Zonjo, sa svog privatnog profila, opet nije isto. Mozda Popaj ne misli tako, generalizujes.

Ne crtaju mete i nije "kao" poznato je odranije, evo ti link za tu novu turu govana, Staeri Liberal se zna ko je, godinama unazad, a Medojevic je na Twitteru otkrio ko je "Bunt", ili bolje reci, informaciju koju je znalo malo ljudi, prosirio internetom prije 2-3 mjeseca.

https://www.aktuelno.me/crna gora/pipun-placao-reket-meme-stranicama-da-ne-napadaju-df-nakon-izbora-ipak-presli-na-stranu-dritana-i-rukoljuba

Nijesu picke jer se pravdaju, vec zele da skinu ljagu sa svog imena jer su dobili sponzorstvo za film u vidu avionskih karata u zamjenu za reklamu u filmu, sto ako vec pricas o normalnim stvarima koje bi covjek uradio kad se nadje u nekoj situaciji, skroz legitimno i opravdano. Osim ako smatras da treba da budu "iznad stuacije", sto je totalno nenormalno da dolazi od tebe koji apsolutno nijednu situaciju na ovome forumu nijesi preskocio nego bi do iznemoglosti branio svoje stavove i uvjerenja. Opet, skroz legitimno i opravdano. Samo jos da nije licemjerno.

Dakle, apsolutno sve sto si napisao u quote-ovanom dijelu je jedno veliko nista, totalno pogresna interpretacija komplet price, spinovanje i trebalo bi malo da te stid.

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi diskutovati, Dimon je prodana sisa, prvo je postao stubovski cocksucker, sad vidimo da je i Žeksova kuja (ili bi to JAKO želeo biti), ne bih se čudio da je i sns botina.

Pozdrav i za ovih redovnih pet, barem saznaš da je jedno te isto biti yumetalsko ili govno sa pinka!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ovde nisam čitao . . . ali primetjujem da se Šimon raspis'o . . . kao Đena Đejmison kad je štampala onu knjižurinu . . .

Skaj Vikler Goblen pizdurina . . . to se podrazumeva . . . i to sa bradom. S bradom.  Koji li me crni vrag tera . . . da pijem od sabajle pred pos'o. Čitaće se . . . kad se provetri pijana glava.

A Šimon cepa u šest glave i 36 toma hahah . . .

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...