Jump to content

Velvet Revolver


Dowla

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najbolje sto je iko od njih uradio posle Use Your illusion je Slash's Snakepit drugi album (Ain't Life Grand).

Mogo je da komotno legna kao jedan od albuma gunsa gde se onako "osvrcu" malo na neki klubski fazon nekog heavy blues-a i slicnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Bila je tema nekada...ali je nestala u medjuvremenu.

Da,bila je tema...i to prilicno posecena (u to vreme) :da:

 

Slash neide bez kombinacije, arogantne svinje gospodina Axela

Prvo,pise se Axl (bez 'e'),drugo nije on 'arogantna svinja' :violent:

 

najbolje od guns-a posle illusiona jesu neurotic outsidersi...to zna svako ko je slushao poshto taj album otkida za sve pare...ko nije na gubitku je i to velikom...

Cuo sam ja Neurotic-e...al' nisam bas nesto fan tog punk-a sto sviraju :icon_ne:

 

 

Inace,sto se Velvet Revolver-a tice,cenim ih zato sto bivsi clanovi Gansa sviraju tu,muzika im je relativno OK,al' mi se vokal ne svidja <_<

 

I gled'o sam ih u Budimpesti (ako se ne varam) 22. juna 2005. :cool::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,bila je tema...i to prilicno posecena (u to vreme) :da:

Prvo,pise se Axl (bez 'e'),drugo nije on 'arogantna svinja' :violent:

Cuo sam ja Neurotic-e...al' nisam bas nesto fan tog punk-a sto sviraju :icon_ne:

Inace,sto se Velvet Revolver-a tice,cenim ih zato sto bivsi clanovi Gansa sviraju tu,muzika im je relativno OK,al' mi se vokal ne svidja <_<

 

I gled'o sam ih u Budimpesti (ako se ne varam) 22. juna 2005. :cool::pivopije:

Bravo Laza ne daj Axl-a

Po meni to je najgenijalna kombinacija u rok muzici ikada,a narocito mi se svidja sto su isprasili dva-tri albuma odradili jednu trogodisnju turneju,i onda se naj.... keve jedan drugom

Nisu se kao reecimo Jagger i Keith pretvorili u milionski putujuci cirkus

 

Iskreno prethodni album Velvet Revolver-a mi se nesto nije svideo,narocito mi se ne svidja kako se onaj pevac uklapa u sve to,ali dobro da su doveli recimo (sebastijana Bach-a) opet bi imali gunsnroses

 

Cujem da u maju u africi na nekom koncertu nastupaju newgnr i velvet Revolver,bice zanimljivo

 

Lazo nabavio sam jos nek koncerte,pa ako hoces mogu da ti ih posaljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAA!!!

Ne seri da ce da sviraju zajedno. Zivo me zanima da li ce, i koliko, trud Axl uloziti trudeci se da izbegne Slasha i Duffa. :)

 

Meni je Contraband Ok album, i mislim da cak imia dosta zanimljivih melodija, ali ono sto fali po meni, je to sto, za razliku od predjasnjih Slashovih radova, ovde ne mozes da, nakon sto samo chujes gitaru kako pichi neki riff ili solo, kazes: Da to je Slash, prepoznaje se!

 

Ovde nema toga. :(

Ali su mi ok vokali (ne sam glas nikako :), vec melodije i uklapanje vishe glasova) u nekim pesmam. Onako, oseca se malo onaj mracni Seattle fazon tipa Alice in Chains. Konkretan primer toga je Superhuman.

Jedina pesma koja ima autentichan SLashovski solo je Dirty Little Thing. Ta pesma definitivno kida.

 

Jbg, stvarno nisam poludeo od srece kad sam cuo da je izasho album, ali definitivno ima do jaja stvari tu. Mislim da je ono sto fali, upravo Axlov perfekcionisticki touch. Ali opet da nije bilo Scotta, ne bi album mozda imao neke nove elemente.

 

U svakom sluchaju, jako dobar album, sa nekin zanimljivim, donekle i originalnim idejama, ali ne neko odkrovenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti iskreno kazem. Ovo kako danas peva nema veze sa onim stvarima sa pocetka 90ih. Njemu je glas u kurcu, a sto se tice tvog komentara na Alice in Chains prizvuk, jbg, poslusaj pesmu pa ces se uveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Ne, svaki ima svoju šatru.

:lol:

Reci mi, a da vokal ne vuče malo na Stone Temple Pilots?

Ovo sto Axl radi je definitivno nesto vredno (mogu to da kazem jer sam ih gledao prosle godine u Budimpesti).Trojica gitarista ubijaju,a Axl je genijalan. Ako mi ne verujes par strana ispred ima link za novu stvar gunsa,pa poslusaj to i vidi da li se radi o satorima.

 

Velvet Revolver je pokusaj da ubace grunge u gunsnroses,ali su se zajebali jer Axl Rose je bio mozak i srce tog benda,a slash mu je davao "dusu".

 

Ja strasno gotivim duff-a,ali je on bio srecan covek kada je upoznao Axl Rose-a i dosao u bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, preslusah Outsiderse i sada sa sigurnoscu mogu da kazem da je Ain't Life Grand (ili ti Snakepit 2) nesto najbolje sto je izaslo posle raspada G n' R. Takodje, ko sto napisah gore, jedino sto je stvarno dovoljno kvalitetno, drugacije od prethodnih, a opet dovoljno u fazonu G n' R, da bi komotno moglo da prodje kao album G n' R i to jako dobar album u nekom klubskom heavy dark blues fazonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Velvet Revolver "quietly falling apart"

Wednesday, May 16, 2007

Velvet Revolver's new album, called Libertad, comes out on July 3rd, but for a while it looked like it might not come out at all. Bassist Duff McKagan told us that even though the band started working with producer Rick Rubin and writing songs, he was worried that Rubin and the group weren't pulling together: "I wasn't nervous, it was just kinda happening, you know. It was quietly falling apart. I don't know what my emotion was about it, so I can say it now because we all kind of talk about it. It was just a drag, 'cause we just didn't have a goal. We didn't have a date booked for the recording studio, we didn't know when we'd have a record out, we didn't know what we were writing so many songs for."

 

The band ultimately parted ways with Rubin and hired Pearl Jam producer Brendan O'Brien, who got the band back on track.

 

Velvet Revolver officially issues the first single from Libertad on Wednesday (May 16th), titled "She Builds Quick Machines."

 

Libertad will be released in two formats. The regular CD will include a documentary about the making of the album, while a CD/DVD will feature a second documentary about the group's recent South American tour.

 

Velvet Revolver is currently on a brief North American tour that hits Boston on Wednesday (May 16th). A summer trek pairing them with Alice In Chains is reportedly in the works.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde može da se nađe link za pesmu?
Evo ga linAk: http://www.fmqbproductions.com/epks/2007/v...2/download.html

 

Ako se oni uzdaju u pesme kao sto je ova onda sam jako zabrinut kako ce to sve zvucati... pesma je sasvim prosecna. Pustili su na AOLu jos 3 pesme (1:30 min od svake) sve su prosecne sem "Last Fight" koja obecava, ako neko zeli to da cuje nek vice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gnr-4-ever

 

Pa ne bih bas reko da je prvi album katastrofa. Ima do jaja stvari. Nazalost, te stvari su dobile manje paznje nego neko sranje tipa Fall to Pieces. Jbg, meni iskreno sa albuma najmanje lezi sam zvuk odnosno produkcija.

 

Sto se tiche muzike, ima mnogo dobrih pesama (malo onako punkerski pojednostavljenih, ali valja se), ali jbg, nema bas onih koje bih nazvao do jaja. Jbg, na prvo slushanje mi nije nikako lego, a onda sam krenuo da se borim sam protiv sebe ne bih li razdvojio samu muziku od ruznog zvuka. :) Meni se iskreno dosta svidja taj pokusaj ukrstanja nekog grungea i hard rocka i ima super pesama u tom fazonu, a i ima i dobrih stvari koje su straight rockanje, tipa Dirty Little Thing. Svidja mi se sto nije bas samo mutant grungea i rocka, ali zao mi je sto je tu bilo josh mesta da se to sve ucini josh boljim, a oni to nisu uradili.

Ne mislim da natrpaju josh nesto, nego bas naprotiv, da josh izdelju to sto su radili. Ko da ih je usput malo smorilo.

 

U svakom slucaju, daleko od toga da je album smesan. Mislim da je jako dobar, ali, ako oces da kazes da to bez Axl-a nije to, mogu da se slozim u toliko da bi on mozda izvuko tu poslednju etapu u radu na pesmama. Mada opet, da nije Vejlanda, pitanje je kolko grunge uticaja bi uopste i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vejland je potrosen, posle tih silnih droga kako i ne bi, jedva u studiju mogu da mu srede glas... mal nisam bacio peglu kad sam cuo It's So Easy sa Skotom na vokalu. Secam se kad sam prvi put slusao Contraband, bilo je ono "wtf is this?!" ... sem jedno 2-3 pesme koje su ok, ostalo je u najboljem slucaju prosek, generalno album me je smorio posle nekoliko nedelja. A mozda sam ja stekao takav utisak zato sto ne trpim gurnge :).

 

Ako je suditi po prvom albumu i ovo nesto sto sam cuo od drugog Slash i ostali ex-guneri ne mogu da napisu kvalitetnu pesmu bez Axla ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih reko ni da Axl-u ide bas najbolje bez njih. :)

Realno Slash je itekako u stanju da napravi do jaja stvar (pod uslovom da je on pravio). Elem, cekiraj moju temu o Slash's Snakepit. Josh bolje poslushaj Ain't Life Grand (drugi album Snakepita). Videces da ima pesama kakve najverovatnije neces cuti ni na novom G n' R albumu. Pesme kao sto su Serial Killer, Speed Parade i jos neke jedu malu decu. Veruj mi kad ti kazem, u rangu su sa najboljim pesmama gunsa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sve od Snejkpita i mogu ti reci da mi se vise svidjaju recimo Izzyjeve solo stvari nego Slashove... mislim ima nekoliko dobrih stvari , ali ne "drze" dugo. E sad da su te pesme u rangu sa GNR stvarima nema teorije, al ok, tvoj ukus ...

 

pi.es. a to dal Axl moze ili ne bez njih ostaje jos da se vidi ;).

Edited by Black_Velvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...