Jump to content

Velvet Revolver


Dowla

Recommended Posts

Pa ne bih reko ni da Axl-u ide bas najbolje bez njih. :)

 

Ne ide mu najbolje bez njih? :lol::lol::lol:

 

Jesi ti uopće uključen u GN'R svijet? Imam osjećaj kako nemaš pojma što se trenutno događa. Jesi slušao ovih par novih demo pjesama koje su procurile na internet? 99,99999% GN'R fanova na internetu će ti reći kako VR pjesme nisu ni do koljena novim GN'R pjesmama. Ali jebiga, očito da postoji izuzetak za sve pa tako i za te nove pjesme. :lol:

Anyway, da vas malo informiram (mada mislim da već svi znate za to) GN'R su bili na 2 turneje prošle godine koje je posjetilo preko 1,500,000 ljudi, i sad spremaju veliku svjetsku turneju i planiraju nastupit na preko 80 koncerata. Kad će VR to postić? Nikad. Contraband je prema mnogim ljudima na internetu (da i ne spominjem stvarni svijet :rolleyes: ) ocjenjen kao promašaj, i kome god kažete da vam usporedi recimo 'Better' sa svim pjesmama na tom albumu reći će vam kako te pjesme nisu ni do koljena ijednoj novoj GN'R DEMO pjesmi. Zamislite kako je taj album Contraband dobar kad je jedna DEMO pjesma bolja od svih pjesama koje se nalaze na tom albumu. :mrgreen: No ajd da ne duljim sve će se pokazat kad Chinese Democracy izađe. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kako glupo ime za novu pesmu :)

 

@gnr lik

 

Koga boli uvo za to sta su gunsi postigli 2007 godine...ovo nije takmicenje da li je Velvet Revolver bolji od Guns-a ove godine ili obrnuto...Contraband je strava album,toliko je dobar da sam uzeo i original,a to radim samo kada je BASH DOBAR AlBUM...ma sta god ti pricao Better i sve pesme koje su do sada procurele su ocaj...znam neke od najvecih gnr fanova na drugom forumu i svi ce potvrditi moje rechi...uostalom koje rechi..svi znamo samo neki nece da priznaju da pesme stvarno zvuce ocajno i moli boga da chinese democracy ispadno bar osmina bilo koje gnr ploce...novi vr josh niko nije poslushao da bi ocenjivao da li je bolji ili gori od nekog usranog demo-a...ipak stvarno morash da budesh opsednut bendom i da bi rekao da je demo bolji od albuma koji je popio odlicne recenzije i prodao u 2 000 000 + primeraka :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gnr-4-ever

 

Veruj mi covek, ja sam itekako upucen u radove novih gunsa. Mislim da ima jako dobrih pesama, ali opet ne mogu da se oslobodim osecaja da i njima nesto fali (ne govorim o produkciji, to nikad ne uzimam kao merilo kolko je sama pesma dobra). Na primer, TWAT mi se mnogo svidja, I.R.S. mi se mnogo svidja, Madagaskar je do jaja, ali se nerviram sto u svim pesmama ima nesto da se doda. OK, podrazumeva se da uzimama sa rezervom jer su i dalje demo snimci i ne znam kako ide proces rada na pesma u ovoj postavi, ali poenta je to sto kod starih pesama stvarno nemama sta da dodam ili oduzmem. (ali opet ovo su demo snimci). Ne bih se bas slozio ni sa Darthamulom, ali sam vremenom provalio kakav zvuk voli tako da kapiaram sta mu se svidja. :)

Ja sam ko sto rekoh, bio jedva malo uzbudjen kad sam cuo Slither. Jbg, qL pesma, ali razumes, pesme koje su u tom rangu bi se u najboljem slucaju nasle kao B-side na nekim starijim singlovima gunsa, a ne kao vodeci singl sa prvog albuma benda.

 

Bedak je sto kapiram gde skripi i kod jednih (gnr) i kod drugih (VR) i tacno znam da bi lepo popunili nedostatke jedni drugih. Ali, aj sad stvarno da ne pishem ono sto sam vec par postova ranije napisao za Contraband. Sto se tiche novih pesama gunsa, mislim da im fali malo kompaktnosti i konkretnijih rifova. Kapiram ja sta Axl oce da uradi, ali mora to bolje da zvuchi kao celina kad govorimo o delovima same pesme, a malo homogenije kad se govori o samim aranzmanima.

 

Jbg, ko sto rekoh, dajem im za nove prostora jer su demo i dalje, a sto se tiche ovog prvog singla sa Libertada, stvarno je slabo. Ima samo onaj jedan qL deo, po meni, kad ga uspore. Ostalo je tezi mediokritet.

 

Jbg, ko zeli da cuje nesto sto nigde ne moz' da nadje, uvatice da pravi svoju muziku. :)

Edited by Brace

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brace

GNRu fali "classic Slash solo" , a VRu fali ... mnogo toga :mhihi:. Mada, sem u Slitheru i Fall To Pieces i VRu fali classic Slash solo. GNR ima problem sto u nekim delovima ove nove pesame mi deluju prazne, tj. "fali" im jos gitara (ne brojcano :D), rifova npr. u Chinese Democracy (ovaj zadnji demo) posle onako dobro introa ide zatisje, nepotrebno ... opet, to su jos demoi videcemo kako ce zvucati finalna verzija al zasad ovo mi je najveca zamerka.

 

E da, najbolje stvari od VR sto sam cuo su Money i Angie (Mary) , obe su naravno obrade, ovu drugu su svirali live negde... isto tako i ona pesma sa Fantastic Four OST Come On, Come In mi je bolja od pola Contrabanda.

 

a sto svi madagascar gledate kao novu pesmu..jebote ta pesma je poznata josh od stare postave kada su je napisali na turneji za use your illusion
...so not true, ne znam odakle ti takva info. Pre nekoliko godina je bila prica kako je ta pesma napisana jos u doba stare postave, to je neki "mozak" tada povezao (jer je tekst pesme ocigledno dvosmislen i ima veze sa odnosima u staroj postavi) pa kao i pesma je napisana u to doba... btw, Axl na RIR 3 lepo kaze (pri najavi Madagascar) "this is a brand new song...".

 

S obizirom da su Slash & Duff legalnim putem prakticno "zabranili" novoj postavi da svira vecinu Use Your Illusion materijala sumnjam da bi dozvolili da Axl pesmu koja je napisana sa njima izda na novom albumu ;).

 

Cek nesto mi nije jasno, sad zato sto si ti qpio Contraband to bi trebalo da znaci da je album odlican? ili sto se tebi ne svidja Better (i ostali demoi) treba da znaci da su losi? Svoje misljenje temeljim na osnovu Contrabanda i ovo malo sto sam cuo od novih stvari VR, znaci stvari koje su IZDATE... a ako bih morao da poredim stvari koje sam cuo sa novog albuma VR vs GNR , GNR stvari su objektivno MNOGO bolje (e sad ako ti mislis da Axl kreten pa donosis sud na osnovu toga , onda jbg :D). No, kad izadje Chinese Democracy onda cu da kazem da li je dobro ili lose ;). Until then ... lets just have a little patience :mhihi:

Edited by Black_Velvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako sto se tiche staro-novog materijala.

Za Madagaskar ne mogu da tvrdim od kada je ali mogu da kazem da ako je sa pocetka devedesetih, onda je DAAALLEEEEEKKKKOOOO od onoga kako je tada eventualno zvuchao. Kao drugo, da je zvuchao nesto blize ovoj danasnjoj verziji, onda sumnjam da je iko sem Axl i imao nekog posebnog uticaja na tu stvar. Ja nikad ranije (govorim o Unwanted Illusions materijalu i slicnim snimcima) nisam cuo nesto slicno Madagaskaru.

 

E, sad. Ima jedna pesma koja me asocira na jednu sa Unwanted Illusions. To je TWAT (there was a time). Pesme prvenstveno ima gotovo identicnu atmosferu kao Bring It Back Home. Pazite, da ne bude zabune. Reci su potpuno drugacije, riffovi se razlikuju, ali od nekog 2:30 krece deo pesme koji po atmosferi i po melodiji izgleda kao da je nesto iz cega bi mogao da nastane TWAT. Nacin Axl-ovog pevanja, atmosfera, do nekle i melodija, ali se refreni razlikuju.

Sad jebiga, odoh da se podsetim kako beshe tacno idu refreni u TWAT. :) Da vidim sta tu ima.

 

Inace, jedini pravi Slash momenti (kada se govori o sloima) na Contrabandu su u Dirty Little Thing i You Got No Right.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da znate Madagascar je napisana oko 2000. godine. Napisao ju je Axl, uz malu pomoć Chrisa Pitmana.

 

p.s. kad već svi radite offtopic, http://www.freewebs.com/gnr-4-ever/

To vam je popis mojih GN'R dvd-ova, imam oko 150 komada. Ako netko želi trejd pošaljite PM.

Edited by gnr-4-ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi je neko rekao da se ovdje krve grn-čtri-ever i Braco ranije bih došao na ovu temu.

 

Što se tiče VR vs (novi) RNG, jebote, pa ni jedni ni drugi nemaju poštene nazive pjesama a kamoli pjesme.

 

Doduše, Somotni štoljpi ima smisla ako se posmatra kao narkomanski garažni alternativni vokalno instrumentalni sastav, ali, i tad su daleko od dobrog. Sa druge strane, novi NRG nema nikakvog smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlajo, nemoj da citas u mraku. :)

 

A, ja se inace ne krvi nisakim, nego jednostavno ne volim da slusham da VR ne valja samo zato sto neko voli Axl. Isto ko sto ne volim da slusham da G n' R ne valja samo zato sto neko NE voli Axl. :)

 

Ima tu dobrih stvari i ideja. Generalno, kod novih G n' R ima ogroman potencijal samo se bojim jer nisam siguran da ce uspeti da naprave od toga ono sto stvarno moze da bude.

 

A i da se ne ponavljam sada, vec smo rekali (bar sam ja reko) sta sve smatram dobrim, a sta nedostacima i kod jednih i kod drugih. (ili sam to reko na G n' R temi).

 

Jbg, pogledaj, ako si zainteresovan za moje misljenje na temu VR i G n' R. Ako sam relevantan da pricam o necemu, onda su to G n' R i sve vezano za njih. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ja se inace ne krvi nisakim, nego jednostavno ne volim da slusham da VR ne valja samo zato sto neko voli Axl. Isto ko sto ne volim da slusham da G n' R ne valja samo zato sto neko NE voli Axl. :)

 

Ja bend ocjenjujem po glazbi koju proizvodi, a mislim da svi znamo što je VR dosad proizveo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

gledao "rock am ring 2007" uzivo...

 

ima torrent negde...potrudite se da ga nadjete...

 

 

momci su ozbiljno shvatili gnr konkurenciju...

 

zvuce bolje nego ikad...

 

slash je cak poceo da koristi envelope-filtere...i vishe nije pijan pred koncert.

 

ludilo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velvet_Revolver_-_The_Melody_and_the_Tyranny-EP-2007-FKK

rtist : velvet revolver

title : the melody and the tyranny

genre : Rock

source : CDDAtype : EP

rls date : 06.03.2007st date : 06.01.2007

size : 19,9 MBtracks : 03

---------

 

01 she builds quick machines04:06

02j ust sixteen04:01

03 psycho killer04:18

Link

 

sorry ako je neko vec kacio

odavno se pojavilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velvet Revolver-Libertad-2007-SAW

 

Velvet_Revolver-Libertad-2007-SAW

 

00-velvet_revolver-libertad-2007.m3u (494 bytes)

00-velvet_revolver-libertad-2007.nfo (2.15 kilobyte)

00-velvet_revolver-libertad-2007.sfv (624 bytes)

00-velvet_revolver-libertad-scan-2007.jpg (216.29 kilobyte)

01-velvet_revolver-let_it_roll.mp3 (4.17 megabyte)

02-velvet_revolver-she_mine.mp3 (5.97 megabyte)

03-velvet_revolver-get_out_the_door.mp3 (5.65 megabyte)

04-velvet_revolver-she_builds_quick_machines.mp3 (6.64 megabyte)

05-velvet_revolver-the_last_fight.mp3 (6.72 megabyte)

06-velvet_revolver-pills_demons_and_etc..mp3 (4.85 megabyte)

07-velvet_revolver-american_man.mp3 (6.56 megabyte)

08-velvet_revolver-mary_mary.mp3 (7.76 megabyte)

09-velvet_revolver-just_sixteen.mp3 (6.98 megabyte)

10-velvet_revolver-cant_get_it_out_of_my_head.mp3 (6.91 megabyte)

11-velvet_revolver-for_a_brother.mp3 (5.79 megabyte)

12-velvet_revolver-spay.mp3 (5.4 megabyte)

13-velvet_revolver-gravedancer.mp3 (12.5 megabyte)

 

Real deal, great quality (320k/s)

 

-- torrent --

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...