Jump to content

Hannibal Rising (2007)


Recommended Posts

"kad jaganjci utihnu" je alfa i omega ovog zanra, po meni. drugi deo je ok, ali je ona scena sa mozgom toliko banalna i glupa da mi je unistila ceo film. :udri: drugo, posle jodie foster, malo je nelogicno da stave dzulijen mur da glumi ag. starling, nekako prekrupna za taj lik...

 

 

fora zasto je dzulijen dosla posle dzodi - zato sto je dzulijen trebalo da glumi klarisu "7 godina kasnije"...odnosno, 7 godina posle lektorovog bekstva...

 

@akseanosilas---e, tacno sam gledala taj film ranije, dozivela sam ga kao komediju...najbolja je fora oko izjavljivanja saucesca...kada su prvoj udovici valjda nosili tu bombonjeru od njenog muza? ili sam to utripovala...a zasto im porasla prodaja - mentoli krenuli da povuku svu cokoladu iz prodaje, zaposeli sve prodavnice i trpaju u kolica...a ljudi gledaju i kontaju da mora da je nesto dobro i nastane prava otimacina :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@akseanosilas---e, tacno sam gledala taj film ranije, dozivela sam ga kao komediju...najbolja je fora oko izjavljivanja saucesca...kada su prvoj udovici valjda nosili tu bombonjeru od njenog muza? ili sam to utripovala...a zasto im porasla prodaja - mentoli krenuli da povuku svu cokoladu iz prodaje, zaposeli sve prodavnice i trpaju u kolica...a ljudi gledaju i kontaju da mora da je nesto dobro i nastane prava otimacina :):):)

 

Пази, то јесте комедија, али мени много већи немир ствара замишљање ситуације да се нешто попут тога може десеит од замишљања ситуаије да ме неко може искасапити. Мислим, замисли да у смесу за Милка чоколаде убацују одсечено виме од краве, на пример..

 

Иначе, ако неко зна како се зове филм о коме причамо, нека јави...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази, то јесте комедија, али мени много већи немир ствара замишљање ситуације да се нешто попут тога може десеит од замишљања ситуаије да ме неко може искасапити. Мислим, замисли да у смесу за Милка чоколаде убацују одсечено виме од краве, на пример..

 

Иначе, ако неко зна како се зове филм о коме причамо, нека јави...

 

covece, tu jesi u pravu...zamisli, svakodnevna situacija, radis super posao, i onda BUC!

 

pre neki dan sam naletela na horor na 'enter tv'...emisija se zvala "Vlashka magija"...mrzim te stvari...videla sam samo 15-ak minuta, osetila sam kao da me gomila iglica bocka u ledja, a drug dodaje zacin pricom o 'crnoj svadbi' (momak poginuo pre nego sto se ozenio, pa ga familija zeni onako u sanduku, da ne bude da je otisao bez toga...a devojka pored u vencanici, muzika, slavlje...samo sto je on u sanduku...kripiiiiiiiiii)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan sam naletela na horor na 'enter tv'...emisija se zvala "Vlashka magija"...mrzim te stvari...videla sam samo 15-ak minuta, osetila sam kao da me gomila iglica bocka u ledja, a drug dodaje zacin pricom o 'crnoj svadbi' (momak poginuo pre nego sto se ozenio, pa ga familija zeni onako u sanduku, da ne bude da je otisao bez toga...a devojka pored u vencanici, muzika, slavlje...samo sto je on u sanduku...kripiiiiiiiiii)

 

:)

Ух, јебем ти...

Има у Источној Србији тих сулудих обичаја, које махом Власи практикују. Ја сам чуо за неко мртво коло, где сви играју, а ништа се не чује, па онда оно кад пале оне ватре да би мртви који су умрли у печалби видели пут до оног света. Ипак, за ову свадну нисам чуо. Које лудило...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Ух, јебем ти...

Има у Источној Србији тих сулудих обичаја, које махом Власи практикују. Ја сам чуо за неко мртво коло, где сви играју, а ништа се не чује, па онда оно кад пале оне ватре да би мртви који су умрли у печалби видели пут до оног света. Ипак, за ову свадну нисам чуо. Које лудило...

 

da bre, bas je to za vatru bilo u emisiji...kao, oni smatraju da se nista ne menja nakon smrti, da ti ljudi i dalje moraju da jedu, piju...sad, posto je taj svet bez vode, hrane, svetla i td. onda zivi moraju to da im obezbede... prestala sam da gledam kada je neka baba (napusena po svoj prilici) pocela da pada u neki trans i prorokuje dolazak nekog mladog predsednika sa zapada koji ce biti kao Tito i koji ce da nas spase.....

uh, ma nema goreg horora za mene od tih vradzbina i prica .... grozno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima bolja fora - (to sam pokupila iz filma '100 devojaka')--kada momak prica devojci da se kao mali strasno plasio one vestice iz OZ-a, pa se onda setio kako je tu vesticu ubila voda i onda bi tako lezao u krevetu i skupljao pljuvacku u ustima i ako bi vestica dosla, on bi pljunuo na nju :)

dakle, gavro, skupljaj pljuvacku...ja sam vec pocela:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Odgledah film vec dva puta i mogu da kazem da je na utvrdjenom drugom mestu, u odnosu na prethodne! Odusevila me je cinjenica da je chesko - engleska produkcija, te su moja ocekivanja dobrim delom ispunjena. Tipican, ali opet jedinstven pristup evropskog filma - rat, daje veoma emotivno jak uvod u samu pricu. Moram priznati da kada je samo u najavi bila tragedija Hanibalove sestre, neverovatna jeza me je obuzela. Dakle, sto se tice samo atmosfere, film zasluzuje finu devetku (nije 10 zato sto su neke scene kratke). Takodje smatram da je izbor glumaca veoma neobican, no nazalost ne nuzno i toliko dobar. Mladi Hanibal, koga glumi francuski glumac Gaspard Ulliel, je izuzetan lik. Bas kao sto je neko spomenuo, boljeg nisu mogli da izaberu! Neverovatna harizmaticnost, izrazajnost, suptilnost i stil pri glumi i to samo sa 22 godine. Definitivno nosi ceo film, te stoga mi je zao sto ostatak ekipe nije tako ubedljiv. Ocekivah malo vise od Rhys Ifans-a, ocigledno mu treba malo vise vremena da se istakne. Sto se tice glavne i jedine zenske uloge (naravno, ako se zanemari pojavljivanje neke zenske osobe koje je trajalo 2 sek.), pomislih da nije los izbor, medjutim ubrzo promenih misljenje. Ocigledno opsti nedostatak kod zutaca - nemogucnost izrazavanja osecanja. Dakle, zena je u svim situacijama sa istim izrazom lica, te je potpuno "osakatila" neke scene. Jedino bih jos pohvalila glumu lika koji drugi biva ubijen, bas kao i fantasticnu scenu njegovog ubistva. Pored te bih izdvojila i scenu ubistva Kolnas-a. Uh, fascinantna atmosfera - zacikavanje, moralna dilema, monstruozna brutalnost... prava igra predatora i plena :D

 

Sve u svemu, zacin C ;)

 

P.S. Nakon toga napokon odgledah Hostel i totalno se smorih. Zamisao je zastrasujuca, ali nedoradjena. Gluma je zalosna... Ne znam kakav je nastavak...

 

Evo i par "teasing" slidza za one koji nisu jos gledali:

 

bscap021.jpg

 

bscap004.jpg

 

bscap013.jpg

 

bscap031.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Samo želim da naglasim da,osim imena,ovaj film nema nikakve veze sa ''Jaganjcima''.

 

Jaganjci se bave Ničeovim nadčovjekom,jer nadčovjek se postaje čineći zlo.I u njegovim ubistvima nema ničeg seksualnog ili perverznog.Čovjek jednostavno voli da jede.Volja za moć.

 

Zato nema nikakve veze sa knjigom.

Ne zanima reditelja Jaganjaca kako je on postao to što je postao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

svasta...

jaganjci i ostali filmovi su samo nastavak neke price o Hanibalovom zivotu... a svi filmovi su potekli iz uma jednog istog coveka, Tomasa Harisa, tako da price itekako imaju istu bitnu crtu.

---kada smo vec uvukli Nichea u pricu- Niceov nadcovek nije zao, vec humanista i osnova te cuvene Niceove knjige je ljubav prema coveku.

Hanibal jede ljude ne zato sto voli da ih jede, vec zato sto ih kaznjava-on jede samo nepristojne ljude... ali ne kaznjava na brutalan i psihotican nacin koji podrazumeva osvetu, odmazdu ili sta god, vec je pronasao nacin kako da to uradi humanije u smislu da uziva u tome ne kao zivotinja, nego kao covek. u hrani i picu, kao pravi hedonista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Niče humanista?

E,bolje briši taj post da se ne blamiraš.

 

Niče je antihumanista kao i svi ničeanci.Pa Mišel Fuko je čak proglasio smrt čovjeka.Smatraju da humanizam od čovjeka pravi ovcu.

 

Niče lično tvrdi da se nadčovjek postaje čineći zlo.

On to ne posmatra kao zlo,jer je zlo u hrišćanskom smislu,a to klanje je nešto životinjsko,ali udignuto na novi nivo.

 

 

 

A reditelj filma je samo uzeo likove iz knjige i obradio ih.

Hugo Klajn dobro kaže:Isti naslov i priča knjige i filma ne znači ništa.

Reditelj je reditelj,pisac je pisac.

 

Još jedna digresija o Ničeu:upravo zato što su ničeanci apsolutni protivnici psihoanalize,reditelj u jaganjcima se ne bavi psihom Hanibala,a to ovaj novi film radi.

Zato oni nisu povezani.

 

Na površnom nivou jesu,ali u usuštini nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako Nichea smatras anti-humanistom, onda znaci da su o njemu ucio iz spisa mislilaca posleratnog perioda, koji su bili sve samo ne objektivni. ako dozvolis svom umu da se otvori za sve uglove posmatranja jedne situacije, mozes dobiti neku objektivniju sliku o Nicheovoj ideji natcoveka. sam Niche nikada konkretno nije rekao da je humanista ili antihumanista (on nista ne tvrdi), cak se u neku ruku i ne moze smatrati filozofom jer je previse apstraktan, pa se moramo uzdati u tumacenja njegovih ideja, a da bi dobili iole korisnu i relativno istinitu sliku o onome sto je hteo da kaze, moramo se osloniti na sva tumacenja, a ne samo posleratna... (posleratna tumacenja nisu objektivna zato sto uglavnom govore o fasizmu i nacizmu, i neopravdano vezuju i Nichea za to jedino iz razloga sto je Hitler bio njegov fan, iako u Nichevim idejama ne postoji nista sto bi se moglo poistovetiti sa fasizmom, nacizmom...)

 

“Učim vas natčoveku. Čovek je nešto što treba da bude prevaziđeno. Šta ste vi učinili da biste ga prevazišli? Sva su bića dosad stvorila nešto iznad sebe: zar vi želite da budete oseka ove velike plime i da se radije vratite životinji nego da prevladate čoveka! Šta je majmun za čoveka? Podsmeh ili bolni stid. A upravo to treba da bude čovek za natčoveka: podsmeh ili bolni stid.”

 

 

naravno da film nije samo ekranizovana knjiga ('based on the story').... ali poenta je ista- svi se bave Hanibalom i njegovom psihom, upravo zato to nisu obicni filmovi o psihopati, ubici, manijaku koji ubija i jede ljude, vec o 'normalnom', psihicki zdravom, jako inteligentnom coveku za koga niko nikada ne bi pomislio da je ubica. ako to nije bavljenje psihom, onda ne znam sta jeste. hanibal, hanibal i samo hanibal. eventualno klaris.

 

odakle ti ideja da su nicheanci protivnici psihoanalize? svasta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ako Nichea smatras anti-humanistom, onda znaci da su o njemu ucio iz spisa mislilaca posleratnog perioda, koji su bili sve samo ne objektivni. ako dozvolis svom umu da se otvori za sve uglove posmatranja jedne situacije, mozes dobiti neku objektivniju sliku o Nicheovoj ideji natcoveka.

 

ne nego ti imaš predrasudu da humanizam znači čovjekoljublje.Ja uopšte ne tvrdim da je Niče mrzio čovjeka,to ti tvrdiš da ja tvrdim.Jeste smiješno,ali ti meni ubacuješ riječi u usta,a ja to nisam rekao.

 

Humanistička misao je humanistička misao.Niče za nju tvrdi da je sranje.Nije rekao,e niste vi humanisti već ja,ovo nije humanizam već je ono humanizam,on ne uzima tuđe pojmove,pa makar ih drugi pogrešno tumačili.Uzimanje tuđih pojmova i redefinicija istih je nešto što humanisti rade,a ne Niče.On se ne bavi tim sitničarenjem.

 

Drugo ,humanisti naglašavaju vlast Razuma,Niče Volju za moć.

Treće,humanisti naglašavaju moral stada,Niče moral gospodara.

 

ec o 'normalnom', psihicki zdravom, jako inteligentnom coveku za koga niko nikada ne bi pomislio da je ubica. ako to nije bavljenje psihom, onda ne znam sta jeste.

 

Film se ne bavi Hanibalovom psihom.

Da li znamo šta hanibal želi,šta sanja,da li voli seks sa ženama,muškarcima,životinjama,da li je pedofil?Da li je imao neku nesreću u djetinjstvu,ko mu je otac,majka,ima li braću ili sestre?Ko mu je bila prva ljubav,da li je imao kućnog ljubimca?Ne znamo ništa o Hanibalu,osim da ubija i jede.Nigdje nije rekao zašto voli da jede,upravo zato što film ne odgovara na pitanje zašto,nema psihoanalize u filmu.Mi prosto gledamo šta se dešava bez ikakve ocjene da li je to loše ili dobro.Mi sami donosimo ocjenu ,a ne film sam.

Da li je to dobro ili loše,reditelja ne zanima.

Ovdje opet ispadaju tvoje predrasuda da je samo zato što je neko prikazan kao kanibal ,to automatski znači da je lud.

 

odakle ti ideja da su nicheanci protivnici psihoanalize? svasta....

 

Psihoanaliza je zasnovana na istom modelu kao i hrišćanska ispovjest.

Traži od tebe da govoriš o svojim grijesima i neostvarenim željama i onda ti propiše lijek.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja tebi opet govorim da Niche nista nigde ne tvrdi, ne govori, ne naglashava, ne smatra - on samo pishe apstraktno, a o tome sta je on konkretno hteo da kaze postoje samo tumacenja njegovih dela koja ne moraju nuzno biti tacna. ali, kako bi imali iole realnu predstavu sta je on to hteo da kaze, ne smemo se osloniti na jedno, dva tumacenja, nego na sva.

ta volja za moc i te gluposti o kojima pricas su karakteristike tzv. nicheizma koji osim imena nema nikakve veze sa Nicheom, vec sa Hitlerom, a vec sam objasnila neistinitost tog tumacenja u nekom od prethodnih postova.

 

objektivno, Niche jeste humanista.

 

a kako je prica isla o 'kad jaganjci utihnu'- o cemu se radi u filmu? o slucaju ludaka koji ubija zene da bi od njih sio odelo, agenti ga ne mogu uhvatiti i onda se obracaju za pomoc bivsem psihijatru tog ludaka... a psihijatar je u zatvoru... i kako se stoga radnja filma ne vrti samo oko Hanibala, o njemu i njegovoj psihi saznajemo taman toliko koliko smo saznali i o ostalim bitnim likovima u filmu - ni previse ni premalo...

 

i ne vidim gde si osetio moje predrasude? ja govorim samo kako jeste, ali nisam rekla da je neko lud samo zato sto je kanibal... a upravo zbog toga sto ti film ne nudi izbore dobro-lose, vec te ostavlja da sam presudis, on i jeste fantastican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Cookie,ti izgleda nisi otišla dalje od naslova Ničeovih knjiga.Postoji knjiga Volja za moć,ali se volja za moć pominje još u prvim njegovim knjigama npr Rođenje tragedije,pa nadalje.

To je osnov njegove filozofije,da hrišćanstvo sputava nadčovjeka tako što svojim moralom stada uništava njegovu volju,koja nije ništa drugo do volja za moći.

 

o slucaju ludaka koji ubija zene da bi od njih sio odelo, agenti ga ne mogu uhvatiti i onda se obracaju za pomoc bivsem psihijatru tog ludaka...

 

oni ne znaju da je on njegov psihijatar.

Dolaze iz nekog drugog razloga kod njega,sad se ne sjećam kojeg.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi se ipak na trenutak vratio temi : Ochajan film, ili sam ja ocekivo previse...jbga ono je pre neki akcioni-triler dok sam ja ocekivo ulazak u samu srz pojave kanibalizma kod Lektora al eto qrca...jbga...sjebashe odlichan naslov bezveze... :frown::udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cookie,ti izgleda nisi otišla dalje od naslova Ničeovih knjiga.Postoji knjiga Volja za moć,ali se volja za moć pominje još u prvim njegovim knjigama npr Rođenje tragedije,pa nadalje.

To je osnov njegove filozofije,da hrišćanstvo sputava nadčovjeka tako što svojim moralom stada uništava njegovu volju,koja nije ništa drugo do volja za moći.

oni ne znaju da je on njegov psihijatar.

Dolaze iz nekog drugog razloga kod njega,sad se ne sjećam kojeg.

umesto da se bavis onime sto ti nije posao, procitaj pazljivije sta sam htela reci: Niche nema filozofju jer govori odvec apstraktno, tako da nam ostaju TUMACENJA. ti imas svoja tumacenja, ja imam svoja, o Niceovim delima i idejama postoji ih milion...

tumacenja...

tumacenja....

tumacenja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

SVaka filozofija je apstraktna.

 

prosto vaditi se na tumačenje je smiješno.

 

Ne možeš da tumačiš da li NIče ima desnu ruku,kad je mora imati u svakom tumačenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se vracam na temu posto i svaki srednjoskolac zna da je filozofska rasprava o Niceu gubljenje vremena...

 

 

Uzas film,nisam ja tu video nikakve elemente evropskog filma vec uzasnu glumu,katastrofalno predstavljenu knjigu(mada je i sama knjiga slabija....),ovo je iskreno jedan od najgorih filmova koje sam pogledao u poslednje vreme,zamislite da ne znate pricu ispred,pa ovo je napravljeno gore od hostela i sl. sranja....ode decko i postade samuraj...nista o tome kako je gradio licnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...