Jump to content

Royal Hunt


Recommended Posts

slusao sam sa voiceover-om (samo zato sto mi je boals daleko najomiljeniji power metal pevac)

 

i stvarno jebe mater, odlican nastavak paradox-a, ima muzickih tema iz paradox-a sto se ponavljaju, i boals zvuci fantasticno. mnogo vise mid-range peva nego inace.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusao sam sa voiceover-om (samo zato sto mi je boals daleko najomiljeniji power metal pevac)

 

i stvarno jebe mater, odlican nastavak paradox-a, ima muzickih tema iz paradox-a sto se ponavljaju, i boals zvuci fantasticno. mnogo vise mid-range peva nego inace.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo obećava...

 

http://rapidshare.com/files/101303512/Royal_Hunt_-_2008_-_Paradox_II_-_Collision_Course_mediaportal_by_Jho.part1.rar
http://rapidshare.com/files/101303619/Royal_Hunt_-_2008_-_Paradox_II_-_Collision_Course_mediaportal_by_Jho.part2.rar

 

ili

 

http://www.shareonall.com/2008_-_Collision_Course_novk.rar

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudi me da ti se i ovde ne dopada s obzirom da u odnosu na Malmsteena/RoF ovde peva na totalno drugačiji način pa čak jedva prepoznatljivo. Svaka čast Andreu kako svakog pevača upakuje u RH :)

 

Album za razliku od prethodnih Paper Blooda i Eyewitness ima RH atmosferu. Daleko od toga da su to loši albumi ali nisam mogao da ih slušam u celini. Sa Collision Course to se uopšte ne dovodi u pitanje a teme sa Paradoxa su samo šlag na extra torti:

 

#1 Paradox

#2 The Mission

#3 Collision Course

 

Hit na albumu definitivno Divide & Reign - kakav poweraški riff sunce ti :mrgreen:

 

I ono što mene oduševljava kod Andrea jeste da već 8 albuma za redom pravi neverovatno kvalitetne radove i postalo je uobičajeno da izadje novi RH i da ti se svidi, barem meni :) Zato mi i ne pada na pamet da skidam retail verziju jer ću i ovako i onako da kupim original.

 

BTW, svi albumi biće remasterovani i reizdati pa ću probati da ubedim čika Valderamu da kupi licencu barem za Paradox a možda bude i Mission pošto mu se taj album baš svidja :mrgreen:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je pevao recimo DC na ovom novom albumu to bi bio najbolji nastavak ali i Mark je lego extra. I meni se vise svidja kako peva/zvuci ovde nego recimo u Malmsteenu.

 

@ProgressiveR... Cini mi se da ti imas neki problem sa dobrim vokalima (Jorn, Mark...) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Jorna mogu i da razumem jer je u proteklih 3 godine otpevao svaki treći AOR/prog album koji je izašao pa se jednostavno smučio ljudima, pa čak mogu i da razumem da mu smeta kada Mark peva onako visoko kako samo on ume, ali u RH peva na totalno drugačiji način gde ne vidim nijednu jedinu crtu koja bi nekome mogla da zasmeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ono što mene oduševljava kod Andrea jeste da već 8 albuma za redom pravi neverovatno kvalitetne radove i postalo je uobičajeno da izadje novi RH i da ti se svidi, barem meni :)

Dobro je da si naglasio ovim "barem meni" :meshuggah:

 

Kapiram da ste ti i Andre jedina dva lika na planeti kojima svaki RH album valja :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je pevao recimo DC na ovom novom albumu to bi bio najbolji nastavak ali i Mark je lego extra. I meni se vise svidja kako peva/zvuci ovde nego recimo u Malmsteenu.

 

@ProgressiveR... Cini mi se da ti imas neki problem sa dobrim vokalima (Jorn, Mark...) :lol:

Meni se bas to sto zvuci nekako drugacije ne svidja :bigblue: Mislim, svidja mi se, jbt to je Mark, ali imam osecaj kao da se pomucio da se uklopi u fazon RHa. A i produkcija ga je malo ugusila...Na trenutke mi zvuci kao da pokusava da imitira, ne DCa, nego Westa :rolleyes:

I pored ovih manjih zamerki, album mi je odlican. Cuo ga 5-6 puta i svaki put sve bolji, a zasluzuje jos mnogo slusanja i proucavanja...Konacno neko izdanje da zasluzuje titulu sequela legendarnog metal albuma :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Deda: ne kažem da je svaki savršen - recimo, smeta mi to što već od Missiona već 3 albuma nema prave dobre RH balade tipa Clown in the Mirror, Far Away, Long Way Home, Follow Me, Days of No Trust - ako izuzmemo onaj bonus na Eyewitnessu kao što vidiš na svakom albumu su imali po jednu i ubijala je.

 

Napomenuo sam i da mi ni Eyewitness ni Paper Blood nemaju atmosferu, ali i pored toga kada pustim oba albuma od početka imam onaj osećaj kada jedino što možete da kažete jeste "da, to je to."

 

Ali, ono što stoji jeste da već 8-9 albuma (ne računam one Interventione ili Watcherse i sl. gluposti posle Missiona) nije razočarao. Možda nije sve oduševio ali sumnjam da ima ljudi koji su bili razočarani bilo kojim albumom od RH u poslednjih 15tak godina. To je ono što očekujem od Royal Hunta, to je ono što želim da Royal Hunt bude. I drago mi je da Andre toliko dugo istrajava sa svojim unikatnim stilom.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

cudan je taj progressiver, hvali neke bugare, ruse anonimose sa ruznim akcentima a ne voli velicine ako sto su boals i jorn :D

 

Pa jel treba da ih poljubim u dupe samo zato što su pevali sa nekim poznatim .... stvar je do ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati. Jorna stvarno ne podnosim, a ni Mark Bolsa ... npr. nikad ne bih rekoa ništa protiv Goran Edmana ili Mike Vescera-e (koji mi je jedan od najboljih ikada).

 

A bugare mi na dirajte ... genijalni su (mislim na "Pantommind") !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slusam po drugi-treci put novi album i dopada mi se.Andre je ponovo ispunio ocekivanja i napravio je dobar posao.Bio sam pomalo skeptican zbog Mark-a pre svega zbog boje i (pre)visokog registra,kako ce se uklopiti u RH.Bojao sam se da nece moci da odgovori tim Prog//Power /Aor/Sympho/neoclassical izazovima i da ce sve dobiti previse heavy primesa i da ce biti puno siroviji materijal.Ne znam kako ali taj Aor segment se ipak odrzao.Ima i podosta backing podrske u vokalima sto je takodje jako dobro i prepoznatljivo.Odavno nemam vremena da razmisljam na nacin slabiji od Paradox-a,bolji od Papper Blood-a,ne kazem da je to pogresno ,ali mislim da se na taj nacin prerano odustaje od "uzivljavanja u nov sadrzaj" :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...