Jump to content

Lake Of Tears


Recommended Posts

htedoh da ostavim informaciju, dve u vezi njihovog novog albuma, ali koliko vidim stara tema, kao i mnoge uostalom, nije prezivela holokaust.

dakle, za neupucene rec je o svedskom bendu koji iza sebe ima sest albuma:

- Greater Art (1994)

- Headstones (1995)

- A Crimson Cosmos (1997)

- Forever Autumn (1999)

- The Neonai (2002)

- Black Brick Road (2004)

 

muzika bi grubim recima mogla da se okarakterise kao melanholican gothic metal sa primesama pop i rock zvuka. tekstovi se uglavnom ticu prirode, bajkovitih motiva i ljudskih osecanja, i zajedno sa instrumentalnim delom predstavljaju izuzetan sklad. svaki album je prozet umirujucom, setnom atmosferom i to je zapravo jedan od onih bendova idealnih za kisno jesenje popodne. ;)

 

inace, po izlasku The Neonai albuma, 2002-e godine, bend se usled finansijskih problema, iliti problema sa tadasnjom izdavackom kucom, razilazi. medjutim, nepunu godinu zatim Lake of Tears je ponovo oformljen, da bi vec 2004-e izasao Black Brick Road. meni, kao velikom ljubitelju benda, sve je to licilo na jednu grubu aprilsku salu. :bigblue:

trenutno privode kraju snimanje svog novog albuma, pod imenom "Moons And Mushrooms", koji bi svetlost dana trebao da ugleda 26. aprila.

 

koga zanima kako sve ovo zvuci, na oficijalnom sajtu moze pronaci tonu semplova, ili pak na MySpace prezentaciji pogledati dva spota + jedan live snimak.

 

pozdrav.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bih morao birati bend koji mi je najvise znacio(a i dalje znaci),to bi bili oni.Pogodili su moj senzibilitet.Dosta su mijenjali stil od death,doom,gothic,do psychodelic rocka.Svaki album stoji za sebe,ali i nosi prepoznatljivu nit melanholije,romantike i mistike karakteristicne samo njima.Headstones mi je na prvom mjestu,po meni idealan doom-gothic album,odmah uz Draconian Times i Wildhoney.Forever Autumn odise nevjerovatnom atmosferom,mislim da niko ne moze ostati ravnodusan uz "So Fell Autumn Rain","The Homecoming","Demon You / Lily Ann"...ko ne voli,uz ovaj album ce jesen sigurno zavoljeti.A Crimson Cosmos je za nijansu ispod pomenutih,sto znaci da je takodje fenomenalan.Kod ostalih je drasticnija promjena u zvuku,mada kao sto rekoh,nisu izgubili svoju ideju vodilju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovog benda imam samo The Neonai :(

U pocetku mi se album nije toliko dopadao, ali kako sam ga sve vise slusala... Stvarno su mi postajali "Lake Of Tears" :cry: (ali to mislim u pozitivnom kontekstu, hehe)

 

Ne mogu da izdvojim koja mi se pesma posebno svidja, samo mi se Sorcerers ne uklapa u ceo album, ali i to je ok pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ovog benda imam samo The Neonai :(

U pocetku mi se album nije toliko dopadao, ali kako sam ga sve vise slusala... Stvarno su mi postajali "Lake Of Tears" :cry: (ali to mislim u pozitivnom kontekstu, hehe)

 

Ne mogu da izdvojim koja mi se pesma posebno svidja, samo mi se Sorcerers ne uklapa u ceo album, ali i to je ok pesma.

gotovo na svakom albumu imaju pesmu kao sto je "Sorcerers" ("Lady Rosenred" sa A Crimson Cosmos, "The Homecoming" sa Forever Autumn...). licno, mislim da se takav tip pesme veoma lepo uklapa u njihovu muziku. jednostavan u izrazavanju (svega nekoliko gitarskih akorda, klavir u pozadini i predivan vokal (zenski, u ovom slucaju)) a ipak bogat u atmosferi i osecanjima. ;)

 

ako ti se svideo The Neonai (a vidim da jeste ;) ) pokusaj da nabavis i ostatak diskografije, sa posebnim osvrtom na Forever Autumn. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album izlazi 26.aprila.Obecava,sudeci po prvoj pjesmi-Last Purple Sky

preslusah. prilicno heavy, imajuci u vidu poslednja izdanja.

inace, postavljen je i tracklist novog albuma:

1. Last purple sky

2. You better breathe while there's still time

3. Waiting counting

4. Like a leaf

5. Children of the grey

6. Head on phantom

7. Island earth

8. Planet of the penguins

 

There will also be a limited edition digipack including ...

 

9. Is there a better way

jos samo da se april privede kraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još odavno sam na staroj temi pohvalio LOT tako da ću sad preskočiti :D Ali moram da napomenem da im je svaki album sjajan, dodirne veoma duboko, a malo koji bend je sposoban za to. Ovih dana sam dobio promo novog albuma i~ sviđa mi se, ali je stvarno potrebno preslušati ceo za ozbiljniji sud. U svakom slučaju nastavljaju u, bar meni, odličnom smeru. Više utisaka početkom maja :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo je smaracki novi album. nekako su se istrosili, kad pogledam koliko je fenomenalan bio "forever autumn" ili "headstones" ili "a crimson cosmos", ovo malo deluje kao fast food muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam stigla da preslušam novi album u busu i... ovako nije loš, podseća na Black Brick Road, tj. deluje kao logičan nastavak. Mada su meni iskreno draži neki raniji ajbumi, kao što su Headstones ili A Crimson Cosmos, ipak generalno mi se sviđa na prvo slušanje. Čak ima jedna pesma koja mi se ekstra svidela Like A Leaf, mislim da se tako zove.

 

Sve u svemu pozitivan utisak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne znam ni sam sta da mislim u vezi novog albuma. uhvatih sebe kako ga preslusavam iznova i iznova, ne zbog toga sto mi se dopada, vec zbog toga sto sam pokusavao da u njemu pronadjem nesto vredno paznje. slazem se da "Moons And Mushrooms" dodje kao logican nastavak "Black Brick Road"-a, ali bend kao da je u medjuvremenu izgubio nesto od svoje magije. album je previse heavy, to medjutim nikako nije minus. minus je to sto je pod tim rifovima nekako nestala prepoznatljiva harizma njihove muzike. prelepu melanholiju, koja ih je krasila jos od "Headstones"-a, ovde kao da nisu uspeli da sacuvaju, ili su, u krajnjoj liniji, pokusali na silu da je uguraju u melodiju. i uopste, iako je od "BBR"-a proslo dobre tri godine, stice se utisak kao da je gotovo sa celim albumom uradjeno bas to, na silu i brzinu ispisano sedmo poglavlje u njihovoj diskografiji, "fast-food muzika" kako rece HowlingWind.

 

najsvetliju tacku albuma nije tesko odabrati, to je pesma "Like A Leaf". "You Better Breathe While There's Still Time" i "Planet Of The Penguins" su takodje vredne pomena. ostatak zaista ne znam kako drugacije da okarakterisem osim sintagmom "mnogo buke ni oko cega", u svakom smislu, pa i u onom najbukvalnijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan utisak posle nekoliko preslušavanja. U početku mi se činilo pa ajde nije loše, svideće mi se kad se malo udubim, međutim par pesama mi se uopšte ne svidjaju npr Children Of The Gray, totalno mi je prenabudžena. Generalno više volim laganije pesme, mada opet na ranijim albumima su imali neke "heavy" pesme koje su mi se ipak svidele... Oh well, uvek mi preostaje da iznova preslušavam predhodne albume i da uživam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

:)

da, da... mnogo jak bend.

naj album.. hmm... headstones...

nije losh ni greater art... volim takve albume (npr. clouds od tiamat, ili lapaca kliffoth od therion, ili amok od sentenced... ) prelaz izmedju death i goth metala :>.

Moons and Murshrooms je ok album... mada po promenama od albuma do albuma, predosetjam da mi se vetj sledetji netje dopasti.

Edited by man in the mirror

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf kad bi mi neko da link za koncert od Lake of tears-a za download bila bih mu zahvalna mnogo! Moja hotmail adressa je [email protected] . Obozavam Lake of Tears ! Pa obozavaoci istog benda javite se!

 

 

LAKE OF TEARS "Headstones"(livevideo,Bucharest 2007)

 

MPG 98,5 Mb

 

http://www.axifile.com/?2723269

 

pass:giggsogen

 

Uzivajte ljudi :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...