Jump to content

All Shall Perish


necko

Recommended Posts

haha ne znam za vas al bodu mi usi ovi konstantni herojski pasazi na gitari

ko da si uzeo 2-3 benda i smiksao ih u splacine, tako mi ovo zvuci

mada ima nekih deonica koje su ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

iskreno, nisam slushao ranije radove njihove .. ali po onom sistemu da ako je prvi album uvek odlichan .. nije bitan bend .. onda zashto ne bih skinuo sve od njih i u celini zavoleo bend po imenu all shall perish ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuu low kick :)

 

bez zajebavanja, ne znam sta vam je toliko spektakularno ovde...

ako se izuzmu povremene akusticne deonice, svaka pesma se sastoji od par krljanja pracenog dosadnim vokalom ili nekim "zajebanim" gitarskim solo pasazima - ili cak sve to u isto vreme :) Svaki krljacki riff lici na onaj iz prethodne pesme (booooring), uz lika koji grokce i dosadni "solo".

Ko sto vec rekoh, ovo su smiksane splacine 2-3 zanra i ne znam sta se lozite ko da je ovo nesto revolucionarno u muzici kad je na granici kicherice. Al dobro, nemojmo samo zapocinjati pricu o ukusu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusi.....

 

Album je fenomenalan. Deathcore je zanr gde se uglavnom pojavljuju one album wonders grupe. Ali ovaj album mi je daleko bolji od proslog(koji je bio odlichan). Nema mozda tu brzinu i agresivnost proslog albuma , ali sa tehnikalne strane album kida. Gitarista je znatno tehnikalno uznapredovao , i ako mene pitate mozda i najbolji gitarista u deathcore vodama.

 

Predpostavio sam da Azalu nece se svideti ovaj album jer vec je ranije rekao da mu se nesvidjaju one dve pesme sa onog promoa , a ceo album je u tom fazonu. Uglavnom meni se ovaj album i vishe nego svidja . Kad sam ranije pomenuo tehnikalisanje nisam mislio da je ASP postao tehnikal metal nego da je gitarista dosta sazreo i poceo da uzima fore od novih technical death metal bendova . I to se odma vidi u prvoj pesmi onoj When life meant more.

 

Najbolje pesme su mi sigurno black gold Reign , dosta je melodichna i meni veoma zanimljiva pa songs for the Damned pa Awaken the dreamers...... Mozda pesme koji nemogu da udju u taj krug fenomenalnih pesama su (7,8 i 9a) nisu loshe ali ne nesto spektakularno. I veoma je dobar onaj instrumental From so far away.

 

Ovo ce duze vremena da se vrti u mojim listama , stvarno me je odusevio album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

uh jbt... kako je ovo dobar bend... jedno nedelju dana sam slusao samo njih :)

btw, meni je prethodni bolji od novog, ali ja jos uvek nemam izgradjene neke kriterijume, niti sam nesto upucen u materiju zvanu deathcore, tako da moje misljenje i nema neku vaznost :)... u stvari, samo sam hteo da izrazim svoje odusevljenje ovim bendom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xmmm.. ne znam za vas, ali ja mislim da je deathcore od necheg originalnog preshao u jedan opshti trend (bash kao i metalcore) i da taj pravac uopshte vishe ne cenim kao shto je to bio sluchaj pre 2 godine. Opet smo svedoci pojave 50000 identichnih bendova sa identichnim idejama. NU metal je ipak bio originalniji shto se u inventivnosti u zvuku ticalo.

 

All shall perish je isti kao Suicide silence koji je isti kao job for a cowboy koji je isti kao TBDM koji je isti kao abigail williams itd. itd. itd.

Bash kao shto bi se dalo reci i za KSE, AILD i ostalu metalcore zgadiju. Medjusobno (za svaki bend odredjenog zanra) postoje SUPTILNE razlike, ali toliko minimalne, da jednostavno ni ne chudi konstatacija da su to sve one album wonder bendovi.

 

Zbog svega ovoga, ja mislim da je poslednji album ASP jedno golemo govno, iako ga u ovom trenutku imam na mp3 plejeru. Mora da se prouchi da bi se sudilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xmmm.. ne znam za vas, ali ja mislim da je deathcore od necheg originalnog preshao u jedan opshti trend (bash kao i metalcore) i da taj pravac uopshte vishe ne cenim kao shto je to bio sluchaj pre 2 godine. Opet smo svedoci pojave 50000 identichnih bendova sa identichnim idejama. NU metal je ipak bio originalniji shto se u inventivnosti u zvuku ticalo.

 

All shall perish je isti kao Suicide silence koji je isti kao job for a cowboy koji je isti kao TBDM koji je isti kao abigail williams itd. itd. itd.

Bash kao shto bi se dalo reci i za KSE, AILD i ostalu metalcore zgadiju. Medjusobno (za svaki bend odredjenog zanra) postoje SUPTILNE razlike, ali toliko minimalne, da jednostavno ni ne chudi konstatacija da su to sve one album wonder bendovi.

 

Zbog svega ovoga, ja mislim da je poslednji album ASP jedno golemo govno, iako ga u ovom trenutku imam na mp3 plejeru. Mora da se prouchi da bi se sudilo :D

 

Brate, malo kakish... svaki pravac se zasniva na sablonu... kao sto svaki thrash bend ima iste rifove, kao sto svaki melodic death ima iste rifove, kao sto svaki deathcore bend ima iste rifove... samo neki bendovi imaju lose, a neki dobre rifove... e TU se razlikuju ti bendovi... i po tome i treba da se razlikuju... ko da je bitno koliko ima slicnih bendova... jednostavno, neki su dobri, neki losi i to je to... evo ja slusam mnooogo metalcore i mnoooogo deathcore bendova i do jaja mi je... :D

Edited by Geozee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...