Jump to content

All Shall Perish


necko

Recommended Posts

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U prethodnom postu sam rekao da postoje razlike u zvuku medju bendovima. Mene lichno nece povuci da jedan bend slusham jer ima vishe arpedja u pesmama pesmi nego neki drugi bend. Tehnika ne znachi da je neki bend dobar. Dobar bend ce napraviti dobru pesmu, a na novom albumu ASP ne postoji nijedna pesma koja se istakla i chiji cu riff zvizdati ili pevuckati (chitaj "upamtiti").

 

Shablon i ubija kvalitet gomile bendova. Lichno, smatram manom ako se ide po shablonu. Nekada su neizbezni, ali je ovo preterivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prethodnom postu sam rekao da postoje razlike u zvuku medju bendovima. Mene lichno nece povuci da jedan bend slusham jer ima vishe arpedja u pesmama pesmi nego neki drugi bend. Tehnika ne znachi da je neki bend dobar. Dobar bend ce napraviti dobru pesmu, a na novom albumu ASP ne postoji nijedna pesma koja se istakla i chiji cu riff zvizdati ili pevuckati (chitaj "upamtiti").

 

Shablon i ubija kvalitet gomile bendova. Lichno, smatram manom ako se ide po shablonu. Nekada su neizbezni, ali je ovo preterivanje.

 

Kad sam rekao dobar bend, nisam mislio na tehnicki dobar bend, vec na idejno dobar bend... sto je najbitnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sto?

 

Uh, pa evo zasto...

 

Ja taj bend odavno pratim, cak sam kupio bio i njihov PRVI original CD i stalno ga slusao. I bio mi je savrsen.

 

Onda je dosao drugi, koji je takodje bio odlican - tacno se video napredak (tehnicki), i aranzemanski su bili za nijansu bogatiji. Breakdown-ovi su im bili malko slabiji nego na prvom, ali mi nije uopste smetalo na globalan utisak albuma. No, bilo ih je, a to moramo priznati, da je to veliki deo All Shall Perish-a.

 

I onda, je dosao treci album, i evo zasto ga smatram veoma losim:

 

-Tehnicki je album PREFORSIRAN (ali pazi kad ti to kaze lik koji najvise voli da slusa i svira Technical/Progressive Death Metal), znaci ali UOPSTE nije bilo potrebe ubacivati toliko Lead gitara (solo deonica) u celokupan album. Mislim jebote, kao da se taj lik dokazuje, da ne kazem "kurci" koliko zna da svira. Sto je najgore uopste mi ne na bija komplekse dok svira, samo vrti 3 fore u krug.

 

-Breakdownovi su jako slabi, i totalno ne originalni, i uopste aranzemanski nisu dobro smesteni u vecini pesama gde ih ima. Jednostavno osecam dok slusam da uopste nisu "prirodno" ubaceni, vec "E, aj nek ovde ide breakdown, cek da ga smislim."

 

-Uospte, idejno mi se ne svidja, sa tim Heavy scream deonicama, pa kasnije clean vokalima...a moramo priznati da ipak na ovom albumu vladaju melodicne deonice. Nemam ja problema sa time, ali brate znas kad nema disharmonija niti sirovine nigde...jebem mu mater ipak je to METAL.

 

-Jedina dobra tacka jeste produkcija, koja je savrsena, ali je to bilo za ocekivati - bend koji od prvog dana izdaje za Nuclear Blast nemoze lose da zvuci na albumima.

 

Eto, zasto tvrdim da je album govno. Ako se nekom svidja, super. Ja cu pustiti Hate.Malice.Revenge kad mi se budeo slusao All Shall Perish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...