Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Sto se mene tice svaki Dimmu album je prica za sebe i svaki je remek delo! Da ne nabrajam i ne pricam vise o tome kakvi su albumi For All Tid, Stormblast. Enthrone(jebena remek dela ) :bigblue:

pa sve do In Sorte Diaboli. A Puritanical je jedan od najkompleksnijih BM albuma koje sam cuo! Koliko je samo bilo potrebno inspiracije da se sve tako jebeno maestralno uklopi, smisli i sve fenomenalno uklopi u jedan extra album, svi ti orkestralni delovi + svi ostali instrumenti. Sve u svemu jedan genijalan bend koji cu uvek postovati i voleti! :rockdevil:

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

spiritual je skart? :confused:

 

ovo sto si rekao je svetogrdje :)

 

pa puritanical i spiritual nemaju losu pesmu (sem burn in hell)... brate, ja od promissed future aeons sa spirituala nisam cula da su uradili bolju pesmu... :muzicar:

 

Razlikuju se ukusi. Za mene je pola Spirituala smece, a nije bas da ni na Puritanical nema losih stvari.

 

Ako bih bas morao da rangiram albume lista bi isla ovako:

Stormblast, Edt, Puritanical ...

Edited by shin-bojan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puritanical je jedan od najkompleksnijih BM albuma koje sam cuo! Koliko je samo bilo potrebno inspiracije da se sve tako jebeno maestralno uklopi, smisli i sve fenomenalno uklopi u jedan extra album, svi ti orkestralni delovi + svi ostali instrumenti.

 

upravo to. lepo receno. ne znam bas koji BM bend stvara trako komplexno (izuzev Emperora)...

 

ali je zato Progenies of the Great Apocalypse najbolja pesma, ako izuzmemo dve fenomenalne obrade, Burn in Hell i Metal Heart.

 

jaoj :)

 

fina obrada je fine day to die a ne burn in hell. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu pesmu imam vec par godina...

Bal Sagoth pravi kompleksnije albume i od DB i Emperora...

 

ma daaaj, "Balls Sageth" pravi jedan isti album sa jednom istom pesmom iskopiranom deset puta vec deset godina. jedino gde su kompleksniji od ova dva benda su tekstovi i naslovi ranijih albuma.

 

hoces da kopiras "kompleksnost" Bal Sagotha? stavi jednog lika sa Casio sintisajzerom u pozadini i pocni da recitujes nesto tipa: "And behold the great shores of Ba 'attel Ka washed in the golden light of the setting sun as the hordes of cosmic progeny march! He who is the wind of terror, feared and revered, fills the void with rage: Lay down your defenses, for the end is nigh! The gates of Mu are ours again...."

 

 

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смешно је.

Бајрон је писац а не тексто-писац и то је више него огромна разлика између њега и већине осталих изузев Данија.

Bal-Sagoth музика долази по његовом концепту а не обратно, што је случај са 99% бендова који на музику слажу неке примитивне, генеричке, сатанско-ретардиране текстове.

Музичка луцидност која постоји на последњем Bal-Sagoth албуму НЕ постоји ни на једном Dimmu Borgir албуму, ма како их ја волео, ценио и налазио изузетно квалитетне елементе којих, опет, нема код других бендова.

Bal-Sagoth је тотално некомерцијална скупина док Dimmu Borgir дефинитивно ово ради због пара.

 

Све наведено је потпуно небитно јер су сва три бенда врхунска, комплетна и талентована али је Bal-Sagoth остао бенд који је направио најмање компромиса док Dimmu Borgir и те како прави компромисе и неке границе не прелази и чува се и налази безбедност у тој индустрији.

Мање-више, није ми битно (заправо, заболе ме курац за сва три бенда) шта они мисле и шта причају о својој музици, уколико се допада - допада а ако не - увек имам шта да слушам и да ми буде добро а да ли се нешто зове Dimmu Borgir или Emperor - савршено ме боли ђока.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bal sagoth ima koncept u stvaranju muzike,dimmu je svaka pesma prica za sebe...

evo jedne teme sa zadnjeg albuma

 

From a fragmentary transcription of the sixth Latin edition of the Chthonic Chronicles, believed lost during the great fire of London in 1666

 

Mnogo kompleksniji i kvalitetniji bend,i nikako komercijalizovan.A istina sto gaze gavra,pisac i tekstopisac su nebo i zemlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan imate li "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Mislite Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Da Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Epa trenutno nememo Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Nista onda, docicu za neki dan kad nabavite Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Vazi, sacuvacu ti jedan Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Ok. Bash sam bio ufazonu da kupim Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule" al nema veze

----------------------------------------

Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule" rules :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOW :o

 

Spot je fantastican!!!! Ja sam vise nego odusevljena!!! Ono ko da gledas film a ne spot... Nesto ovako kvalitetno odradjeno nisam videla skoro... Vidi se da su puni kinte...i znaju kako da je pametno uloze.

 

Bas me zanima ko ce da se nadje pametan da kaze da je spot sranje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan imate li "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Mislite Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Da Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Epa trenutno nememo Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Nista onda, docicu za neki dan kad nabavite Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Vazi, sacuvacu ti jedan Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Ok. Bash sam bio ufazonu da kupim Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule" al nema veze

----------------------------------------

Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule" rules :)

 

 

...Ne kradi fore nitkove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan imate li "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Mislite Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Da Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Epa trenutno nememo Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Nista onda, docicu za neki dan kad nabavite Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Vazi, sacuvacu ti jedan Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule"

-Ok. Bash sam bio ufazonu da kupim Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule" al nema veze

----------------------------------------

Bal-Sagoth "Starfire Burning Upon The Ice-Veiled Throne Of Ultima Thule" rules :)

koji si ti car...evo,jos uvek se smejem... :) :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PEM je ubedljivo najbolji album, ali je zato Progenies of the Great Apocalypse najbolja pesma

:no::no::no:

 

 

 

EDIT: Eh da, i da dodam da za mene Bal-sagoth nikada nece biti neki "cenjeni" bend a za moj sluh njihova muzika mi nikako ne odgovara :no: cak mi je u neku ruku i skroz bezvezna... Nevolem takve bendove... :no:

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...