Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Ja sam instalirao 11.04 nevidjeno se razocarao... Sve mi je bagovalo, nista normalno nije moglo da se radi. Sranje bozje. Odmah sam vratio na 10.04 LTS (jer 10.10 nije konacna i zavrsena verzija a nije ni LTS...). Good old ubuntu. A sto se tice FF4, moze da se skine za bilo koji koliko ja znam... Mada ja sam chromium (Chrome) kurva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U cemu je fazon s novim Firefoxom - sve stranice koje nisam otvarala skoro moram da ctrl+F5 da bi se prikazale ispravno :confused: Prodje par dana i onda ponovo.

 

Koji antivirus imaš? Meni je AVG pravio neke nebulozne probleme Firefoxu, pa sam ga obrisao.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti. Sigurno je zbog njega? :D 'Starom' FFu nije pravio probleme... Plus za isti problem cujem i od ljudi koji koriste neke druge av programe :confused:

 

Meni je je AVG pravio probleme i na trici i na četvorci, pa sam ga uklonio. Koristio sam i ESET i Norton, i oni mu nisu zadavali probleme.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje za ljude koje koriste (ili su do skoro koristili) Operu: koliko cesto vam crashuje? Meni sigurno jednom u dva dana, i pocinje da me frustrira veoma, razmisljam da predjem na Chrome. Ili da se vratim na Lisicu, sta mislite? Nedostajace mi Wand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Веома ретко. Чини ми се ређе од лисице. Не мењам оперу ни за живу главу, мада нови yahoo mail нешто зеза, као не подржава оперу. Али пре ћу се одрећи yahoo-а, ако не среде то ускоро :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

OK, još jedan bizaran problem sa Mozilom. Kada se izlogujen sa FB, zatvorim program, ponovo pokrenem i odmah mi se krene sam logovati na profil. :haha: Nvjerovatno, pokušavao sam sve, brisa add-one, deisntalirao antivirus, mijenjao verzije Mozile, džaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene kod Firefoxa nervira prilično neverovatno loša saradnja sa youtube, tako da uskoro prelazim na nešto drugo, mislio sam da isprobam Safari, deluje egzotično, aaaali pošto je Apple proizvod nešto sumnjam u njegovu fantastičnost, pa ću verovatno preći na Chrome :pivopije:

 

OK, upravo sam skinuo Chrome, ovo radi bar duplo brže od lisice, plus se ne muči oko učitavanja youtube video klipova. Firefox ima tu užasnu naviku da zakazuje pri korišćenju jednog od najposećenijih sajtova na svetu, koji je, kakva slučajnost, u vlasništvu Google-a, sasvim moguće da su kolege iz Google uticali na tu nepovezanost youtube i lisice :) Vidi se to i kad su klipovi okačeni na nekom sajtu, ili npr. forumu tipa yumetal, mislim da sam svaki peti možda mogao da gledam na forumu, za sve ostale sam morao da kliknem da me prebaci na youtube. Za onaj jedan što sam mogao da gledam na forumu morao sam čekati bar 15-ak sekundi, mada imam 6MBit konekciju. Hvala, ali ne hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene kod Firefoxa nervira prilično neverovatno loša saradnja sa youtube, tako da uskoro prelazim na nešto drugo, mislio sam da isprobam Safari, deluje egzotično, aaaali pošto je Apple proizvod nešto sumnjam u njegovu fantastičnost, pa ću verovatno preći na Chrome :pivopije:

 

OK, upravo sam skinuo Chrome, ovo radi bar duplo brže od lisice, plus se ne muči oko učitavanja youtube video klipova. Firefox ima tu užasnu naviku da zakazuje pri korišćenju jednog od najposećenijih sajtova na svetu, koji je, kakva slučajnost, u vlasništvu Google-a, sasvim moguće da su kolege iz Google uticali na tu nepovezanost youtube i lisice :) Vidi se to i kad su klipovi okačeni na nekom sajtu, ili npr. forumu tipa yumetal, mislim da sam svaki peti možda mogao da gledam na forumu, za sve ostale sam morao da kliknem da me prebaci na youtube. Za onaj jedan što sam mogao da gledam na forumu morao sam čekati bar 15-ak sekundi, mada imam 6MBit konekciju. Hvala, ali ne hvala :)

 

Meni je sve radilo savršeno, i YT i sve ostalo, ali ovaj problem me poludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

rado bih presao na Chrome,ali ne mogu zato sto Firefox ima dobre dodatke za web programiranje(cime se bavim ustvari) - Firebug,Webdev Toolbar..navikao sam na njih i nema svrhe prebacivati se na Chrome,jer nemam vremena sad da istrazujem mogucnosti Chrome-a u toj oblasti..

 

a da me zajebava Firefox,zajebava me..juce krenuo da secka,ne znam koji mu je djavo..reinstalirao ga i opet nista..ocistio cache,history,cookies,opet isto..

kako resavate ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da me zajebava Firefox,zajebava me..juce krenuo da secka,ne znam koji mu je djavo..reinstalirao ga i opet nista..ocistio cache,history,cookies,opet isto..

kako resavate ovo?

meni je to isto pocelo danas.fejsbuk loaduje 100 godina,ovaj forum takodje,jedino google ok radi.mislio sam da mi je internet los ali koristim sada chrome i on radi sasvim lepo.jedino sto me uzasno nervira je sto nekada usred loadovanja klipova firefox se skuca skroz i mora se 2-3x zatvarati u task menadzeru da dodje sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prakticno svejedno (Chrome, FF, ili Opera), ali FF iz 2 razloga:

1) Tab groups, ili kako god da se to zove. Posto imam losu naviku da otvorim tonu tabova na istu temu, i da onda odlazem udubljivanje u iste, FF ima tu opciju koju kao da su pravili za mene.

2) Firebug. Ima ga za Chrome, ali ne prikazuje mi asinhrone pozive (da ne kazem AJAX), a bez toga moze slobodno i da ga nema.

 

Mislim naravno kao primarni browser. Chrome koristim kao sekundarni, jer stalno brisem cache, pa mi je i zgodno da bas bude drugi browser da ne pokarambasim ovaj sto je otvoren na "glavnom" ekranu.

Zapravo, ja redovno koristim i IE, jer jedino na njemu web-outlook koji mi treba za pristup exchange mailu radi kako treba.

 

E sad, kad bi se IE konacno doveo standardima, i kad bi nekako bagra se prisilila da koristi poslednju verziju, vristala bi mi jaja sta ko koristi.

 

Jedino nikad necu prezaliti podrsku za mouse gestures kakvu ima Opera, a ovi drugi ne mogu ni da joj prismrde, FF extenzija je zdravno smeshna, kade se uporedi kako to savrseno radi u Operi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1) Tab groups, ili kako god da se to zove. Posto imam losu naviku da otvorim tonu tabova na istu temu, i da onda odlazem udubljivanje u iste, FF ima tu opciju koju kao da su pravili za mene.

 

 

Imam istu grdnu naviku, međutim, istu opciju ima i Opera, koju najviše koristim.

Baguje mi ponekad, ali mislim da je zbog toga što pootvaram 30 tabova. Jedina mana (koja to stvarno jeste, baguje svaki browser) je to što kad skidam sa filesharing sajtova, ukoliko iz bilo kojeg razloga uspori download i dodje na 0, download se automatski prekida, resume opcija ne pomaže. Jedino sa IFoldera nastavlja, dok, koliko se sjećam, FF nastavlja da downloaduje i sa ostalih sajtova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...