Jump to content

System Of A Down


Recommended Posts

OBAVESTENJE: Metro nije systemova pesma.... pesma je originalno od grupe Berlin, to je neki disko iz 80ih (naravno)...Dosta je bljutava, ali je system super obradio...mada, u principu samo su elektroniku zamenili zivom svirkom, a akordi i solo su ostali manje-vise (vise vise nego manje) isti....

jel neko cuo Starlit Eyes? mnogo dobra pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e aj opustite se,ja inace kuliram ovakve rasprave tipa-valjaju,ne valjaju....zaista svako ko sta hoce nek slusa,nek radi i tacka....

 

 

ali dajte vi koji nesto ne volite nemate pravo da napadate one koji to vole.....secate se-ne cini drugima sto ne zelis da cine tebi.... :roll:

 

i reagujem iz 1 jedinog razloga....

 

NE DIRAJTE MI S.O.A.D.!!!!!!

 

i ne izivljavajte se preko njega na NU metalu....

neke stvari su van svega i van svakih granica....

 

ljudi su razgranicili muziku,time razgranicivsi sebe...

 

ne mozete pljuvati nesto sto niste ni shvatili,u sta se niste uputili,sto vam je eto tako...bljak na prvi sluh....nekome je dozivljaj drugaciji....

 

 

ne kazem da nema gluposti u NU-u,ali ima ih vala svukuda,ne samo u metalu,vec svoj muzici i zivotu uopste.....

 

 

budite tolerantni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

SOAD NIJE NU-J*B*NI METAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I TACKA!!!!!!!!!!!!!!!! SOAD NIJE U ISTOJ KATEGORIJI KAO J*B*NI LINKIN PARK!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: :x :x :x :x :x :x :evil: :x :x :evil: :x :evil: :x :evil: :x :evil: :x :evil: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

eto tako... :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

SOAD NIJE NU-J*B*NI METAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I TACKA!!!!!!!!!!!!!!!! SOAD NIJE U ISTOJ KATEGORIJI KAO J*B*NI LINKIN PARK!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: :x :x :x :x :x :x :evil: :x :x :evil: :x :evil: :x :evil: :x :evil: :x :evil: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

eto tako... :uhoh:

E,bas si se pogubio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, totalno ste mi zanimljivi. Mada, ima nesto indikativno oko zanra kada cak i fanovi Nu Metal bendova smatraju da je uvreda za bend staviti ga u kategoriju Nu Metala.

 

Ajd ovako. Evo ja poredim Donji Sistem sa Povezujucim Parkom. I isto tako odgovorno tvrdim da je Donji Sistem Nu Metal. To sto je SoaD za nijansu kvalitetniji od Linkin Parka ne znaci da nisu u istom zanru. SoaD sadrzi sve karakteristike Nu Metal benda: pesme im se zasnivaju na dva catchy riffa, tekst recituju kao hip-hoperi pa onda prebacuju muziku na 'riljanje' i urlanje u mikrofon bez neke direktne poente osim da ispadnu 'heavy' pa se onda vracaju nazad na hip-hopovanje i tako u krug, imaju shit spotove, izgledaju kao reperi koji nemaju para za fancy odecu i prestace da postoje onog trenutka kada muzicka industrija smisli neki zanr koji ce zaradjivati vise para od Nu Metala.

 

Kakve veze live nastupi imaju sa kvalitetom i zanrom muzike? Koliko vidim, to je standardni last resort fanova; i za Him je bio gotovo identican komentar, kao ne mozes da komentarises muziku dok ih ne vidis uzivo. :roll: Kada uzmes live nastup, oduzmes silne pare ulozene u kojekakve efekte i dva miliona koreografa koji su smisljali kako bi clanovi benda trebali da skacu po bini, i dalje ostaje samo Nu Metal bend koji svoju popularnost duguje Nu Metal hype-u i nicemu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, let me rephrase that.

 

Pesme im se ne zasnivaju na dva catchy riffa, nego su popularne zbog dva catchy riffa. Oni se, kao, trude da izvuku solaze (odatle valjda ono 'metal' u nazivu zanra Nu Metal) ali razlog zbog kojeg se fanovi (99%) loze na pesme su upravo ta dva catchy riffa (ili tri, ili samo jedan...). Chop Suey mi je trenutno u glavi, a ono sta tu pesmu nosi su upravo ta dva riffa. Inace, to je i jedina ljihova pesma koja mi je zanimljiva, ali to ima neke veze sa mojom trenutnom Demon: the Fallen fiksacijom vise nego sa samom pesmom (koja je zaista jedan tezak prosek).

 

I nisam rekao da pevac ne ume da peva. Rekao sam da smenjuje hip-hopovanje i urlanje. U ostalom, SoaD jesu medju najkvalitetnijim bendovima u Nu Metal zanru, ali to bas i nije neki kompliment.

 

Ne vidim koja je poenta poredjenja Nu Metala sa Black Metalom. To sto ces pljunuti po nekom drugom zanru ne znaci da je zanr koji branis u toliko bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni te solaze izvlace bez problema kao prvo i one su sjajne.Osim toga vama je svima solaza sinonim za metal(sto je vrlo glupo).Opet kazem da nema hip hop dijelova ni u jednoj pjesmi.Chop Suey je pjesma iznad prosjeka.Ti ne vidis svrhu poredjenja black metala i nu metala a ja ne vidim svrhu tvoja zadnja dva posta na temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka budu u grupi gde hoces ... mene ne zanima i da spadaju i u NU Narodnjaci Metal ... I don't give fuck.

Znam da mi se njihova muzika svidja. I sta sad sa time ???

Nista... meni ce oni i dalje biti jedan bend koji je skroz OK a spada medju nove mlade snage i pune energije.

Live nastupe sam samo spomenuo a koliko su oni iskoreografisani ... HE HE ... ne znas ti o cemu pricas.

Big Day Out je samo jedan primer toga.

 

Koliko ce biti popularni ... ne zanima me. Ja jos uvek slusam And justice for all i skroz mi OK zvuci i dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S.O.A.D. NEMA BLAGE VEZE SA HIP-HOP-om!!!!!!!!!!  8O  8O  :roll:  Sta sve necemo cuti ovde...  :roll:   Ako SOAD ima hip-hopa, onda je Cypress Hill metal!!  :)   :roll:

 

Album Skulls and Bones od Cypress Hill-a se sastoji iz dva dela: Skulls i Bones. Skulls je u njihovom klasicnom stilu a Bones je Hard Core - Metal crossover. Prema tome, da, Cypress Hill je metal (u tom konkretnom slucaju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet si ti nasao da pametujes Dawnthingy... biggrin.gif

Jedini trip zasto bi neko SOAD povezao sa hip-hopom valjda je zato sto likovi ne pevaju, a to je glupavo... No, u svakom slucaju, oni su jedini Nu-metal bend koji su mi OK, tj. nemam nista protiv njih iz razloga sto nisu glupavi Ameri koje je diskografska kuca sastavila kao "opasni boys band", jer je takva muzika sad popularna, kako bi zaradili jos vise para...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

.. kako moze da mi dosadi ??? Nema sanse.

Slusao sam ih svaki dan na poslu jer tu imam najvise vremena da sedim pored nekih zvucnika i samo se kolege zale "Imas li ti nesto drugo osim njih." "Naravno." ... samo pustim pesmu od pocetka i uzivam dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...